RECENZE | For Life & Madaga šampon a regenerační voda

V dnešním příspěvku bych vám ráda představila kosmetickou značku For Life & Madaga a zároveň dva jejich produkty na vlasy. For Life & Madaga je česká profesionální kosmetika na francouzských základech působící na trhu od roku 1994. Už několikátým rokem přichází s konceptem “Natural Innovation” a snaží se maximálně snížit nebo dokonce vyloučit potencionální alergeny (konzervační látky a parfemace) a nahradit syntetické oleje těmi přírodními a estery. Podle mých informací jsou výrobky distribuovány do kosmetických salónů a prostřednictví kosmetiček zákazníkům, ale jsou dostupné také na e-shopu. Já jsem měla možnost z jejich nabídky vyzkoušet vlasový šampon s minerály a vlasovou regenerační vodu. Tímto zastoupení značky děkuji za poskytnutí produktů k testování!

Jak je mým zvykem, začnu produktem, který používám jako první, to znamená vlasovým šamponem s minerály. Šampon je určen pro časté mytí vlasů, neměl by vysušovat a dráždit pokožku hlavy. Po umytí by vlasy měly být lesklé díky mikrokrystalům minerálů a snadno rozčesatelné. Přípravek by měl být vhodný také pro osoby, u kterých běžné šampony vyvolávají kožní reakce a pro ty, kteří trpí seboreou nebo lupenkou.

Co se týče balení, nemám nic, co bych vytkla. Jednoduché, pěkné a funkční. Šamponu stačí málo a dobře pění. Parfemace je téměř žádná, moc nevím, k čemu bych ji přirovnala, připadá mi strašně příjemná, lehká a svěží. Po umytí a vysušení jsou vlasy hebké na dotek, viditelně lesklé a působí zdravým dojmem.

Vzhledem k tomu, že je šampon určený pro časté používání, o tom, jak dlouho vlasy vydrží pěkné po umytí, nemůže být moc řeč. Vlasy si s ním většinou myju obden, přičemž ten druhý den už to není úplně ono. Po dlouhodobém používám ale můžu říct, že šampon ani při častém používání (nějaký čas jsem ho používala opravdu denně) vlasy nezatěžuje a nepozorovala jsem na nich žádné zhoršení.

Protože nejsem žádný chemik, složení se věnovat nemůžu. Najdete ho ale dole, a pokud se tady najde někdo, kdo těmto věcem rozumí, budu ráda, když se v komentářích podělí. Z mé strany absolutní spokojenost po všech stránkách. Opravdu nevím, co bych tomuto produktu vytkla a jsem moc ráda, že jsem ho vyzkoušela. K dostání je balení s obsahem 500 ml (245 korun), 200 ml (173 korun) a také 15 ml vzorek (35 korun).

Druhým produktem, o který se chci dnes s vámi podělit, je vlasová regenerační voda. Její funkcí by měla být prevence zdraví a lesku vlasů a také prevence proti padání a lámání vlasů. Voda obsahuje přírodní mentol, výtažky z bylin a stimulující přísady pro regeneraci vlasové pokožky.

Produkt má stejné balení jako šampon. Tentokrát ovšem s balení tak spokojená nejsem. Designově ano, ale vzhledem k tomu, že se má voda nanášet do mokrých umytých vlasů a následně vmasírovávat do pokožky hlavy, ocenila bych spíše aplikátor ve formě rozprašovače. Parfemace je patrnější než u šamponu, jsou cítit právě bylinky s mentolem a vůně je moc příjemná a svěží.

Výsledky jsem na svých vlasech pozorovala už po krátkodobém používání. Jsou lesklejší, působí zdravěji a méně mě trápí jejich lámání a vypadávání. Proto soudím, že produkt plní to, co má, na jedničku. Ke složení, které můžete vidět na fotce níže, nemůžu napsat nic jiného než u šamponu. I když by mě samotnou nenapadlo si podobný produkt koupit, jsem moc ráda, že jsem ho vyzkoušela a můžu doporučit. Balení je k dostání buď v 200 ml verzi (215 korun) nebo v 15 ml vzorku (35 korun).

Doma mám kromě těchto produktů ještě další dva na pleť. Konkrétně Natural Look rozjasňující tónovací krém a 2DERM Bariérový krém Colour, který právě používám a jsem s ním rovněž spokojená, možná se na blogu ještě objeví v nějakém jiném článku. Slyšeli jste už o této kosmetice a máte s ní nějaké zkušenosti?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. O této značce jsem neslyšela, ani o tomto produktu. Chtěla bych vyzkoušet hlavně šampón od Garnier a potom vyzkouším tento. Děkuji za tip! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.