MONEY MANAGEMENT

Jsem člověk, který je v něčem sice hrozný bordelář, důležité věci si ale hlídá a snaží se mít v nich perfektní systém a pořádek. A proto právě toto téma. Téma organizace a řízení, které se tady na blogu určitě ještě objeví. Rozhodla jsem se sepsat dohromady své zkušenosti, rady a tipy týkající se starosti o finance…

Bankovní účet

Je pro vás váš bankovní účet skutečně vhodný a výhodný? Neplatíte zbytečně navíc nějaké poplatky? Na trhu je v dnešní době spousta bank, každá nabízí trochu něco jiného a některé jsou zkrátka výhodnější než jiné. Tak jako většina věcí v životě je i výběr vhodné banky a účtu hodně individuální záležitost. Rady a zkušenosti ostatních jsou dobré do určité míry, z velké části je nutné dát na osobní preference.

V tomto případě buďme rádi za existenci internetu. Jednak si můžeme všechny nabídky, podmínky a možnosti najít jednoduše, v klidu a pohodlí domova. A taky nemusíme zdlouhavě procházet stránky jednotlivých bank jedné po druhé, ale můžete si najít srovnání a hodnocení na nezávislých webech.

Evidence příjmů a výdajů

Je dobré mít perfektní přehled o svých příjmech a výdajích. Člověk tak nejenom vidí, jestli vydělává, nebo spíše prodělává, to je jasné. Mnohem snadněji si ale přijde na to, jestli neutrácí za něco zbytečně moc nebo úplně zbytečně. Pokud potřebuje ušetřit, rychleji zredukuje nadbytečné položky.

Osobně mám ráda placení kartou. Z toho důvodu, že pak mám přehled o svých financích jednoduše v internetovém bankovnictví. Ne vždy a všude to ale bohužel jde a kolikrát se mi kdejaká položka během pár minut úplně vykouří z hlavy. Proto se snažím nezapomínat na účtenky, což mě úplně mimochodem naučil vlastně blog, když jsem začala potřebovat do článků zpětně uvádět ceny.

Kvalita, ne kvantita

Postupem času jsem si došla k tomu, že kvalita je opravdu více než kvantita. Ono je totiž fajn koupit si třeba za 5 stovek 3 trička. Když pak ale ta trička ani ne po roce ztratí původní tvar, barvu nebo se začnou trhat, není lepší si za stejnou cenu koupit tričko jedno, které vám ale vydrží i několik let? Tím samozřejmě nechci říct, že něco, co je levné, musí být zákonitě nekvalitní a naopak. Je potřeba pořádně se dívat, co si vlastně kupujeme. Zkoumat materiály a sbírat zkušenosti co se týče značek a obchodů.

Slevy

Ruku na srdce, taky máte tak rádi slevy a pocit, kolik peněz, které můžete využít jinak a jinde, jste ušetřili? Slevy jsou fajn a je škoda jich nevyužívat, když to jde, nebo si na ně kolikrát i počkat. Na druhou stranu pozor, abyste se nenechali zlákat. Slevy totiž mají často i takový efekt, že nás nutí kupovat si zbytečnosti, které doopravdy nepotřebujeme, využijeme je minimálně nebo vůbec. Proto pozor, víte, co se říká: “Dvakrát měř, jednou řež.”

Portály na vrácení peněz

Možná už jste o nich slyšeli, možná ne. Existují portály, díky kterým můžete při nakupování přes internet získat určité procento z utracených peněz zpět. Jedním z takových portálů je bonusway.cz. Vše je přitom úplně jednoduché a bezplatné. Zcela zdarma se na portálu zaregistrujete. Poté vždy, když budete chtít nakupovat přes internet, máte dvě možnosti.

Tip: Pokud se registrujete přes tento odkaz, získáte bonus 75 korun za první nákup.

První možností je otevřít si seznam obchodů. Na portálu jich najdete více než 300, od těch zaměřených na módu (Bibloo, AliExpress, Asos, Answear, Zoot…), přes krásu a zdraví (Notino, Ebay, Douglas, Lékárna.cz, Vemzu…), jídlo (Košík.cz, Mixit, Sklizeno, Biomana…), elektroniku (Marshall, Expert, Applemix, Nej ceny…), sport (Eyerim, Protein.cz, O’Neill…) po cestování (Kiwi.com, Booking.com, Flixbus, Eurolines, GoEuro…) a mnoho dalšího, takže je velká pravděpodobnost, že tam najdete právě i ten váš. U každého obchodu uvidíte hned napsáno, jaký bonus (procento z nákupu) u něj získáte.

Druhou možnost využijete, pokud nehledáte konkrétní obchod, ale značku. Otevřete si seznam značek, kterých tam nejdete přes 150 (Dior, Adidas, Gucci, Samsung, Nike, Burberry, Chanel, Apple, Diesel…), a když pak nějakou rozkliknete, zobrazí se vám u ní seznam obchodů, kde značku najdete a s jakým bonusem.

Po každém dokončeném nákupu se na váš účet na bonusway vrátí určité procento z nákupu. Peníze z nákupů se vám budou na vašem účtu sčítat, následně poté co částka dosáhne alespoň 250 korun, můžete si peníze nechat převést na svůj bankovní účet, Paypal účet či jeho část nebo celou částku věnovat nadaci Člověk v tísni a udělat dobrý skutek. Na portálu navíc najdete informace o aktuálních slevách a voucherech.

Jak se staráte o své finance? Máte nějaké vlastní vychytávky a tipy, jak ušetřit?

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

  1. Cashbacky pouzivam a je to fakt fajn, spoustu obleceni si kupuju pres Zoot, takze se mi to vyplaci nebo ted nakupuji knihy na Vanoce – takze je to fakt super. Nenakupuji nejak casto, ale uz ted mam asi 280 korun zpet. Takze vzdy, kdyz chci neco kupovat koukam, zda to muj vyuzivany portal ma v partnerech : ))

  2. Já si teda do minulýho roku vedla taky evidenci příjmů a výdajů a občas byla fakt k breku :D teďka jsem z toho sešla, protože si denně kupuju jídlo ve škole a asi by mi na to jeden papír už nestačil a taky jsem teda zlenivěla :/ z cashbackových portálů používám plnou peněženku a slevy taky trochu hlídám, hlavně když kupuju dárky :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.