AEDITUS | Kosmetický salon Praha

V poslední době mám pocit, že vůbec nic nestíhám. Jsem v jednom kole, diář mám nabitý k prasknutí, spánek pro mě taky pomalu začíná být cizí a už si vůbec nevzpomínám, kdy jsem se naposledy zastavila, natož abych si našla čas na pořádný relax, který dle mého jednou za čas potřebuje každý. Proto jsem měla obrovskou radost, když jsem před nedávnem byla oslovena, abych vyzkoušela pražský kosmetický salon Aeditus. Vidina spojení příjemného s užitečným mě nadchla a na nabídku jsem kývla. A tak bych vám dnes ráda povykládala o moc krásném dopoledni…

Aeditus založila v roce 2000 Barbora Nováková a od samého počátku se v něm provozuje kosmetika, různé druhy masáží a shiatsu masáž. Od roku 2010 se o salon stará paní Dana Volná, která je v Aeditusu skoro od jeho počátku a která se věnovala také mi a mimo samotné procedury jsme si skvěle popovídaly, ale o tom za chvíli.

Aeditus najdete na rozhraní Žižkova a Vinohrad, kousíček od náměstí Jiřího z Poděbrad, konkrétně na adrese Jagellonská 1, Praha 3. Jako prostory slouží původně přízemní byt v krásném secesním domě, což navozuje moc příjemnou a útulnou atmosféru, kterou ještě podporuje styl zařízení a relaxační hudba.

V nabídce toho má salon hodně. Různé techniky fyzioterapie, spoustu druhů masáží, lymfodrenáž, facelifting, tvarování těla pomocí liposukce, různé druhy kosmetického ošetření a samozřejmě i manikúru. Přiznávám, že pro mě nebylo vůbec jednoduché si vybrat. Nakonec jsem usoudila, že nejvíce péči momentálně potřebuje moje pleť, protože se na ní stres a hektický životní styl dost podepisuje.

Úplně nejdříve bylo samozřejmě na řadě odlíčení. K tomu použila paní Volná čistící gel Puri Soft z řady Element of Nature kosmetické značky Dr. Grandel. Gel je vhodný pro odlíčení celého obličeje, včetně očí, a poradí si i s voděodolnými produkty. K pleti je šetrný a zanechává ji čistou a svěží. Následoval krém a zároveň maska Contour Balm stejné řady i značky. Tento produkt má pečovat o oční okolí a rty, vyhlazovat pleť, zlepšovat mikrocirkulaci, redukovat tvorbu vrásek, známky únavy a aktivně působit na kruhy pod očima. Nutno zmínit, že Elements of Nature je zcela přírodní a ekologická kosmetika.

Další fází bylo mechanické hloubkové čistění pleti. Nejdřív klasicky ručně, poté ultrazvukovou špachtlí. Musím říct, že ta mi krásně uvolnila póry, což jsem pozorovala hned ten večer a rozdíl vidím i teď po pár dnech.

Aby se pleť zklidnila, použila paní Volná dvě séra od značky Biofáze, opět zcela přírodní a také certifikovanou. Biofáze je metoda založená na aktivaci enzymů přírodně obsažených v pokožce. Jednotlivá séra jsou lehké příjemné přírodní gely, které se dobře vstřebávají. První sérem bylo antioxidační, zahřívající Geranium podporující prokrvení pokožky a startující enzymovou aktivitu. Druhým po 10 minutách zchlazující Tymián podporující lymfatickou cirkulaci. Právě spojení těchto sér je důležité, kvůli teplotním změnám, které aktivují pleťové enzymy a zahajují regenerační proces. Navíc po jejich použití úplně zmizí začervenání pleti.

Nejvíce jsem si užila masáž dekoltu a obličeje s použitím mandlového oleje s levandulí. Díky ní jsem se dokonale uvolnila. Úplně nakonec aplikovala paní Volná ještě pleťovou masku. Někde mezi tím vším byla ještě úprava obočí, zpětně už ale nevím, kde přesně.

Během procedury jsme si s paní Volnou moc mile popovídaly, nejen o kosmetice. Celkově to bylo velmi příjemné dopoledne, které bych si hned s chutí zopakovala.

Jak se staráte o svou pleť? Zajímáte se o složení používaných produktů? Chodíte pravidelně na kosmetiku?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.