RECENZE | Gabriella Salvete

Věděli jste, že značka Gabriella Salvete pochází z České republiky? Založena byla v roce 1990 a až roku 2010 přesídlila do Milána. V italském stylu se ale snažila jít od začátku, koneckonců tomu odpovídá už samotný název…

Pokud mě sledujete na Instagramu (@denihartmannova), mohli jste v instastories nebo v soutěži, kterou jsem následně uspořádala, zaregistrovat, že mi začátkem dubna přišel od PR zastoupení elnino.cz balíček s produkty Gabriella Salvete. Ty z nich, o kterých jsem věděla, že bych je moc nevyužila a byla by jich škoda, jsem se rozhodla věnovat do soutěže, a dnes už dělají radost dvěma slečnám, na které se usmálo štěstí při losování. Zbytek jsem si nechala na testování, a právě o nich bude dnešní článek…

Gabriella Salvete Matte Primer

Vyhlazující podkladová báze slibuje sametově hebkou pleť připravenou na aplikaci make-upu a výrazné prodloužení jeho výdrže. Měla by zabraňovat produkci kožního mazu, aniž by ucpávala póry, a zanechávat pleť matnou celý den. Produkt obsahuje vysokou koncentraci meruňkového oleje a vitamínu E, což by mělo zapříčinit hloubkové vyživení pleti, její hydrataci a vyhlazení.

Pokud nečtete mou recenzi poprvé, víte, že se vždy nejprve zaměřím na balení, a jinak tomu nebude ani tentokrát. Obaly této značky se mi líbí obecně. Jak kvůli svému vzhledu, tak především kvůli své kvalitě. Tato báze je ve skle, aplikátor i víčko jsou z plastu. Co se týče zmíněného aplikátoru, nanesete díky němu přesně takové množství, jaké je pro jednu aplikaci potřeba, což vnímám jako plus. Stejně tak jako to, že je báze určená pro všechny typy pleti a je transparentní (což ale není u bází nijak neobvyklé, spíše bych se divila, kdyby nebyla).

Báze má gelovitou texturu, která je pocitově opravdu sametová. Na pleti je velmi příjemná a vyhladí pokožku. Make-up se na ni dobře nanáší i zapracovává a nezalézá díky ní do pórů. Do této fáze jsem s bází maximálně spokojená. Výdrž už taková hitparáda není. Nemůžu říct, že by ji vůbec neprodloužila, rozhodně vidím rozdíl, když bázi nenanesu a když ano. Věřím, že na suché nebo normální pleti by byla perfektní, ale na mou smíšenou pleť zkrátka nevyzrála, konkrétně na T-zónu.

Celkově bych této bázi dala 7 bodů z 10. Nejsem jí nijak ohromená, ale ani zklamaná, za mě takový lepší průměr. 15 ml produktu pořídíte zhruba za 190 korun.

Gabriella Salvete Cover Foundation

Od báze přejdeme logicky k make-upům. Mám tady dva a prvním z nich je Cover Foundation v odstínu 101 Ivory.

Make-up slibuje vysoké krytí, bezchybný a sametový vzhled pleti po celý den, bez ucpávání pórů. Pozitivní výsledky by měl rovněž přinést obsah vyživujících složek jako je kyselina hyaluronová (zpomaluje proces stárnutí a hydratuje), vitamín E (silné antioxidační účinky), panthenol (regeneruje a zklidňuje pleť), allantoin a zinek (hojivé účinky zlepšující kvalitu pokožky).

Balení make-upů Gabriella Salvete je hodně podobné tomu u jejich bází. Rozdíl je pouze ve velikosti a barvě. Jakožto detailistu mě mrzí, že nápisy na obalu jsou po 2 měsících používání už téměř pryč. To ale samozřejmě nemá vliv na funkčnost produktu samotného, a o to tady jde. Ještě jednou zopakuji, že jsem moc spokojená s aplikátorem, který nanese ideální množství produktu. Stejně tak musím znovu napsat, že je make-up určen pro všechny typy pleti (a až přejdeme k dalšímu make-upu, celý tento odstavec úplně vypustím, abych se zbytečně neopakovala).

Make-up má pro mě naprosto ideální konzistenci. Není hutný, jak bych u vysoce krycího produktu čekala, ani úplně lehoučký, ale taková zlatá střední cesta. Co se odstínu týče, má spíše růžový podtón. Jeho velkou výhodou je to, že se pleti dokáže hodně přizpůsobit. Do pleti se skvěle zapracovává, neucpává póry, opravdu velmi dobře kryje a přitom nevytváří efekt “masky”, ale moc pěkný sametový finish. Výdrž produktu mě příjemně potěšila, po celém dni je na tom ještě velmi slušně, ačkoliv je potřeba jej během dne jednou přepudrovat.

