RANDOM POST | maturita, přijímačky a cesta necesta do zahraničí na léto

Šílené období, kdy se toho děje hrozně moc, nevíte, co dřív, a ze všech sil se snažíte hlavně se z toho nezbláznit – to známe všichni, že mám pravdu? Konec čtvrťáku je toho ukázkovým příkladem a já se přesně z tohohle blázince (snad) teď už konečně dostávám. A tak jsem si řekla, že vypsat se z toho, co všechno se v uplynulých dvou měsících mojí neaktivity na blogu vlastně událo (a zároveň tím tu neaktivitu definitivně zakončit), nebude vůbec na škodu…

Co si budeme povídat, při představě, že bych měla maturovat, se mi trochu svíral žaludek už v září, a tak jsem si to dlouho vůbec nepřipouštěla. Ono nalijme si čistého vína (ano, letošní maturanti, pokus o vtip), já jsem na gymplu zrovna ukázkový student nebyla. Učit jsem se vždycky začala až v momentě, kdy už mi fakt teklo do bot a nějakou záhadou jsem proplula (proopisovala se?) až do čtvrťáku. No zkrátka moc si ze mě neberte příklad, spíš naopak. Na druhou stranu jsem ale od prváku věděla, co mě zajímá a co ne, a tím pádem i z čeho budu pravděpodobně maturovat a dál to studovat, v těch předmětech jsem se celé 4 roky snažila alespoň trochu něco dělat a držet krok. Snažila, no.

Po pololetí jsem si tak nějak jako říkala, že je asi čas fakt už něco dělat. Úspěšně jsem to oddalovala do jara. No co vám tady budu povídat, radši vás odkážu na nejnovější rozhovor se mnou na bloggerere.com, kde se téma maturita (a taky práce na BloggersRE, Krásná.cz nebo blogu) rozebíralo hodně, a tak snad není nutné to opakovat. Stejně je toho na tohle téma na netu mraky. Co jsem ale v rozhovoru nezmínila, je to, jak hrozně moc mě před maturitou bavilo a uklidňovalo sledování různých parodií a celkově vtipných videí na tohle téma Youtube. Moje obzvlášť oblíbené najdete tady, tady a tady. Zaručeně se speciálně u těhle tří pobavíte, ať už vás maturita teprve čeká, nebo ji už máte za sebou.

A co kromě maturity bylo a pořád ještě je hlavním tématem posledních měsíců, kór když jsem byla na gymplu a s maturitou z gymplu jste vlastně pořád nic (i když to dneska kolikrát i s titulem), samozřejmě vysoká škola. V tom, kam se chci hlásit, jsem naštěstí měla jasno, a tak se mě problém, že bych na konci února nevěděla, kam podat přihlášku, netýkal. Jedny přijímačky jsem měla přesně týden před ústní maturitou a úplně jsem po nich zpanikařila, zpětně to nechápu (navíc když teď vím, že mě vzali), ale v ten moment toho na mě bylo asi moc. Tím se dostávám k tomu, že jsem hrozně vděčná všem mým kamarádům za to, jak mě podporovali. Mít v životě lidi, kteří vám vždycky pomůžou a můžete se na ně spolehnout je nejvíc. A další přijímačky ještě doteď nemám za sebou. Poslední týden jsem prakticky neustále na cestě mezi Opavou a Prahou, taky kvůli skvělým akcím, které jste mohli zaregistrovat u mě na Instagramu a o kterých se i tady na blogu už hodně brzy dočtete. A i když mě to hrozně baví (teda to psaní testů, které ve mně vyvolávají pocit, že nikdy v životě nemůžu žádnou vysokou vystudovat, moc ne), už se těším, až si dám konečně day off, úplně vypnu a načerpám nějakou novou energii. A pak se zase vrhnu do práce, protože nic nedělat zvládnu se svým workoholismem maximálně právě ten jeden den.

S mými přijímačkami na vysokou souvisí jedna věc. Už druhým rokem jsem měla v plánu odjet na celé léto pracovat někam do zahraničí a zase to neklaplo – tentokrát ne kvůli mojí lenost včas něco hledat, ale právě kvůli vysoké. Může za to fakt, že výsledky ze všech oborů, na které jsem se hlásila, budu mít až na konci června a řešit na poslední chvíli, že za mě musí jít někdo k zápisu nebo případné odvolání, se mi prostě nechtělo. (Takže za to celé zase může moje lenost?) Každopádně i když já letos nikam takhle nevyrazím, pokud vy můžete a chcete, neváhejte! Například na Profesia.cz najdete spoustu nabídek, u kterých ještě není pozdě zkusit štěstí.

Máte za sebou maturitu nebo přijímačky na vysokou, a jestli ano, jak na to vzpomínáte? A byli jste pracovat v zahraničí?

YOU MAY ALSO LIKE

4 comments

 1. Po matuře jsem taky chtěla vyrazit pracovat do zahraničí, konkrétně se spolužačkama do Anglie. Navíc jsem v té době byla po hodně špatném rozchodu, takže nějaký útěk před problémy by se hodil. Ale taky zasáhla vejška – jedny přijímačky byly až po datu odletu. Sice jsem na tu školu úplně nechtěla, ale protože mě nevzali na moje číslo jedna, řekla jsem si, že to zkusím.

  Long story short – čertví, jestli to byla dobrá volba. Přijímačky jsem udělala, na škole jsem už třetím rokem a docela mě i baví, ale stejně nejsem přesvědčená, že jsem udělala dobře :-D Kdybych tenkrát odjela do Anglie, mohla jsem studovat volnější školu a hlavně bych neudělala jednu z největších chyb mého dosavadního života. A taky jsem mohla bejt bohatá. Haha, ale stalo se.

  Každopádně, na jakou VŠ se nakonec vydáváš? :-)

  http://www.vevlnach.blogspot.cz

  1. Já věřím na to, že všechno má svůj důvod, prostě to tak mělo být a nějaké “co by kdyby” prostě neexistuje :)
   Jdu na učitelství pro vyšší stupeň ZŠ a SŠ, jen zatím ještě nevím, na jakou kombinaci předmětů a kam, to se uvidí podle výsledků přijímaček :)

 2. Gratulujem k tomu, že si teda tak famózne zvládla zmaturovať, príležitostí na zahraničie budeš mať dosť ešte aj vďaka erazmu, čiže by som nepanikáril :) veľa zdaru do budúcna :)

  1. Děkuji moc! Ano, já vím a nepanikařím, Erasmus je něco, co mě láká hodně už dlouho, stejně jako třeba Work & Travel a celkově jsem hrozně ráda za všechny možnosti, které dnes máme :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.