7+1 účinných způsobů, jak bojovat s roztřepenými konečky

Pokud nemáte krátké nebo velmi často zastřihávané vlasy, určitě jste se už někdy setkali s problémem roztřepených vlasových konečků. Pojďme se společně podívat na to, jak se jich zbavit a hlavně, jak jim do budoucna předcházet…

Na začátek je nutné si ujasnit, co je vlastně příčinou toho, že se konečky třepí, neboli rozdvojují. Faktorů je spousta. Mohou to být tepelné úpravy jako žehlení, fénování, kulmování apod., barvení a jiné chemické procedury, používání špatných šamponů a kondicionérů, nešetrné rozčesávání, sluneční záření, chlorovaná voda z bazénů nebo slaná mořská voda, ale i špatný životní styl a stres. To vše se na vlasech odráží a ne vše se dá omezit nebo úplně vynechat. Pak už záleží jen na síle a kvalitě vašich vlasů, jak moc se to na konečcích projeví.

Existuje i typologie rozdvojených konečků. Kromě klasického rozdvojení, kdy se konec vlasu rozdělí na dvě samostatné části, se můžete setkat ještě s vlnovým, tečkovitým a kruhovým rozdvojením, která bývají závažnější.

Než si povíme o samotných způsobech, jak s roztřepenými konečky bojovat, nutno říct, že když už se vlasy jednou rozdvojí, jediným opravdovým způsobem, jak je uzdravit, je zastřihnutí pomocí kvalitních nůžek k tomu určených. K zastřihávání by mělo docházet zhruba jednou za čtvrt roku, ale jedná se o hodně individuální záležitost. Žádný přípravek na vlasy ani trik není tak zázračný, aby dokázal roztřepené konečky znovu zacelit, ale existují takové, které dokáží třepení zpomalovat a zmírňovat, a na ty se pojďme podívat.

Masky na vlasy

V případě masek máte dvě možnosti. Buďto si nějakou koupíte, v takovém případě se doporučují přípravky obsahující keratin, nebo si ji sami vyrobíte. Na domácí vlasové masky jsou na internetu spousty návodů. Doporučuje se používat masky jednou až dvakrát do měsíce.

Séra a olejíčky na konečky vlasů

Existují séra a olejíčky, které se aplikují přímo do konečků vlasů, vyživují je a brání tak jejich třepení. Nemusíte se bát, že by olejíčky vaše vlasy mastily. Pokud se budete držet doporučeného dávkování a nebudete to s olejíčky přehánět, jedná se pouze o mýtus.

Netřít ručníkem

Mokré vlasy jsou mnohem více náchylné k jakémukoliv poškození než vlasy suché. Je proto důležité zacházet s nimi o to opatrněji. Chyba, které se často dopouštíme, je vysoušení vlasů třením ručníkem. Na něco takového rychle zapomeňte a ručníkem vodu z vlasů jen opatrně vymačkejte. Zapomeňte taky na zabalování vlasů do ručníku a použijte raději bavlněné tričko, které je tolik nepoškodí.

Měkké a šetrné hřebeny

Úplně se vyhněte tvrdým a kovovým hřebenům. Nezapomínejte, že hřeben má vlasy rozčesávat, ne lámat a vytrhávat. Pokud máte vlasy jemné, zvolte kartáč s přírodními štětinami.

Tip: Skvělou volbou je například Tangle Teezer, který je doporučován i kadeřníky.

Přípravky pro ochranu před teplem

Když už si vlasy fénujete, žehlíte nebo jinak tepelně upravujete, používejte před tím přípravky, které jsou určeny k tomu, aby vlasy před vysokými teplotami chránily. Vlasy se vám nikdy nepodaří ochránit tak, jako byste do nich nijak tepelně nezasahovali, ale rozhodně je to lepší než nepoužívat nic.

Tip: Na mé vlnité a nepoddajné vlasy se mi osvědčil pečující balzám z řady Style Masters od Revlonu.

Cop nebo drdol na spaní

Zapomeňte na to, že byste šli spát s mokrými vlasy. Během spánku se i bez toho vlasy lámou a vypadávají. Můžete tomu předejít tím, že si před spaním vlasy zapletete do copu nebo drdolu. Pozor na těsné gumičky a kovové sponky, ty mohou vlasy rovněž poškodit, a to nejen v noci, ale obecně.

Vitamíny

Množství vitamínů, které dodáváte do svého těla, se projeví i na vašich vlasech. Vlasům je nejvíce prospěšný vitamín E, který obsahují například ryby, různá semínka nebo avokádo. Dále také omega 3 mastné kyseliny, proteiny obsažené v pivu nebo látky banánů a vajíček.

Tip: Vychvalovaným doplňkem stravy, který funguje mimo jiné i na vlasy, je Biosil plus. Seženete jej v lékárnách za zhruba 60 korun.

Pitný režim

Dodržovat správný pitný režim je důležité pro celé vaše tělo včetně vlasů. Vlasy je potřeba hydratovat i zevnitř.

Trápí vás problém s roztřepenými konečky? A pokud ano, jak s ním bojujete?

YOU MAY ALSO LIKE

1 comment

  1. Podľa mňa je najlepší olivový olej pred umytím vlasov. To zacelí končeky najlepšie. Oleje a iné masky možno pomáhajú trochu, ale u mňa top efekt má práve ten olej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.