Prague Chocolate

Představte si, že odjakživa milujete jídlo, ujíždíte na sladkém, obzvlášť na čokoládě, a jednoho dne se dozvíte o pozvání do výrobny čokolády s ochutnávkou a možností vyrobit si čokoládu vlastní. Ujít jsem si to nechat nemohla a dneska vám povykládám, jaké to bylo a jak jste měli možnost jít s námi vlastně i vy…

Pražská čokoláda (Prague Chocolate) je firma, pod kterou spadá značka Steiner & Kovarik založená v roce 2011, která vznikla, jak už název samotný napovídá, spojením dvou osob – Silvie Steinerové a Petra Kovaříka. Nemyslím si, že by někoho bavilo číst detailně historii, a tak zmíním jen to, podle mě, nejdůležitější – firma je to rodinná a ač je dnes velmi populární a rozšířená i po světě, zachovala si svoji původní filozofii. Řídí se heslem „Děláme, co milujeme… Milujeme, co děláme.“.

Když už jsme zabrousili k tomu, kde všude firmu najdete… Po Praze mají prodejen 7 (na Malé Straně, na Starém Městě a na letišti) a kromě jejich čokolády tam prodávají také různé suvenýry s motivy Prahy, protože co si budeme povídat, musí to být obrovské lákadlo pro turisty. Když zrovna probíhají velikonoční nebo vánoční trhy, jejich stánek najdete i na Staromáku, Václaváku nebo na Pražském hradě. V roce 2016 otevřeli svou první zahraniční prodejnu, a to v Dubaji.

Vraťme se ještě na chvíli k rovněž už zmíněné filozofii firmy, protože ta se mi hodně líbí a shrnují ji v 8 bodech:

  1. láska a úsměv
  2. radost
  3. poctivost
  4. pokora
  5. respekt a úcta
  6. svoboda v práci
  7. podpora domácího trhu
  8. pomáhat a pečovat

Tímto se totiž snažím řídit i ve svém životě a znám spousty lidí, kteří by si z těchto bodů alespoň trošku měli něco vzít. Co říkáte?

Teď už ale konečně k samotné návštěvě výrobny. Pozvání nepřišlo mi osobně, ale celému našemu týmu Bloggers RE. To, že jsme s Pražskou čokoládou navázali před nějakým časem spolupráci, jste už i tady u mě na blogu mohli zaregistrovat. V minulém příspěvku (tady) jsem vám totiž psala o tom, jak jsme měli týmový sraz v jejich kavárně/bistru kousek pod Pražským hradem. Tentokrát jsme z týmu vyráželi 4 (Ivo, Sebastian, Tea a já) a usoudili jsme, že by byla škoda nevzít s sebou i některé z vás. Na našem Instagramu jsme proto vyhlásili soutěž, do které se mohl zapojit každý a na základě které jsme s sebou vzali pár blogerek/youtuberek/instagramerek (Lucka a Verča Šumovy, Baru Lukášová, Denča z Deníku z domácí kuchyně, Andrea Kašová, Gábi v kuchyni a Diana Ella). Něco takového jsme určitě neudělali naposled, proto pokud nás budete sledovat, možná s námi na nějakou příští akci můžete vyrazit i vy!

Co mě překvapilo a vlastně i potěšilo zároveň, je to, že výrobna samotná je poměrně maličká. Tak nějak to ve mně evokuje to, že si svoji filozofii opravdu zachovávají, protože i přes svou popularitu se nepřesunuli do žádné velké neosobní fabriky. Bylo nám povyprávěno o tom, co všechno předchází tomu, než taková poctivá čokoláda vznikne. Dozvěděli jsme se i různé zajímavosti – víte například, proč se vám občas na některých čokoládách vytvoří bílý povlak a co to vlastně je?

Nejvíc nás nepochybně všechny zaujalo a bavilo, když jsme si výrobu mohli vyzkoušet v praxi. Vlastní čokoládu jsme si mohli ozdobit podle svých představ ovocem nebo oříšky a vyzkoušeli jsme si také techniku zdobení tmavé čokolády bílou čokoládou, u které jsme se na vlastní kůži přesvědčili, že to není jen tak a chce to opravdový um. Po skvělých 2 hodinách nabitých informacemi jsme pak odcházeli s vlastními výtvory a ještě roztomilým balíčkem s čokoládou vyrobenou profesionály. Přiznám se, že mi bylo trochu líto balíček rozbalit, protože byl vážně hezký, ale ta čokoláda byla tak dobrá, že to za to stálo (haha).

Viděli jste někdy v Praze nějakou prodejnu Pražské čokolády nebo jste dokonce nějakou navštívili? Měli jste někdy možnost jít se podívat, jak se vyrábí čokoláda nebo nějaká jiná dobrota?

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.