Celkově se tento make-up stal mým velkým oblíbencem. Abych nezapomněla, má SPF 30, což je skvělé obzvlášť teď v létě. Ohodnotila bych jej 9,5 body z 10. Cena 30 ml se pohybuje okolo 215 korun.

Gabriella Salvete Highlighting Foundation

Druhým make-upem je Highlighting Foundation, ten mi přišel v odstínu 101 Classic Ivory a mezi ním a jeho starším a známějším “bráchou” lze najít několik rozdílů.

První rozdíl je patrný hned z názvu. Tento make-up slibuje především rozjasnění pleti. To se ale nevylučuje s krytím a zmatněním po celý den, to by měl podle oficiálního popisu splňovat také. Produkt neobsahuje oleje, což by mělo zapříčinit příjemnou aplikaci a přirozený výsledek. Pleť by po nanesení měla být jemná a hebká. Co tento make-up obsahuje, je kombinace barevných filtrů a efektů (dokonalý výsledek bez efektu masky) a výtažky z mořských řas (dodání vláhy a optimálního rozjasnění).

Konzistence tohoto make-upu je hodně podobná jako u toho předchozího, možná trochu lehčí. Rozdíl je v odstínu, tento je spíše do žluta, ale také schopný se pleti hodně přizpůsobit. Nechci se opakovat, produkty jsou si vážně dost podobné. Odlišné je jen krytí, které je zde o něco nižší, a samozřejmě výsledný efekt, protože make-up pleť opravdu rozjasní, jak slibuje.

Posledním rozdílem je, že tento produkt disponuje SPF 15. Abych to shrnula, za mě 9 bodů z 10. Cena i obsah balení je také 30 ml za přibližně 215 korun.

Gabriella Salvete Fixing Powder

Protože make-up je dobré zafixovat, přesouváme se k fixačnímu transparentnímu pudru s matujícím finishem. Ten slibuje také sjednocení tónu pleti, regulaci kožního mazu a díky speciálnímu složení se světlo odrážejícími částicemi efekt bezchybné pleti bez rozšířených pórů a vrásek.

Popravdě k tomuto produktu nemám až tolik co napsat. Oceňuji bytelné balení, které je z plastu, protože jsem z těch, kterým občas věci padají na zem, ani neví jak, a taky pudr často nosím s sebou v kabelce. Někomu by v balení možná mohla chybět labutěnka nebo zrcátko.

Pudr je jemně namletý, příjemný na pleti, kterou zanechává příjemnou na dotek. Při nanášení nevytváří mapy a to ani při nanesení většího množství. Dobře zafixuje make-up a jeho výdrž je skvělá. T-zónu musím během dne přepudrovat, ale jinak zvládne celý den.

Tomuto produktu dávám 9,5 bodů z 10 a doporučila bych ho, ať už máte jakýkoliv typ pleti. Nutno ještě dodat, že za balení o 9 g dáte necelých asi 100 korun.

Gabriella Salvete Contouring Palette

O co vás v této recenzi rozhodně nesmím připravit, je konturovací paletka obsahující bronzer, rozjasňovač a tvářenku.

Co se balení týče, znovu bych se opakovala, protože bych musela napsat to samé, co už jsem napsala výše u pudru, proto tuto část přeskočíme.

Každou část paletky si rozebereme zvlášť a začneme bronzerem. Pigmentace je střední, takže se to s bronzerem nedá jednou vrstvou přepísknout, protože vykouzlí přirozený, hezký a matný efekt, a dá se snadno vrstvit, pokud chcete kontury obličeje výraznější.

Prostřední část paletky patří rozjasňovači v chytře zvoleném neutrálním odstínu se stříbrnými odlesky.

Nakonec tady máme tvářenku v korálovo-růžovém odstínu se shimmerem. S pigmentací je to u tvářenky stejně jako u bronzeru. Vzhledem k tomu, že není matná, plní sama o sobě i trochu funkci rozjasňovače.

Žádná složka paletky nepráší, se všemi se dobře pracuje díky jejich máslové a jemné konzistenci. Výdrž paletky je úctyhodná, samozřejmě během dne začne mizet, ale rozhodně se mi nestalo, že by večer na obličeji její použití nebylo viditelné. Chválím její tvůrce za chytré zvolení univerzálních odstínů, které sednou každému, přesto mě trochu mrzí, že není dostupná ve více variantách.

Tomuto produktu nemám co vytknout. Tahle paletka se zkrátka povedla a nemůžu jí nedat 10 bodů z 10. Paletka má 15 g a koupíte ji za asi 160 korun.

