RECENZE | Ziaja řada kakaové máslo

Možná si pamatujete, že jsem v létě recenzovala tři produkty značky Ziaja z heřmánkové řady, následně jste si mohli v giveaway zasoutěžit o produkty dle vlastního výběru. Dostala jsem nabídku spolupráci zopakovat a mohla jsem si začátkem září vybrat další tři produkty k recenzi. Všechny produkty, které jsem si vybrala, jsou určené na vlasy, konkrétně pro suché nebo zničené vlasy a mají vyhlazující efekt, a jsou ze stejné, tedy kakaové, řady. Udělala jsem to schválně, abych recenzi nemusela kouskovat a abych si udělala názor jak na jednotlivé produkty, tak na celou řadu. Je taky všeobecně známé, že používáním produktů ze stejné řady by většinou mělo vést k docílení většího efektu. Další z důvodů, proč jsem si vybrala zrovna tyto produkty, bylo to, že jsem šampon a výživu zkoušela ze vzorečku a strašně jsem je chtěla vyzkoušet víc. Se zástupci značky Ziaja byla opět skvělá a příjemná komunikace a tímto jim za zaslání produktů k vyzkoušení a recenzi moc děkuji! Stejně jako minule produkty recenzuji v pořadí, v jakém je používám…

První produkt je šampon. Obal a celkový design produktu mi přijde stejný, jako u všech produktů Ziaja. Nemám s ním nejmenší problém, přijde mi kvalitní, u šamponu obsahuje 400 ml, což mi přijde hodně, protože většina šamponu má 250 ml. Když se ještě vrátím k obalu, tak se mi moc líbí kombinace barev, ale to je takový nepodstatný detail. Co na tomhle šamponu, a všech produktech z této řady, úplně miluju, je vůně! Je to samozřejmě vůně kakaa a je úplně božská! Když si vlasy umyju večer, voní mi ještě celý další den a trošku ještě i ten další den, což mi přijde až neuvěřitelné, protože se mi to nikdy s žádným jiným produktem nestalo. To, že je šampon určený na suché a zničené vlasy jsem psala už v úvodu. Tak nějak se dostávám k účinkům a funkcím. Šampon obsahuje kakaové máslo a provitamín B5. Nejsem žádný chemik, tudíž složení moc nerozumím, ale Ziaja je přírodní kosmetika, z čehož vyvozuju, že by šampon měl být bez silikonů. První, a úplně jasná, funkce šamponu má být jemné mytí vlasů a pokožky hlavy, to samozřejmě mohu jen potvrdit. Dál má šampon účinně hydratovat a zabraňovat vysoušení. S tím mé vlasy obecně problém nemají, takže hodnotit úplně nemůžu. Matným a zničeným vlasům má šampon dodávat lesk, s tímhle už souhlasit můžu. Vlasy mám krásně lesklé a nejen bezprostředně po umytí. Nakonec má šampon zlepšovat kondici vlasů a zaručovat zdravý vzhled. Opět nemůžu než nesouhlasit. Musím ještě dodat, že si vlasy myju obden, zkoušela jsem si je ale nemýt i déle, abych šampon důkladně otestovala, a ještě třetí den jsem vlasy neměla vůbec mastné, což se snad nikdy nestalo. Ještě dodám cenu, která je 70 korun a za tak skvělý produkt mi přijde až směšná. Doporučuji!

Protože po šamponu následuje maska, pokračuji právě jí. Balení, vůni apod. už zmiňovat moc nemusím, rozepisovala jsem se u šamponu. Maska má 200 ml, což mi přijde u masky standartní množství. Konzistence mi přijde docela řídká. Mám zkušenosti pouze s maskou Gliss Kur, která byla výrazně hustší. I maska je samozřejmě určena pro suché nebo zničené vlasy a má mít vyhlazující efekt. Maska, také obsahuje kakaové máslo a provitamín B5. Opět se nemůžu moc rozepisovat o složení. Maska má dokonale vyhlazovat narušenou strukturu vlasů. Řekla bych, že to opravdu dělá, vlasy mám viditelně vyhlazenější. Slibuje hloubkovou hydrataci bez zbytečného zatížení. Jak jsem psala u šamponu, hloubkovou hydrataci moc posoudit neumím, zato musím jen a jen souhlasit s tím, že vlasy nezatěžuje. Mám je po použití krásně jemné a lehké. To, jestli maska zabraňuje lámání vlasů a třepení konečků těžko říct. Zastávám názor, že proti třepení konečků opravdu pomáhá jen pravidelné zkracování, na druhou stranu třepení maska nejspíš zpomaluje. Přirozený a zdravý vzhled stejně jako u šamponu popřít nemůžu. Maska stojí 80 korun, to mi přijde úžasné, vzhledem k tomu, že v drogériích se ceny masek pohybují okolo 150 korun. Můžu jen doporučit!

Poslední produkt je výživa/kondicionér na vlasy. Jelikož je to poslední produkt, většinu toho, co bych k němu napsala, jsem už zmínila u předchozích dvou produktů, a tak toho moc nezbývá. Výživy je 200 ml, takže zase klasické množství. Přejdu rovnou k tomu, co výživa slibuje. Kromě vyhlazení vlasů, dodání lesku a zdravého, přirozeného vzhledu, dodání lesku a nezatěžování vlasů, má ještě zabraňovat cuchání vlasů, usnadňovat rozčesávání a zaručovat dlouhotrvající měkkost vlasů. Zkrátka obvyklé účinky kondicionéru, které tento produkt jednoznačně splňuje. Nepoužívám ho na celé vlasy, přijde mi to po šamponu a masce už trochu zbytečné, takže vynechávám pokožku hlavy a vmasírovávám ho hlavně do konečků. Cena výživy je asi 60 korun, zase úplně skvělá cena. I poslední produkt tedy můžu doporučit!

Úplně před koncem dnešní recenze chci všechny produkty zhodnotit tak nějak celkově. Až je mi trapné, jak jsem všechno hodnotila jen kladně a bojím se, abyste mi nevytkli, že to dělám jen proto, že jsem produkty dostala zadarmo. Věřte, že to tak není, opravdu jsem ani na jednom produktu neshledala nic negativního. Mým vlasům tahle řada neskutečně sedla, přestože nejsou suché a zničené konečně jen trochu. Značku Ziaja mám radši a radši.

Tímto bych dnešní recenzi úplně ukončila. Ještě jednou děkuji zástupcům Ziaja za poskytnutí produktů k recenzi! Nezapomeňte mi v komentářích dát vědět, jestli jste některý z těchto produktů zkoušeli nebo jaký máte názor na značku Ziaja, ráda si přečtu vaše zkušenosti a názory!

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.