ENGLAND | London (2014)

Nejdříve Canterbury a Greenwich, poté Windsor a Oxford… Dnes se podíváme do centra Londýna a uzavřeme “sérii” o mém týdenním výletu za nejznámějšími kouty Anglie…

V Londýně jsme byli vlastně všechny tři dny, které jsme strávili v Anglii, v samotném centru jsme ale byli dvakrát. Poprvé po cestě z Greenwiche do rodin, kde jsme byli ubytovaní. Jeli jsme naším autobusem na projížďku centrem, kdy jsme si prohlídli skoro všechny nejznámější památky.

Průvodkyně nám říkala, že se v Anglii zrovna chystali na oslavy královniných narozenin, i proto tam bylo tolik lidí. Královna má narozeniny v dubnu, to je ale ještě zima, proto je slaví v červnu.

Po cestě autobusem mi nezbylo moc nerozmazaných fotek, viděli jsme toho samozřejmě víc. Podruhé jsme Londýn navštívili poslední den, ve čtvrtek. Začínali jsme v muzeu voskových figurín Madame Tussauds, po prohlídce muzea jsme jeli metrem do centra, vystoupili jsme kousek od Buckinghamského paláce.

Nad Buckinghamským palácem visela britská vlajka, to znamená, že ani tam, stejně jako ve Windsoru, jsme neměli štěstí a královna tam zrovna nebyla. Dál jsme pokračovali parkem, který je přímo naproti paláce. Strašně se mi líbilo, kolik je v Londýně různých parků, žít tam, trávila bych tam určitě hodně času.

O pár ulic dál jsme se už dostali k Westminster Abbey, tím pádem taky k parlamentu a Big Benu, protože jsou budovy vzdálené jen pár metrů. Přiznám se, že jsem si tuhle část Londýna přestavovala trochu jinak, nebyla jsem zklamaná, to vůbec ne, jen mě překvapila skutečnost.

Naše cesta dál vedla na Trafalgar Square. Bavilo mě, jak se tam náhodní lidé realizují – zpívají nebo předvádějí, co umí.

Z Trafalgar Square jsme se přesunuli na Covent Garden. Dál už jsme šli na Piccadilly Circus, ve skutečnosti se mi to místo líbilo daleko víc než na fotkách.

Pomalu jsme se vraceli zpátky k Temži, kterou jsme přešli po jednom z mostů a dostali jsme se k London Eye. To bylo poslední místo, které jsme v Londýně navštívili. Londýn jsme tam mohli vidět z výšky a byla to nádhera!

O půl osmé pro nás přijel autobus a čekala nás opět 24 hodinová cesta domů. Cesta to byla dlouhá, nicméně na vstřebávání všech vzpomínek a zážitků ideální.

Láká vás návštěva Londýna, bez ohledu na to, jestli už jste tam někdy byli, nebo ještě ne?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. niektorí moji spolužiaci boli tento týždeň v Anglicku takisto vraveli že na niektorých miestach bolo veľa ľudí pretože sa chystali tie oslavy a dokonca v Greenwichi videli princeznú Kate :)
    Londýn sa mi okamžite zapáčil, má niečo do seba, je iný ako ostatné krajiny, má svoju kultúru a zaujímavosť. Mohla si viac popísať ako to bolo v rodinách popripádne pridať nejaké fotky z Anglicka kde si aj ty :)

  2. Muselo to tam být opravdu moc pěkný. Spousta fotek, hodně zážitků a pocitů…
    Fotografie jsou moc pěkné. Nejlepší jsou fotografie, kde je Big Ben. Jinak ta fotka, kde jsou nakreslené vlajky statů, ta je taky moc pěkná. Každopádně všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.