NIGHT RUN Ostrava 2016

Pokud mě sledujete na instagramu nebo facebooku, určitě vám neuniklo, že jsem se v sobotu 16.4. zúčastnila Avon běhu na 5 km v Ostravě v rámci 3, ročníku akce Night Run, která probíhá po celé republice. Report z takové akce samozřejmě nesmí chybět a já jsem ráda, že si díky němu můžu něco tak skvělého ještě jednou připomenout…

Když mi koncem března přišla pozvánka zúčastnit se Blog Runu (kategorie pro blogerky součástí Avon běhu), trochu jsem váhala. Přeci jen už je to skoro rok, co jsem chodila běhat a loňský podzim jsem strávila chozením po rehabilitacích. Nepotřebovala jsem ale moc času na rozmýšlení a na nabídku jsem kývla. Řekla jsem si, že se hecnu, za víc než 14 dní stihnu něco natrénovat a aspoň to pro mě bude motivace k běhání se znovu vrátit. Světe div se, haha, běhat jsem byla jednou a Night Run byl tu.

Každopádně jsem nepropadala panice a věděla jsem, že pokud se mi během závodu znovu neozve moje věčně problémové koleno, tak nakonec nějak doběhnu, i kdybych měla být poslední. V sobotu odpoledne jsem tedy vyrazila směr Ostrava. Na Masarykově náměstí, kde se akce konala a kde byl start i cíl všech závodů, už bylo vše v plném proudu. Zrovna startoval jeden z dětských závodů. V jednom ze stánků (foto níž) jsem si vyzvedla svůj startovací balíček.

Po celém náměstí byla spousta stánků sponzorů jako například Sportisimo a samozřejmě taky Avon stánek. Kromě toho také pódium, kde během odpoledne probíhaly různá vystoupení, například taneční skupiny, a později vyhlášení jednotlivých kategorií a závodů.

Samozřejmě jsme se sešly i s ostatními holkami blogerkami a ambasadorkou projektu Blog Run Denčou. Všechny holky jsem viděla poprvé a jsem ráda, že jsem se znovu po nějaké době měla možnost seznámit s dalšími blogerkami, navíc z okolí Ostravy. A taky jsem ráda, že jsem mezi námi necítila žádnou rivalitu a braly jsme to spíš jen tak ze srandy, haha.

na fotce zleva: Verča a Terka (fitspiration.cz), Blanka (fitblanka.blogspot.cz), já, Lea (moimelea.blogspot.cz), Jana (gresakova.blogspot.cz) a ambasadorka Denča (getmovincz.blogspot.cz)

Avon běh startoval přesně v osm hodin večer. Podle mých informací běželo více než 600 lidí, což znamená, že se vybralo více než 60 000 korun na konto Avon proti rakovině prsu. Při startu bylo teprve šero, ale během závodu se úplně setmělo. Nevím, jestli je to tím, že jsem se nikdy dřív podobného běhu nezúčastnila, ale atmosféra byla podle mě jedním slovem úžasná! Celý běh jsem si moc užila, i když byly chvíle, kdy jsem musela na chvíli přejít do chůze. Největším zážitkem pro mě byl moment, kdy jsme za sebou měli už přes 3 km, běželi jsme po nábřeží, já jsem se otočila a za sebou jsem viděla nekonečně mnoho světel (většina lidí měla na hlavě čelovky). Do cíle jsem doběhla bez problémů, i když jsem na sebe byla ve finále trošku naštvaná, protože jsem věděla, že jsem do běhu nedala maximum. O to ale, myslím, vůbec nejde.

Se svým celkovým výsledkem jsem moc spokojená, protože v 255. místo v běhu mužů i žen všech věkových kategorií jsem ani nedoufala. V 9 hodin pak startoval Night Run na 10 km. V 10 hodin se konalo vyhlášení jak Avon běhu, tak Night Runu.

Celou akci jsem si strašně moc užila, jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro účast, a pokud budu mít možnost, rozhodně se zúčastním příštího ročníku, případně jednoho z Night Runů v jiném městě České republiky (Hradec Králové, Brno, Plzeň, Praha, Olomouc..).

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. Moc pěkný článek. Souhlasím, že atmosféra byla naprosto skvělá a to i pro mě jako pro diváka a fanouška všech zúčastněných. :) Jak už jsem říkala Lee, obdivuji všechny, kdo běželi, protože sama nejsem žádný sportovec. :)
    Takže #keeprunning

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.