CURRENT TREND | Leather Jacket

Není těžké si všimnout, že kožené a koženkové bundičky jsou v kurzu, koneckonců člověku stačí vyjít na ulici. Tento kousek je zkrátka nesmrtelný, do módy se v různých provedeních stále vrací a nosit se dá kromě zimy celý rok. Letos to vyhrávají střihy křiváků, sak a i jiné barvy než klasická černá…

Ačkoliv se opravdu dají nosit téměř celý rok, podzim je pro ně jako stvořený. V teplejších dnech babího léta krásně doplní původně letní outfity, na které už by jinak byla zima, a v kombinaci svetru nebo šály, ve dnech chladnějších, se nedá šlápnout vedle. Ozkoušenou klasikou je už samozřejmě čtyřka džíny-triko-bundička-tenisky, která už je pro mnohé sice ohraná, na druhou stranu v jednoduchosti je krása a vypadá to prostě skvěle.

Univerzální barvou, která se hodí snad ke všemu, zůstává jak jinak než černá, která má na sobě obvykle stříbrné detaily, ale ani zlaté nemusí vypadat zle. Letošní podzim se ale vrací do módy bundičky v různých barevných provedeních. Vínová, béžová, starorůžová nebo i mintová, královnou aktuálního období je však červená. Troufli byste si, nebo výrazné barvy nejsou nic pro vás?

O trendu nášivek a výšivek jsme si už povídali v jednom z dřívějších článků. Nevyhnul se ani bundičkám, proto pokud nejste absolutní a neoblomní vyznavači minimalismu, můžete si pořídit kousek s nášivkami, výšivkami nebo různými nápisy. V mnohých případech takto vznikla zajímavá kombinace drsnější motorkářské bundy a romantických ženských vzorů.

zdroj fotek: pinterest.com

Investice do pravé kožené bundičky patří k těm, které se opravdu vyplatí, protože takový kousek vydrží roky, bude stále vypadat jako nový a navíc bude pořád “in”. Pro spoustu lidí je pochopitelně představa pravé kůže odrazující, kvůli jejímu původu, což je, dle mého, správné. Existuje naštěstí ještě varianta eko-kůže. Je o něco levnější než kůže klasická, pořád ale vydrží mnohem více než koženka.

Máte ve skříni klasiku, jakou je kožená nebo koženková bundička? Snažíte se na podzim ještě vynosit oblíbené letní outfity v trochu upravené podobě? A odsuzujete pravou kůži, nebo její původ neřešíte?

YOU MAY ALSO LIKE

6 comments

  1. No ja sa musím priznať, že mám v šatníu jednu pravú koženú bundu v čiernej a som rada, že som si ju kúpila a investovala do nej, lebo som ju mala nespočetne veľakrát na sebe, keďže bývam v krajine, kde neustále prší a je chladno aj v lete. samozrejme nemám problém aj s obyčajnou koženkou akurát nevydrží tak dlho a musí vyzerť na pohľad “pravo” a nie ako gumená vec..:) Najradšej by som si ale kúpila nejakú koženku alebo koženú bundu ešte v nejakej peknej farbe, možno niečo pestrejšie :)

    http://www.sinnamona.blogspot.com

  2. já mám jeden černý koženkový křivák a nosím ho fakt hrozně často, takže jsem ráda, že jsem si ho koupila, protože se hodí vážně ke všemu :D na jaře bych si chtěla koupit nějakou veselejší, tak snad nějakou hezkou seženu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.