CURRENT TREND | Appliqué & Embroidery

Nášivky a výšivky – trend 90. let, který se začal postupně vracet loňské léto, je právě teď ještě aktuálnější než kdy dříve a najdeme ho snad na čemkoliv. Pojďme se na něj společně zaměřit!..

V živých barvách si ještě vybavuji, jak mi máma jako malé nášivkami spravovala kalhoty, na kterých se mi “podařilo” udělat díru. Velké nadšení to tehdy ve mně nevyvolávalo a spíše jsem odporovala. Kdybych jen tehdy tušila, jak bych dnes byla “in”.

Obchody jsou plné nejrůznějšího oblečení s nášivkami nebo výšivkami a to stále více od doby, kdy s tím poprvé přišli u modelů na přehlídce Gucci. Nejčastěji se objevují na džínách, bomberech, džískách nebo pruhovaných tričkách. S velkou oblibou se setkaly také na teniskách a batozích. Tyto kousky mohou být pro mnoho z nás fajn oživením jinak nudného a mdlého šatníku.

zdroj fotek: pinterest.com

Co je ale na tomto trendu neobvyklé a co jej dělá obzvlášť skvělým, je možnost oživit si oblečení, které už ve skříni máme, pomocí vlastní kreativity. Nášivky se totiž dají koupit také zvlášť, úplně samostatně nebo v baleních. Sehnat se dají jak v kamenných prodejnách (např. H&M, Stoklasa), tak na internetu (eBay, Aliexpress,..). Vytvořit si tak můžeme ze starých kousků úplně nové, a navíc takové, u kterých budeme mít jistotu, že v nich na ulici nepotkáme nikoho dalšího, jako to bývá u oblečení z běžných módních řetězců. A možnost být originální tím, co máte na sobě, neztratíte ani pokud se vám samotným do nějakého tvoření nechce – existují totiž e-shopy například s možností vytvořit si tričko s vlastním potiskem pomocí pár kliknutí.

Co vy a tento trend? Pamatujete si nášivky z dětství a baví vás možnost být díky nim originální, nebo spíše ne?

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

  1. Nášivky se mi líbí na tričkách a na košilích, na kalhotách už tolik ne, ale jsem pro originalitu :) většinou se mi na někom líbí úplně výstřední modely, které nikdo kolem mě nechápe :D

  2. Abych řekla pravdu, když k nám tento trend přišel, vůbec mě nějak neoslovil. Teď se mi ale začaly nášivky hodně líbit na košilových šatech a topech s cold shoulders :)

  3. Já tedy místo nášivek radši používám nažehlovačky, oživila jsem si košili a tílko, vypadá to skvěle ! Nažehlovačky jsem koupila asi na 80Kč v Bershce a jsou skvělý. Tenhle trend je super

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.