Gabriella Salvete Eyebrow Palette

U univerzálních paletek ještě zůstaneme, přesuneme se ale k obočí. Tato paletka pro úpravu obočí obsahuje 3 stíny (beige, soft beige & brown cream) a vosk na zafixování.

Balení v případě tohoto produktu je skvělé nejen z důvodů již několikrát dříve zmíněných, obsahuje také zrcátko, štěteček na aplikaci stínů a malou pinzetu. Paletka je rozhodně naprosto ideální na cesty.

Pokud jde o stíny jako takové, myslím, že se značce opět podařilo sestavit ideální kombinaci. Samozřejmě to u paletky na obočí není tak jednoduché jako u paletky na konturování, a tak se jistě najdou lidé, pro které budou všechny odstíny moc tmavé, nebo naopak moc světlé, ale troufám si říct, že většině lidí budou vyhovovat. Navíc můžete při líčení použít nejen jeden, ale jejich kombinaci. Nutno zmínit, že stíny jsou při aplikaci prášivější, ale po nanesení se toho bát nemusíte, zvládnout bez sebemenších problémů celý den, a to i bez následného použití vosku. Ten mimochodem obočí trochu ztmaví.

I přesto, že jsem našla jedno negativum, musím této paletce dát 10 bodů z 10, protože jsem si ji vážně zamilovala. Skoro se mi až nechce věřit, že její cena je jen zhruba 110 korun.

PS. Pokud nejste na práci s paletkou na obočí zvyklí, nemusíte se bát. Dlouho jsem používala na obočí tužku, proto jsem ze stínů byla nejprve také trochu nesvá, ale po dvou použitích, kdy mi práce s ní trvala déle a vyžadovala více soustředění, jsem si na ni zvykla, jako bych nikdy nepoužívala nic jiného.

Gabriella Salvete Automatic Eyeliner

Letošní jaro přineslo u Gabrielly Salvete kosmetické novinky, mezi které patří čtyři odstíny tužek na oči. O dva z nich (30 & 31) jste měli možnost zasoutěžit si na mém Instagramu (@denihartmannova) v soutěži zmíněné v úvodu článku. Zbylé dva odstíny (29 & 32) jsem si nechala na testování.

Ze všech produktů této recenze jsou tyto tužky asi to, k čemu mám nejméně co napsat. Jednoduše – balení je skvělé díky tomu, že tužky jsou vysouvací a člověk se nemusí zabývat strouháním. Jsou ideálně měkké, takže se s nimi skvěle pracuje, pigmentace je bez chybičky, stejně jako výdrž, protože se nerozmazávají a zvládnou celý den.

Za jednu dáte asi 90 korun.

Gabriella Salvete Panoramico Argan Oil Volume Mascara

U líčení očí už jsme byli, tak jej pojďme zakončit řasenkami. Přišly mi dvě a nejprve se podíváme na zoubek té s názvem Panoramico Argan Oil Volume v metalickém fialovém balení, která by měla být díky svému složení s pečujícím arganovým olejem ideální pro ty, kteří mají citlivé oči. Vysoký obsah vosků má zase na svědomí krémovou a vysoce pružnou texturu.

Kartáček u této řasenky je s přírodními štětinami a nemá nijak extra speciální tvar – uprostřed je jen trochu rozšířený a směrem ke konci se zužuje. Dobře se s ním pracuje. Úplně ze začátku řasy trochu slepuje a je lepší nechat řasenku trošičku vyschnout. Výsledek je moc pěkný – oči jsou krásně zvýrazněné, řasy prodloužené. S výdrží úplně spokojená nejsem, během několika málo hodin řasenka začne opadávat pod oči a je třeba ji upravovat.

Řasenku hodnotím 7 body z 10. Cena je příznivá – necelých 160 korun.

Gabriella Salvete Panoramico Urban Protection Mascara

Druhou řasenkou je Panoramico Urban Protection, jejíž obal je opět metalický, jen zelený. Složení této obsahuje japonské černé uhlí, které by mělo řasy chránit před toxiny a poškozením, a rostlinné výtažky podporující růst a hustotu řas.

Kartáček této řasenky je ještě obyčejnější než u té první – je jen lehce zahnutý. Znovu platí, že se s kartáčkem dobře pracuje. U této řasenky mi přišlo, že ani nepotřebovala tolik času, než barva trochu vyschla a úplně přestala slepovat. Výsledek mi přijde stejný, ale rozdíl vidím ve výdrži. Že mi tato řasenka opadává pod oči, pozoruji opravdu až po celém dni. Zvládla se mnou i horké letní dny strávené venku, a ačkoliv jsem se nikde nedočetla, že by měla být voděodolná, z 90% se mi tak jeví.

