Základem každého dobrého líčení je nejen kvalitní kosmetika, ale také štětce. Štětcům se přitom často nepřikládá taková váha, jakou ve skutečnosti v líčení mají. A to i přesto, že kromě značek jako MAC nebo Sigma, kdy si člověk musí za kvalitu připlatit, se dají najít takové, které jsou levné a zároveň odvedou práci stejně tak dobře jako jejich dražší “konkurenti”…
Jednou takovou značkou je Hakuro, na kterou se společně zaměříme právě v tomto článku. Jedná se o firmu původem z Polska. Nenechte se ale předem odradit žádnými předsudky vůči polským produktům, které napříč společností panují. Všechny štětce této značky se vyznačují matnou černou dřevěnou rukojetí, na které je uvedeno číslo daného štětce, a kovovou částí v barvě stříbra. To je, podle mě, něco pro tuto značku naprosto charakteristického, podle čeho ji poznáte na první pohled. Dalším typickým znakem je hustota a jemnost štětin, přičemž tady si můžete vybrat mezi přírodními a syntetickými – značka nabízí obojí. Teď už se pojďme podívat na štětce jednotlivě, konkrétně na H50, H55, H21, H70 a H61…
H50
“Padesátka” je štětec určený na nanášení make-upu, a to jak tekutého, tak minerálního. Řadí se do skupiny s vlákny syntetickými (2,5 cm), která se nijak neohýbají a ani po dlouhodobém používání a mytí nevypadávají. Make-up se s ním nanáší jednoduše skvěle – rovnoměrně, nevytváří fleky a výsledný efekt působí přirozeně. Koneckonců přesně to i slibuje.
U štětců na make-up se logicky děje to, že pohltí zbytečně více produktu, než při nanášení prsty. Proto se doporučuje před použitím štětec lehce navlhčit vodou, a tak tomu zabránit. Když už zmiňuji nanášení make-upu prsty. Štětec nejen lépe make-up zapracuje do pleti a vytvoří lepší výsledek, ale také prodlouží jeho výdrž. Cena se pohybuje mezi 250 a 300 korunami.
Tip: H50 má i svého “mladšího bráchu” H50S, který je o něco menší a určený na nanášení make-upu na hůře dostupná místa.
H55
Budeme postupovat logicky podle funkce štětců, proto se přesuneme k “pětapadesátce”, která je určena k aplikaci sypkých, kompaktních, bronzujících a minerálních pudrů. Ovšem nanést se s ním dá klidně i bronzer nebo tvářenka, ono to u těch štětců co se týče použití není tak striktní, záleží, jak to vyhovuje vám. Štětiny jsou opět syntetické (4 cm) a musím se opakovat – neohýbají se, nevypadávají, přestože štětec používám opravdu denně a prošel si několika umytími.
Osobně nemám, co bych mu mohla vytknout. Krásně se s ním pracuje, štětiny jsou neuvěřitelně jemné a příjemné a na pleti vytvoří sametově matný finish. K sehnání je za zhruba 300 korun.
H21
“Jednadvacítka” pro aplikaci tvářenek, bronzerů nebo rozjasňovačů. Štětiny jsou tentokrát přírodní (z kozy) a kvůli svému určení samozřejmě zkosené (3,3 – 2 cm). Rozdíl oproti syntetickým vláknům je znát, to se dá tak nějak předpokládat. Je o něco jemnější a příjemnější, ale je také potřeba k němu být o něco šetrnější, především při mytí, a jednou za čas se bohužel stane, že nějaká štětinka vypadne. Není to však pořád nic hrozného, kvůli čemuž bych štětci výrazně ubírala body.
Pracuje se s ním výborně, produkty velmi dobře nabírá, nepráší a dokáže precizně rozetřít do ztracena. Ze všech produktů, na které je určený, se mi nejvíce osvědčil při nanášení tvářenky. Koupit se dá v rozmezí 200 a 250 korun.
H70
Přesouváme se k nanášení očních stínů, u čehož už zůstaneme. Nejdříve se zastavíme u těch kompaktních a práškových. “Sedmdesátka” má za úkol jejich nanesení na celé víčko, kvůli tomu, jak je plochá, nebo rozjasnění pod obočím, lehkému zakulacení na konci. Štětiny jsou znovu přírodní, tentokrát z poníka (1 cm). A právě to, že jsou štětiny přírodní je u tohoto štětce největším benefitem. Díky tomu se totiž stíny výborně nabírají, na štětec přilnou a nepráší. A nepráší ani ty, u kterých jsem s tím dříve při použití jiných štětců měla problém.
Ruku na srdce, tento štětec si okamžitě po prvním použití získal mé sympatie a zařadil se na první místo mezi štětci na stíny. Je to svým tvarem absolutní základ, který by neměl chybět nikomu, kdo stíny používá. Navíc jej můžu vřele doporučit všem včetně těch, kdo se stíny teprve začínají. Cena se pohybuje něco málo pod 200 korun.
H61
Posledním štětcem, na který si posvítíme v tomto článku je “jednašedesátka” určená opět na stíny, jen tentokrát na ty krémové. Použít se dá také na podkladové báze nebo i krémové a tekuté korektory. Vlákna jsou syntetická (0,9 cm). Krémové stíny typu Color Tattoo krásně nabere i aplikuje. Není potřeba je nijak vrstvit, protože jednotnou a skvěle pigmentovanou vrstvu zvládne hned napoprvé. Upřímně absolutně nemám, co bych mu vytkla. Stojí okolí 120 korun.
Na závěr bych ráda napsala to, že Hakuro je značka, se kterou při výběru štětců nešlápnete vedle a rozhodně se vám nestane, že byste v jejich nabídce nějaký štětec nenašli nebo byl nekvalitní. Jediným negativem, které jsem našla, ovšem pro někoho může být naprosto nepodstatné, je to, že firma nemá na štětce také vlastní pouzdra. Štětce seženete na jejich oficiálních stránkách (kde se dá mimochodem hledat i přímo podle použití štětců, což je moc fajn) nebo na různých e-shopech. Mně je poskytl e-shop elnino.cz, kterému tímto moc děkuji!
Máte svou základní výbavu kvalitních kosmetických štětců? Co říkáte na značku Hakuro?
3 comments
Mám pouze tři štětce, ne celou sadu, ale hodil by se mi nějaký velký na nanášení pudru. Vypadají, že budou kvalitní :)
Ja mám ešte veľmi staručké štetce z Lidla (áno, správne.. z Lidla :D), ktoré sú síce fajn, ale nie sú úplne kvalitné.. Jeden štetec na make-up mám z DM a jeden som dostala na Vianoce, ale akosi si moje srdce stále žiada takú tú poriadnu kvalitnú sadu štetcov.. A vyzerá to tak, že Hakuro sú tie pravé.. Vyzerajú kvalitne a navyše majú krásny dizajn.. Určite budem nad nimi pevne rozmýšľať.. Ďakujem za super recenziu! :)
Hakuro mám několik let a jsem spokojená. Ale slyšela jsem i názor, že šla kvalita dolů, tak se trochu bojím objednat si nové… některé už by možná obměnu snesly 😊