ENGLAND | Canterbury & Greenwich (2014)

Po článku z francouzské Paříže následuje článek z Anglie, konkrétně z Canterbury a Greenwich! Fotek mám zase dost, stejně jako zážitků, o které se nemůžu nepodělit…


Do Anglie jsme se dostali v úterý dopoledne. Ráno kolem devíti jsme jeli z hotelu k Eurotunelu. Vlak nám vyjížděl před půl jedenáctou, v deset jsme se dostali na britské ostrovy (časový posun, haha). Potom jsme jeli ještě asi hodinku autobusem, až jsme dorazili do Canterbury.

Canterbury je krásné, řekla bych, historické město. Oproti předchozímu dni v Paříži to byl obrovský rozdíl. Najednou jsme byli jako v jiném světě. Přestože jsem se víc těšila do Francie, Anglie mě neskutečně okouzlila.

V Canterbury jsme dostali další rozchod, takže jsme si s holkama nejdřív zašly do Starbucks, pak jsme omrkly pár obchodů, ale nakonec jsme si vlastně nic nekoupily. Celou dobu jsem si to město strašně užívala.

Po odjezdu z Canterbury jsme zamířili do Londýna, respektive na Greenwich. Myslím, že ten název znáte, je tam nultý poledník a hvězdárna, mimo jiné taky park a skvělý výhled na Londýn.

Od hvězdárny, která je na kopci, jsme sešli dolů, kde je námořní muzeum. Přímo tam šli jen někteří z nás. Mně se nechtělo, takže jsem si sedla, připojila se na Wi-Fi a poslala vám na facebookovou stránku pozdrav.

V podvečer jsme jeli autobusem na projížďku centrem Londýna. Pak už do rodin, kde jsme měli ubytování. O londýnském centru zase ale až jindy. Než jsme do něj vyrazili na procházku, čekal nás výlet do Windsoru a Oxfordu!

Jak na vás působí britská architektura? Byli jste někdy v jiných anglických městech, než je Londýn?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. my kde sme boli s školou tak sme neboli v
    Canterbury, Greenwich je naozaj úžasný, krásny výhľad, my sme si dokonca s kamoškami zaplatili aj ten veľký ďalekohlad ktorý tam je :D škoda že si nešla do toho námorného múzea bolo to tam zaujímavé :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.