And they lived happily ever after | OUTFIT

Čím dál častěji a čím dál více se setkávám s názorem, že svatba je zbytečnost a manželství kus papíru nepotřebný k soužití dvou lidí. Paradoxně, ačkoliv patřím právě ke generaci, která se k tomuto přiklání nejvíce, se s tímto vůbec neztotožňuji. Úplně teď pominu všechny praktické výhody manželství obecně jako například situace, kdy se jednomu z páru něco stane a podobně. Vždycky mi svatba přišla jako krok, který vztah někam posune, upevní jej a udělá z něj něco opravdu oficiálního. Něco, co je těžší zničit. Všechny tyto moje názory jsou pravděpodobně dost ovlivněny tím, že jsem odmala vyrůstala v úplné rodině, stejně jako naprostá většina mých kamarádů a rozvody nebo podvádění jsem vídala snad jen v televizi. To se bohužel postupem času změnilo, přišla jsem o spoustu iluzí ohledně vztahů, ale názor na manželství a svatby mi zůstal. A opravdu by mě zajímalo, jaký je váš názor, budu ráda, když mi jej napíšete v komentářích!

V sobotu jsem byla na svatbě mé sestřenice. Bylo to krásné, dojemné a nakonec i opravdu zábava. Po letech jsem se díky tomu sešla dohromady s celou rodinou z tátovy strany a za to jsem moc ráda. Když trochu odbočím, je zvláštní, jak se mi v poslední době do života vrací lidé z dřívějška, znovu si máme co říct a je to zkrátka fajn. Naopak se odcizuji s některými lidmi, kteří mi byli blízcí v poslední době. Nepředvídatelnost života je zřejmě něco, co mě nikdy nepřestane fascinovat.

Dlouho jsem přemýšlela, co si na svatbu obleču, a když říkám dlouho, myslím tím poslední více než půlrok. Když už jsem začínala být těsně před prázdninami trošku zoufalá, narazila jsem na dovolené v Itálii na šaty, u kterých jsem hned na první pohled věděla, že budou perfektní. To už jsem koneckonců zmiňovala v posledním new in, stejně tak jako to, jak to bylo se sandálky na podpatku, které jsem k šatům obula.

Jestli jsem měla s něčím problém až do večera před svatbou, byly to doplňky. Ohledně kabelky jsem měla jasno, je to moje milovaná klasika, která se svými stříbrnými detaily sedí k detailům na botách. Ovšem náramek, náušnice nebo náhrdelník byly oříšek. Nakonec jsem v mámině šperkovnici našla jednoduchý stříbrný náramek a došlo mi, že vlastním náušnice, které vypadají, že k němu patří. A bylo jasno. Poslední roky sázím na jednoduchost a vsadila jsem na ni i tentokrát.

Dress – Italy | Heels – Gate | Handbag – New Yorker | Earings – H&M | Bracelet – unknown jewelry store

Photo credits

YOU MAY ALSO LIKE

15 comments

  1. Ten začátek je opravdu nádherně napsaný! Vnímám to stejně, a taky jak jsi napsala, i já ztratila postupem času spoustu iluzí, co se vztahů týče. I když se mi teď zase vrací, po skoro 4 letech letech vztahu. Tak je alespoň vidět, že pořád existují páry, pro které je slovo “podvod” cizí. :-) Co se týče outfitu. Jedním slovem perfektní! Nádherné šatičky, doplňky i boty! Je to už dlouho, co jsem na nějaké svatbě byla, a s tvým článkem se mě zmocnila touha být zas některé svatby součástí. :-) <3

  2. Jsem moc šťastná, že jsem po letech zase našla tvoji tvorbu. Jde vidět, že dospíváš a je to znát i na tvých článcích. Jsi moc krásná a o postavě ani nemluvím! Jen tak dál Deni,mám z tebe fakt radost!💕

  3. To jsou moc krásné šatečky! :) Na svatbu mám stejný názor jako ty, s přítelem jsme spolu už šest let a příští rok se budeme brát :). Já prostě věřím na svatby a asi jsem v tomto trochu staromódní, ale pokud pár chce ke svému vztahu přistupovat zodpovědně i ve smyslu, že třeba v budoucnu chtějí vychovávat děti, tak by se prostě vzít měli. Ale zas dělat to jen kvůli dětem je blbost, my třeba s partnerem děti nechceme, ale vzít se chceme. Svatbu vnímám jako že si partneři stvrzují, že to spolu myslí opravdu vážně. Přece když si nedovedu představit, že bych si měla partnera vzít, tak proč s ním vůbec být, když se bojím takového kroku? Jenže když si spousta lidí nedovede představit ani to, jestli vůbec budou s partnerem za pár let, tak ono je to pak fakt těžké :D.

  4. Ja si myslím, že ak to niekto spolu myslí naozaj vážne a chcú byť spolu, tak by sa vziať mali. Čo tvrdia, že nepotrebujú papier mi príde stále také, že rátajú s možnosťou rozchodu a nechcú sa potom zaoberať rozvodom, papierovačkami a vybavovačkami.. Inak outfit je veľmi pekný, tie šaty sú nádherné ♥

  5. Svatba má takovou váhu, jakou jí dáme. Pokud je pro nás jen cár papíru, tak podle toho manželství také vypadá. Pokud je pro nás skutečným slibem “v dobrém i ve zlém, tak je závazkem, který nám pomáhá to v těžkých chvílích jen tak nevzdat.
    PS: Od té mojí už uplynulo 23 let <3

  6. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása… a aj ja mám rada jednoduchosť, ale na druhej strane mám niekedy dni, kedy mám rada aj extravagantnosť, No a čo sa týka manželstva, ja som sa teraz v máji vydala…chcela som to, bolo to krásne, v kostole tiež, na svadbe som mala len 50 ludi a naozaj pri vsetkých som sa neskutocne potesila ze prisli..lebo niektorých som nevidela velmi dlho..no a neviem co cakam od toho…asi som proste staromodna a mám rada tradicie, mám rada slovensku kulturu…a manžestvo je proste krásny začiatok rodiny :)

    http://www.sinnamona.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.