10 kosmetických produktů, kterým říkám NE

Neumíte si představit, jak mě mrzí, že jsem v posledních dnech nic nepřidala. Časově jsem to nějak nezvládla a doufám, že teď už to bude lepší. Dáme si dneska zase něco ze sekce beauty a to článek, který už slibuju dlouho. Na blogu mám spousty oblíbenců, ale článek o věcech, které mi nesedly, nevyhovují mi a zkrátka jim říkám NE, tady nemám. Proto jsem se rozhodla, že to napravím…

Prvním produktem, který mě zklamal, je pudr od Miss Sporty. Je to produkt, u kterého se projevil problém Miss Sporty s odstíny – přestože je to odstín 002 Medium, je strašně tmavý. Jediné období, kdy jsem ho dokázala nosit, bylo, když jsem se v létě vrátila z dovolené u moře a i tak to nebylo úplně ono. Navíc mi přišlo, že mi na obličeji dělal mapy. Několikrát jsem se pokoušela ho použít na konturování, ale neúspěšně. Za mě ne, přesto zrovna u tohoto pudru si myslím, že se můj názor bude s mnohými rozcházet a věřím, že někomu vyhovuje.

Pokračuju řasenkou od Essence. Přišla mi k testování už před poměrně dlouhou dobou a psala jsem na ni i recenzi. Absolutním propadákem je pro mě jak kvůli obalu (otočný nesmysl nahoře, který zhoršuje manipulaci), tak kvůli kartáčku i výslednému efektu. Myslím, že jsem na ni snad nikde nečetla nic pozitivního. Velký palec dolů.

Jedinou věcí na nehty, kterou jsem do dnešního článku vybrala, je lak na nehty od Gabrielly Salvete Enamel with hardener odstín 147. Na můj vkus má zbytečně malý štěteček, což bych ještě překousla. U laku se zpevňovačem bych zvládla i to, že skoro nekryje, kvůli jeho barvě je výsledek ale podivný a na nehtech nevypadá vůbec hezky. Nepomáhají ani další vrstvy, navíc lak pomalu schne. Nikdy jsem ho na nehtech nesnesla déle než pět minut, takže k výdrži už nic napsat nemůžu. Za mě ne.

Druhý produkt od Essence, druhý, který mi kdysi přišel k testování, a druhý, na který jsem na blogu už zveřejnila recenzi. Essence řasenka Maximum volume sice ve výsledku obstála lépe, než její už zmíněná “kolegyně”, i tak je pro mě ale propadákem.

Opět značka, která se tady už objevila. BB cream od Miss Sporty mi doma leží už přes dva roky. Znovu problém s odstíny – výběr ze dvou mi přijde opravdu málo. Celkově nevím, co bych na něm shledala dobrého, možná tak obal, přesto jsem ho dlouho používala, a tak je téměř prázdný. Dnes už bych se k němu ale rozhodně nevrátila. Krytí téměř žádné, výdrž nic moc, pleť je po něm lesklá. Zkrátka ne.

U tohoto produktu, přiznám se, je to trochu sporné. Pěnová tvářenka od Essence v odstínu 030 cold wildberry má krásnou barvu a je dobře pigmentovaná. Nikdy se mi ji ale nepodařilo nanést tak, aby neflekatěla, právě proto, že je pěnová. Je docela možné, že chyba je ve mně, jsem nešikovná a tento produkt je vlastně dobrý. Kupovala jsem ji přibližně před rokem a půl v nějakém výprodeji, takže ani nevím, jestli se dá ještě koupit.

Moje dávná objednávka z katalogu Avon, která dopadla skvěle, až na jednu výjimku. Chtěla jsem tenkrát na léto nějakou voděodolnou řasenku, Avon Super Drama ale nebyla dobrá volba. Má podivnou konzistenci, jediný efekt, který mi na řasách kdy udělala, bylo, že je slepila a o její voděodolnosti by se také dalo polemizovat. Jestli hledáte dobrou voděodolnou řasenku, tak tuhle ne.

Oční stíny od Essence Metal Glam, které mám v odstínu 01, stoprocentním propadákem nebyly. Plus dávám jejich výdrži a tomu, že se na oku neslévají. Nanášení, prášivost, třpytky jen v horní vrstvě a pigmentace jsou naopak mínusem. Nějak si mě nikdy nezískaly a dohromady jsem je na sobě měla nanejvýš pětkrát.

Tímto jsme vyčerpali všechny propadáky, které jsem doma našla a mohla jsem je do tohoto článku zařadit, respektive neletěly hned od koše. Já teď mířím spát, čeká mě víkend plný učení, škola mi poslední dobou dává zabrat. Když už jsme u té školy, nedávno jsem narazila na soutěž Freshhh 2015 skupiny MOL pro tříčlenné týmy studentů vysokých škol s heslem “Hraj a pracuj naplno!” , která je skvělou příležitostí pro všechny studenty získat nějaké zkušenosti, které se hodí vždycky, vyhrát slušné peníze (celkem 25 000 euro) a zapojit se do absolventského programu Growww, tak neváhejte a mrkněte na to!

YOU MAY ALSO LIKE

12 comments

 1. Pěkný článek. Musím s tebou naprosto souhlasit. BB cream od Miss Sporty jsem dostala asi před půl rokem. Nemohu ho používat, vůbec nekryje, leskne se… to samé řasenka od Avonu.

 2. Super článok, takéto články mám obzvlášť rada, aspoň viem, čomu sa vyhnúť. Dnes si mi celkom aj pomohla, čo sa týka riaseniek hlavne, rozmýšľala som nad niektorými, no určite si ich kupovať už nebudem. Dobrú riasenku nie je až také ľahké nájsť :)

 3. Naštěstí mám zkušenost pouze s pudrem od miss sporty. Ale vím, že mám ten starší. Nevím jak je to dlouho, ale všechno měnili, protože mám doma ten pudr 2x v odstínu 002 a ten starší je uplně v pohodě a je skvělý (ani tmavý není) a ten nový je někde na dně, ani nevím kde. A jak říkám no, se zbytkem zkušenosti nemám, naštěstí:).

 4. Já ten pudr mám a docela jako byl fajn. Už jsem skoro na dně, takže si plánuji pořídit nějaký lepší. :)
  Ani jednu řasenku od Essence jsem nezkoušela a tedy ani nebudu :-)
  Tu řasenku od Avonu jsem myslím zkoušela, ale už je to hodně dávno, takže si vůbec nepamatuji, jak jsem s ní byla spokojená :D

 5. Jeden lak na nehty od Gabrielly Salvete Enamel mám a jsem s ním spokojená…
  Jinak vidím že máš na fotce i krémové stíny essence eye sorbet – s těmi bych s tebou souhlasila, podle mě jsou hrozné.

 6. Essence výrobky mám docela ráda, ale je to průměrná značka, takže se od ní nemůžou očekávat kvality, jako třeba od Sephory, Urban Decay a podobně. :) Od Essence si kupuji nejvíce rtěnky, ty mi vyhovují. Dále jsem si koupila pudr, ten zatím taky ok a jeden lak na nehty. Tak uvidíme. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.