SWIMWEAR TRENDS 2015 by fashion designers

Léto se blíží nezadržitelnou rychlostí. Zatímco my se po letošních trendech teprve poohlížíme a plavky vybíráme, módní návrháři mají dávno jasno. Letošní léto bude ve znamení všemožných stylů, střihů i barev a nepochybně si vybere každý bez ohledu na postavu!..

3D potisky plavek

Proč si trochu nezaexperimentovat se zajímavými 3D vzory a potisky. V letošních trendech jsou číslem jedna. Objevily se v kolekcích návrhářů jako Mara Hoffman, Salinas, Agua de Coco, Adriana Degreas a spousty dalších.

High neck crop top plavky

Úplně novým trendem jsou crop top plavky ke krku. Vypadají nepochybně dobře a zajímavě. Na druhou stranu tento typ plavek není ideální na opalování.

Delší vrchní díl plavek

Stejně jako crop top plavky ani v těchto plavkách se dobře neopálíte. Rovněž ale vypadají dobře a navíc i žensky a roztomile. Hodně se objevují v nabídce Maaji swimwear a také v kolekci návrháře Mary Hoffmana.

Plavky s dlouhým rukávem

Poměrně extravagantní a pravděpodobně ne úplně ideální během velmi horkých dnů jsou plavky s dlouhým rukávem. Tento styl plavek poprvé odhalily Cia Maritima, Agua de Coco a Adriana Degrea.

Retro plavky

Ani v letošních trendech nechybí trochu retro stylu. Nejvíce letí šedesátá léta s high-waisted spodním dílem plavek. Mezi návrháři se objevila jména jako Agua de Coco, Amapo, Wildfox a Mara Hoffman.

Sportovní šik plavky

Jedním z největších trendů jsou sportovní a zároveň šik plavky v pastelových barvách. Ozvláštněny bývají například zipy a zajímavými slogany. V nabídce je má například značka Caffé Swimwear.

Lehce provokativní plavky

Naprosto nečekaný a zároveň kreativní trend. Použití síťoviny a čirých materiálů, které často odhalují víc, než bylo původně zamýšleno, ale nikdy nevypadají vulgárně. Právě takové plavky představila například Adriana Degreas.

Vlající horní díl plavek

Styl horního dílu plavek, který evokuje nevinnost a roztomilost. Často kombinovaný s pastelovými barvami, nepatrnými motivy retro módy a květinovými potisky.

Plavky s volánky

Ještě chvíli u roztomilých dívčích plavek zůstaneme. V kurzu jsou plavky zdobené volánky, které se objevily v kolekcích Zimmermanna, Maaji, Dolores Cortes a dalších.

Sofistikované elegantní plavky

Elegantní plavky nejsou pro každého. Hodí se na speciální příležitosti pro okouzlení společnosti. Perfektně budou vypadat doplněné podpatky. K vidění byly na přehlídkách návrhářů jako Adriana Degreas, Zimmermann a Wildfox.

Netradiční kožené plavky

Výjimečný a inovativní design mají bezpochyby kožené plavky. Při nošení však vyžadují dokonalou postavu a sebejistotu.

Sexy střižené plavky

Zatímco mnozí návrháři si hráli s nekonvenčními materiály, tvary a vzory, jiní se zaměřili na různá vykrojení pro posílení svůdnosti. Vznikla tak spousta nejrůznějších variací.

Neshodný horní a dolní díl

Skvělá příležitost pro všechny předvést svou kreativitu a smysl pro kombinování různých materiálů, vzorů a barev. Kombinování je také příležitostí k zakrytí svých nedostatků a zdůraznění předností.

Sexy jednodílné plavky

Jednodílné plavky už dávno nejsou nudné, nemoderní a pro “staré”. Letos jsou naopak jedním z trendů objevujících se na přehlídkách Luli Fama, Beach Bunny, Sauvage, Toxic Sadie, Indah a dalších.

Plavky bez ramínek

Styl plavek, který z módy nevyjde snad nikdy. Jednoduché plavky bez ramínek jsou nejlepší jak z hlediska roztomilosti, tak na opalování.

Nápaditě spojený horní a dolní díl plavek

Zezadu zdánlivě dvojdílné, zepředu však nápaditě spojené. Navíc za použití barev, vzorů a zajímavých detailů. Inspiraci hledejte u Belusso, Movimento, Maaji Swimwear a dalších.

Vzorované plavky

Při pohledu na hlavní trendy plavek 2015 by se mohlo zdát, jako by se návrháři rozhodli co nejvíce vyřádit. Setkáváme se tak se zářivými potisky, 3D vzory, kreativními slogany, abstraktními a zvířecími motivy, geometrickými tvary, puntíky, pruhy…

Klasické jednobarevné plavky

Přes všechny ostatní trendy, minimalistické a nadčasové jednobarevné jednoduché plavky zůstávají pro ty, kteří si myslí, že méně je více. Ať už jsou barvy tmavé, neutrální nebo pastelové.

Trojúhelníkový horní díl plavek

U nadčasových plavek zůstáváme. Klasické plavky s trojúhelníkovým horním dílem také zůstávají trendy a to nejen pro léto, ale všechny roční období.

Tradiční jednodílné plavky

Něco z klasiky úplně na konec. Jednobarevné, nebo potištěné, s výřezy, nebo bez…

YOU MAY ALSO LIKE

4 comments

  1. No páni, v některých případech vážně váhám, zda se vůbec ještě jedná o plavky nebo spíše nějaké odvážnější dámské spodní prádlo… A retro plavky už taky ne, alespoň za mě – barevně bych se v tomto případě klidně do retro stylu vracela, ale střihem už ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.