RECENZE | Garnier Skin Naturals Botanical

Cestu k přírodní kosmetice si hledá a nachází stále více lidí a chápe to již nejedna značka, která je běžně k dostání ve všech drogeriích. Jednou z nich je Garnier, jejíž pleťová řada Botanical se pyšní z 96 % přírodními ingrediencemi. Co všechno tato řada slibuje, a hlavně, plní to, co slibuje?

Botanical je řada, kterou můžete na pultech drogerií najít ve třech různých variantách, které se od sebe liší svou hlavní složkou a snadno je od sebe rozeznáte barvou, která je pro danou složku typická – Rose, Honey, Green Tea a Grape. Rose (růže) je určena pro suchou až citlivou pleť, Honey (med) pro pleť suchou, Green Tea (zelený čaj) pro pleť mastnou až smíšenou a Grape (hrozny) pro pleť normální až smíšenou. My se detailně zaměříme na poslední zmíněnou variantu.

Čistící gel

Použití čistícího gelu je pro mě již několik let nejoblíbenějším, nejefektivnějším, a hlavně nejrychlejším způsobem, jak se odlíčit. Najít ideální čistící gel však není úplně jednoduché – spousta z nich má totiž tendenci pleť vysušovat. Tento naštěstí jen minimálně.

Pomocí pumpičky snadno na pleť nanesete vhodné množství produktu, toho není díky skvělé konzistenci potřeba moc. Gel krásně napění a postará se odstranění make-upu a důkladné vyčištění pleti, jak slibuje, šetrně a téměř dokonale. Pleť nijak nedráždí, a to ani citlivá místa jako je oční okolí. Po opláchnutí a osušení by měla být pleť vláčná a jemná, to je rozhodně pravda.

Velkým plusem tohoto produktu je, že i při každodenním používání vám balení může vydržet bezmála půl roku.

Odličovací mléko

Pleťové mléko není produktem, který bych používala běžně – používám ho spíše jen, když nemám po ruce jiný odličovací produkt nebo když cítím, že má pleť dostala líčením opravdu zabrat a je potřeba jejímu odlíčení věnovat větší péči.

Jednoznačně musím konstatovat, že tento produkt je snad nejpříjemnějším a nejšetrnějším odličovacím mlékem, které jsem kdy vyzkoušela. Odlíčit a vyčistit zvládne pleť skvěle, téměř perfektně, a kromě toho zanechá pleť vláčnou a rozzářenou, bez jakékoliv “vrstvy”, se kterou se občas setkávám po použití jiných pleťových mlék.

Pleťová voda

Použití pleťové vody z této řady pro mě představuje způsob, jak pleť dočistit k dokonalosti a připravit ji na nanesení krému. Používám ji jak po použití čistícího gelu nebo odličovacího mléka, tak kdykoliv jindy, když nejsem nalíčená a chci pleť vyčistit.

Stejně jako předchozí zmíněné produkty ani tento pleť nijak nedráždí a plní vše, co plnit má. Vedle zbavení pleti nečistot slibuje také osvěžení a rozjasnění pleti – to mohu potvrdit. Vyzdvihnout musím hydratační účinky, které tato pleťová voda v malé míře má. Minusem je, že pár minut po nanesení je pleť sice hebká, ale “vrzavá” na dotek.

Pleťový krém

Pokud hledáte lehký osvěžující krém, který bude vhodný na den i noc, dobře a rychle se vstřebá a nezanechá vám na pleti mastný film, právě jste ho našli. Příjemnou gelovou texturu jistě ocení každý, především během teplejších měsíců. Tento produkt navíc slibuje ochranu před okolními agresivními vlivy, obnovení pružnosti a zářivosti pleti, posílení funkce její bariéry a neutralizaci toxinů.

Jestliže hledáte něco, co vaší pleti dodá skutečně velkou míru hydratace nebo co bude chránit proti slunci, tento produkt vás tolik nenadchne. Tento krém je ideální střední cestou pro běžnou péči, a ne tolik náročnou pleť.

Po dlouhodobém používání této řady můžu konstatovat, že v kombinaci s dodržováním důležitých zásad v péči o pleť se mi daří udržovat pleť v lepším stavu než kdy dřív. Příjemným “bonusem” u každého z produktů této řady je vůně, která je jemná, nevtíravá a nepůsobí nijak chemicky, což by byl u produktů, které by měly být téměř úplně přírodní, opravdu přešlap. Cena každého produktu se pohybuje okolo 120 korun, takže o poměru cena/výkon téměř nelze diskutovat.

Máte zkušenost s některým z těchto produktů? Upřednostňujete v péči o pleť přírodní složky?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.