RECENZE | Heřmánková řada Ziaja

Je to už víc než měsíc, co jste se na mé facebookové stránce mohli dozvědět, že mi přišly k recenzi tři produkty kosmetické značky Ziaja. Ziaja je polská kosmetická značka, která se zaměřuje na péči o pleť, tělo a vlasy. Dostala jsem možnost vybrat si tři produkty. Zvolila jsem si všechny z jedné řady, protože mi to přišlo jako nejlepší nápad, konkrétně jsem zvolila heřmánkovou řadu. Byla to tak trochu sázka do loterie, protože na tuto řadu recenze na internetu prakticky nenajdete a taky proto, že produkty jsou určeny pro všechny typy pleti, což je obvykle moc všeobecné a všem produkty zkrátka nevyhovují. S recenzí jsem si dala na čas, protože produkty péče o pleť je potřeba testovat dlouhodoběji. Dnes už je ale recenze na světě!..

S produkty vás seznámím postupně tak, v jakém pořadí je používám. Nejprve tedy přijde na řadu odličovací pleťové mléko. Balení je klasické, kvalitní, řekla bych, obsahuje 200 ml. Přiznám se, že se mi strašně líbí kombinace žluté a bílé a motivy heřmánku na obalu, ale to není tak podstatné. Produkt opravdu voní po heřmánku, není to nijak výrazná vůně, mně je příjemná, na pleti ji prakticky necítím. Jak jsem už napsala, je určené pro všechny typy pleti. Obsahuje také vitamín A a E, provitamín B5 (D-panthenol) a výtažek z heřmánku. Pleťové mléko má mít hned několik funkcí. První a nejdůležitější funkce produktu má být jemné čištění pleti a odstranění makeupu, v tomto ohledu prostě nemůžu nic vytknout, pleť mám opravdu skvěle vyčištěnou, nejen, že mléko odstraní všechen makeup, ale i nečistoty, které se na pleť nachytají během dne. I v dalších funkcích nemám co vytknout, produkt má hydratovat a změkčovat svrchní vrstvu pokožky, to jednoznačně plní, pleť mám po použití krásně jemnou a hydratovanou. Má zabraňovat podráždění, taky musím souhlasit, na pleti jsem nepozorovala žádné začervenání, zkrátka žádné podráždění. Nakonec připravuje pleť na další péči. Po dlouhodobém používání musím říct, že mi na pleti nedělá žádnou neplechu, toto pleťové mléko mi opravdu sedlo. Stojí 80 korun.

Další z produktů je pleťové tonikum. Balení je skoro stejné jako u pleťového mléka, s tím rozdílem, že barvy jsou naopak, opět má 200 ml. S vůní je to úplně stejné. Produkt neobsahuje alkohol. Obsahuje provitamín B (D-panthenol) a výtažek z heřmánku. Opět má mít několik funkcí, první z nich je jemné čistění pleti, což musím potvrdit, s pleťovým mlékem se krásně doplňují, i když mi pleť perfektně odlíčí, tak tonikum beru jako dočištění. Dál má hydratovat a tonizovat pleť, nemám, co bych řekla, splňuje. Zklidňující účinek má určitě také, zase nepozoruju žádné začervenání ani podráždění. Závěrem připravuje pleť na další péči. Stejně jako u předchozího produktu, po delším používání jsem s ním spokojená, nepozorovala jsem žádné negativní účinky na mou pleť. Pleťové tonikum stojí 70 korun.

Poslední produkt je pleťový krém. Ziaja nabízí v této řadě krémy dva, jeden, který má 100 ml a je s parfemací, druhý má 50 ml a je bez parfemace. Kromě parfemace by mezi nimi neměl být žádný rozdíl, já jsem si vybrala ten parfemovaný. S balením jsem opět spokojená, je obyčejné, jednoduché. Parfemace je o něco větší, než u již zmíněných produktů. Vůni heřmánku po použití cítím i na pleti, ale opět to není nic nepříjemného, spíše naopak, vyhovuje mi. Krém obsahuje vitamín A a E a výtažek z heřmánku. Nutno říct, že je hutnější, ale na druhou stranu lehce našlehaný. Jeho funkcemi má být vyhlazování, aktivní vyživení pokožky a zjemnění podráždění. Nezbývá mi než jeho funkce a účinky potvrdit. Rychle se vstřebá, na obličeji nelepí a je příjemný. Používám ho radši večer, ale neplechu nedělá ani, když ho použiju ráno před líčením. K tomuto produktu mám ale i výtky. Přijde mi, že je vhodnější spíš na zimu, tím, že je trošičku hutnější mi trochu ucpává póry, což by možná v zimě nedělal, uvidím. Cena je 75 korun.

Když mám tuto řadu zhodnotit celkově, nemůžu jinak, než kladně. Všechny produkty mě příjemně překvapily a jsem s nimi spokojená. Přesto, že jsou určeny na všechny typy pleti, nedoporučila bych je na mastnou a extrémně suchou pleť.

Děkuji PR oddělení značky Ziaja za poskytnutí produktů k recenzi!

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. Vůni heřmánku miluji, a něco jemně voňavého by se mi také na čištění pleti šiklo, asi půjdu na nákupy. Dá se něde celá řada sehnat? Např. Rossmann?

    1. Myslím, že Ziaju mají v Globusu, jestli úplně všechny výrobky, to bohužel netuším. Jinak jsem na internetu četla, že by měla být k dostání ještě v drogérii Schlecker, Tescu a možná někde i v Rossmannu:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.