Degustace Niché vůní | ELNINO.CZ

Dnes jsem se rozhodla podělit se s vámi o to, jaké akce jsem se zúčastnila poslední červnovou středu. Před přibližně měsícem mi přišla pozvánka (která byla mimochodem krásně ručně vyrobená a zamilovala jsem se do ní na první pohled) na degustaci niché vůní. Obsahovala jen stručné informace, a tak jsem se na akci těšila a zároveň jsem byla plná očekávání…

Celá akce byla o to zajímavější, že se konala v prostorách Žižkovské věže. Výtah nás vyvezl do 4. patra a rázem jsme byli 93 metrů nad zemí a mohli se kochat výhledem na téměř celou Prahu. Přivítaly nás zástupkyně Elnina, dostali jsme drink na uvítanou a postupně jsme se všichni usadili v prostorách observatoře. Oficiální začátek byl ve 13:00.

Je nezbytné říct, co to niché vůně vlastně jsou. Přiznám se, že já sama, jelikož co se vůní týče, nejsem žádný odborník, jsem to před akcí nevěděla. Jedná se o vůně jedinečné, které mají především zvýraznit individualitu nositele či nositelky. Vyrobené jsou z nejkvalitnějších přírodních ingrediencí pomocí tradičních postupů ruční výroby. Jejich úkolem není zalíbit se každému, mají být výjimečné. Vyrábí je převážně menší méně známé značky, ale dají se najít i u těch velmi známých jako například Tom Ford.

Celou přednášku vedly tři dámy, které nám byly představeny jako parfémové odbornice. Jejich jména bohužel řečena nebyla a dozvěděla jsem se je až později více méně náhodou, což mi přijde škoda. Jednalo se o Moniku z blogu Guerlinade, Mitzi z webu Parfumánie a Adu, zakladatelku Arome.

Postupně nám bylo představeno dvacet vůní. Dozvěděly jsme se informace nejen přímo o nich, ale také o jednotlivých značkách. Všechny vůně nám Jana z Elnina rozdávala nastříkané na malých papírcích, a tak jsme si je mohli samozřejmě také očichat. Vůně byly většinou dost těžké a kořeněné, což mi osobně nevadí, ale opravdu to není šálek kávy pro každého. Nejvíce mě osobně zaujaly ty lehčí – ovocné a květinové, které mi přišly, obzvlášť teď na období léta, naprosto úžasné.

Celá akce byla úžasně zorganizovaná po všech stránkách. Nechyběl výborný catering se spoustou jednohubek, čerstvého ovoce, zeleninových salátů, sladkých košíčků… Zkrátka snad se vším, na co si člověk vzpomněl.

Během přestávky jsme měli také možnost vyzkoušet si namíchat vlastní vůni z parfemovaných olejů od Frais Monde.

Nakonec jsme si všichni odnesli dárečky v podobě dárkové sady od Frais Monde, která obsahovala pěnu do koupele, toaletní vodu, parfemovaný olej a další tři vzorečky parfemovaných olejů. Elnino pro nás pak připravilo dárek v podobě vůně značky Penhaligon’s – pro každého jinou. Musím říct, že ta moje se mi vážně trefila do vkusu a nepochybně se zařadí mezi mé oblíbené.

Celkově musím zhodnotit odpoledne strávené v prostorách Žižkovské věže velmi kladně. Celá akce trvala asi tři a půl hodinky a já se už teď nemůžu dočkat, až do Prahy opět zavítám, ať už na nějakou další akci s Elninem, nebo na nějakou jinou.

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.