RECENZE | Olaplex

Pokud pro vás pojem “Olaplex” není cizí, vůbec mě to nepřekvapí. Možná víte přesně, o co jde, možná jste to jen někde zaslechli. Já jsem donedávna patřila do té druhé kategorie a evidentně to byla chyba. Proč?

Na začátek nutno rozebrat, co to ten Olaplex tedy vlastně je. Pokud to víte, s klidným srdcem tento a následující odstavec můžete přeskočit. Jde o originální chemickou recepturu, již vytvořili Dr. Eric Pressly a Dr. Craig Hawker, která dokáže obnovovat a znásobovat rozbité disulfidové vazby. To v překladu samozřejmě znamená “léčbu” poškození vašich vlasů. Rozdíl mezi produkty Olaplex a těmi, které jsou běžně k dostání v drogériích a obsahují silikony nebo minerální oleje, je v tom, že tyto produkty zacelují vlasy zvenčí, kdežto Olaplex zevnitř, což samozřejmě znamená podstatně lepší účinek.

Olaplex vznikl někdy okolo roku 2014, a to konkrétně jako Olaplex Bond Multiplier No. 1, Olaplex Bond Perfector No. 2 a Olaplex Hair Perfector No. 3. První dva zmíněné produkty byly, a stále jsou, určené výhradně do kadeřnických salónů. Použití doma rozhodně nezkoušejte, mohli byste velice litovat. Jejich účel je zabránění poškození vlasů během zesvětlování nebo barvení. Třetí produkt pak slouží k používání 1x týdně doma k prodloužení trvanlivosti barvy a udržení zregenerovaného stavu vlasů. Největší boom okolo těchto produktů nastal v roce 2016.

Jestliže víte, že jsem si vlasy nikdy nebarvila a nebarvím, natož abych si je zesvětlovala, teď si možná ťukáte na čelo a moc nechápete, proč o těchto produktech tedy vlastně píšu. Hned vás uvedu do obrazu. Někdy v loňském roce přišel Olaplex na trh se dvěma novinkami – šamponem a kondicionérem. Oba tyto produkty jsou určeny na jakýkoliv typ vlasů a jejich účinky se logicky od ostatních produktů nijak výrazně neliší. A to byl impuls pro mě, která už měsíce bojuju s vlasy zničenými častým žehlením. Když jsem na tyto dva produkty narazila na e-shopu Elnino, se kterým mám dlouhodobou spolupráci, v podstatě jsem neváhala ani minutu. E-shopu mockrát děkuji, že mi Olaplex poskytl k vyzkoušení.

Olaplex Bond Maintenance No. 4

Od ideálního šamponu očekávám několik věcí – že moje vlasy dokonale umyje, vyhladí a zjemní, aniž by jim ubral na objemu a že si je hned další den nebudu nutně muset mýt znovu. Všechny tyto položky si u tohoto produktu můžu odškrtnout. Jako bonus si odškrtávám i velice příjemnou a jemnou, řekla bych květinovou, vůni. Někteří jistě ocení, že je tento produkt navíc veganský a neobsahuje parabeny, sírany ani lepek. Co až tak pozitivní není, je poměr množství a ceny. 250 ml produktu seženete za zhruba 650 korun, musím nicméně podotknout, že produktu stačí nanést opravdu maličko a on i tak krásně napění a splní přesně to, co má.

Olaplex Bond Maintenance No. 5

Rovněž kondicionér je veganský a neobsahuje sírany, parabeny ani lepek. Neliší se ani cenou a množstvím produktu v balení. Konzistence tohoto produktu je dost hutná, spíš než jiné kondicionéry mi připomíná masku. To je vzhledem k tomu, v jakém je balení, při dlouhodobějším používání trochu nevýhoda – když už produktu máte méně, hůř se z lahvičky dostává. Stejně jako šampon, i tento produkt u mě ale splňuje vše, co od něj očekávám. Nanesu jej na vlasy, nechám dle doporučení 3 minuty působit a následně opláchnu. Vlasy se po něm dají dokonale rozčesat, jsou jemné, lesklé a vypadají zdravě.

Musím se přiznat, že jsem opravdu hodně zvědavá, co mi na stav mých vlasů po delším používání těchto produktů řekne moje kadeřnice. Používám je totiž zhruba od doby, kdy jsem u ní byla naposled a doba, kdy bych k ní ideálně měla zajít na zastřihnutí konečků, se teprve blíží. Za sebe ale musím říct, že jsem nadšená, už jenom z toho, že po každém umytí mi vlasy voní, jako bych právě vyšla z kadeřnictví. Tím hlavním důvodem mého nadšení je ale to, že mám skutečně pocit, že se s mými vlasy něco děje – mají menší sklony k lámání a třepení, celkově vypadají mnohem zdravěji. Oba tyto produkty za mě rozhodně ano. Po delší době mám pocit, že se mi do rukou dostalo něco, co není jen perfektní marketingový tah, ale také perfektní produkt.

Máte s produkty Olaplex nějaké zkušenosti? Čím vašim vlasům dáváte nejvíc zabrat?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. Hmm, že bych mamce pořidila tuhle “kůru” k Vánocům? Ona si naopak vlasy barví na blond, tak by se jí to asi šiklo. Ačkoliv je má až neuvěřitelně krásný, tak se vláha a jemnost hodí vždycky😁. Díky za tip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.