Ve finále má ode mě tato řasenka 9 bodů z 10, momentálně ji používám pořád a ráda. Cena je u obou stejná.

Gabriella Salvete Lip Scrub

Nenechte se zmást – tento produkt sice vypadá jako klasický balzám na rty, jde ale i o peeling. Takové 2v1 slibující hebké a hydratované rty. Na svědomí to mají mít mikro granule odstraňující ze rtů odumřelé buňky, hydratující vosky, bambucké máslo a vitamíny A a C.

Vzhled produktu už jsem zmínila, balení je opravdu stejné jako by se jednalo o klasický balzám na rty. Dostupná je jen jedna varianta, kterou je odstín s názvem “Rose”. Barvy se nelekejte, pokud si na rty nedáte velkou vrstvu, vytvoříte na nich jen perleť. Peelingová zrníčka jsou hodně jemná a při prvním použití se k nim musíte dostat přes tenkou horní vrstvu, která je neobsahuje. Dle instrukcí by se měl peeling po nanesení 1 minutu masírovat prsty, nahradit se to dá určitě i třením horního a dolního rtu o sebe. Poté peeling setřete, to se mi nejvíce osvědčilo zase prsty. Na rtech ještě nějakou dobu ucítíte hydratační vrstvu a rty zůstanou hladké. Doporučuji ještě použít nějaký klasický hydratační balzám, který výsledný efekt znásobí.

Co mi na peelingu vadí, je to, že mi přijde docela chemický. Vůně je sice nevýrazná, lehce vanilková, ale u peelingů obecně mám ráda, když jsou přírodní a žádnou chemii z nich necítím, a to tento nesplňuje, škoda.

Každopádně, shrnuto a podtrženo – s tímto peelingem jsem spokojená, ale nijak zvlášť mě nenadchnul. Dala bych mu 8 bodů z 10. Pokud vás zajímá cena, tak ta je necelých 160 korun.

Gabriella Salvete Dolcezza Matte

Úplně na konec jsem si nechala dvě krásné matné rtěnky, které jsou stejně jako tužky na oči také z produktů nově představených toto jaro. Obě mají být dlouhotrvající, barva má zůstávat intenzivní i po hodinách nošení. Rty nemají vysušovat, jako mívají některé matné rtěnky tendenci, ale naopak hydratovat. Díky 3D technologii s mikro pigmenty by měly navíc rty vypadat dokonale plné.

Musím ocenit balení rtěnek, které je metalické a za mě hodně pěkné a stylové.

Osobně jsem spíše zastánkyní tekutých rtěnek. Lépe se mi s nimi pracuje a obecně mám s nimi lepší zkušenosti. Právě tyto dvě rtěnky mě donutily trochu změnit názor. Na tom, že se mi s tekutými rtěnkami pracuje lépe, se nic nezměnilo, jsem ale přesvědčená, že to je jen o zvyku. Tyto rtěnky jsou krásně pigmentované, barva je opravdu intenzivní. Jak slibují, skutečně nevysušují, naopak, na rtech jsou příjemné, protože mají krémovou konzistenci. Jejich výdrž se hodně odvíjí od toho, jak moc a co jíte nebo pijete. Každopádně se vám nestane, že by vám rtěnka ze rtů úplně zmizela.

V poměru cena vs. kvalita to tyto rtěnky vyhrávají na plné čáře. Jednu seženete za necelých 110 korun.

Na závěr bych ráda poděkovala elnino.cz za krásný balíček. Pokud se vám některý z produktů zalíbil nebo byste se rádi podívali po jiných této značky, právě na tomto e-shopu právě na spoustu z nich najdete 17% nebo 18% slevu. Jinak produkty najdete také v drogériích.

Co říkáte na kosmetiku Gabriella Salvete? Věděli jste, že tato značka je původně česká?

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

  1. Mám zkušenost s tou podkladovou bází. Je to dost příjemný produkt, ale co mě nehorázně rozčiluje, je to, že ta báze “sedí” v tom balení. Vypoužívala jsem asi půlku, protože báze zůstala jen po okrajích té trubičky vevnitř, takže zbytek produktu doluju špachtličkama a to mě fakt nebaví – zdržuje mě to. U těchto “tužších” produktů mám raději klasickou tubu.
    Pak mám doma řasenku s arganovým olejem, vyhovuje mi dost, a u mě se začíná drolit až k večeru:)
    Rtěnky mají krásné obaly, cena je krásná a ty účinky? Asi se po nich brzy kouknu :3 :)

    Written by M*

  2. Mně vždycky Gabriella Salvete přišla taková laciná, nekvalitní, ale musím uznat že posledních pár let se opravdu zvedla a pár kousků jsem si taky koupila a jsem s nimi spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.