ENGLAND | Windsor & Oxford (2014)

Windsor je nazýván královským městem, Oxford zase městem univerzitním. Po návštěvě anglického města Canterbury a nultého poledníku v Greenwich jsme další den vyrazili právě tam…

Vlastně ani nevím, jak je město Windsor velké. Pohybovali jsme se jen kolem hradu, řekla bych, že to bylo centrum. Hrad se mi strašně líbil a zaujalo mě, jak je velký! Neměli jsme však štěstí a zrovna tam nebyla královna.

Středa pro nás byla mimo jiné taky nakupovacím dnem. Windsorem nás nejdřív provedla naše průvodkyně, pak jsme dostali rozchod. S holkama jsme si zase trochu prošly okolí, pak jsme zamířily na ulici Peascod, kde jsme navštívily pár obchodů, například Superdrug nebo Lush.

Po odjezdu z Windsoru jsme zamířili do Oxfordu. Přiznávám, do Oxfordu jsem se zamilovala, je to úžasné historické město. Na každém kroku jsme naráželi na nějakého studenta a prošli jsme kolem několika kolejí.

Bohužel v Oxfordu nebylo zrovna ideální počasí, a tak jsme docela zmokli. Na chvíli jsme se schovali v jednom z kostelů a zároveň jsme si ho mohli prohlédnout.

Naším cílem v Oxfordu byla Christ Church College, což je jedna z tamních největších kolejí a jedno z míst, kde se natáčela filmová série Harry Potter. Některá místa tam jsme opravdu poznávali, pro ty z nás, kteří jsme fanoušky, to byl obrovský zážitek.

Fotky z Oxfordu ukončím slavnou jídelnou z Harryho Pottera. Tedy tou, která pro ni byla inspirací. Přiznávám, že kdybych tuto informaci od naší průvodkyně neobdržela, nenapadlo by mě to. Skutečná jídelna je mnohem menší. Zajímavostí je, že studenti tam opravdu obědvají.

Před odjezdem z Oxfordu jsme ještě navštívili nákupní centrum, kde všichni naběhli do Primarku a začaly nekonečné nákupy.

Navštívili jste někdy některé z míst, kde se natáčel Harry Potter, nebo místa natáčení jiného slavného filmu?

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. naozaj sa tá jedáleň vôbec nepodobá!:O ale ten pocit že to tam natáčali musel byť neopísateľný :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.