CURRENT TREND | Plaid, Gingham & Tartan

Vládci letošního podzimu a zimy se bezkonkurenčně a nepochybně staly kostkované vzory ve stylu 70. let. Co se týče street stylových outfitů, byla to totiž nejoblíbenějších součást letošních světových fashion weeků. Kabáty, šály, saka, sukně, kalhoty i topy… zkrátka cokoliv, na co si jen vzpomenete. Že je to vzor příliš usedlý a staromódní, dá se špatně kombinovat nebo že to není nic pro minimalisty? Omyl!

Co se týče barev, nejvíce to vyhrávají odstíny šedé a hnědé, ono ani není divu, když se jedná o trend podzimu a zimy. A právě proto si na své přijdou i milovníci minimalismu. Obyčejné džíny, bíle tričko, černé chelsea boty a k tomu kostkovaný kabát nebo sáčko. Třeba tak může vypadat outfit, který zůstane minimalistický a přitom krásně zahrne tento trend.

Pokud chcete vybočit z šedi a oživit mdlé upršené počasí něčím barevnějším, stačí jen sáhnout po kousku ozvláštněném červenou, žlutou, tmavě zelenou nebo modrou. Právě tyto barvy bývají s těmito vzory spojeny nejčastěji.

Ti nejodvážnější a milovníci pestrosti a extravagance se mohou pustit do kombinování. Kostkovaný vzor ve spojení se vzory květinovými nebo snad jiným kostkovaným vzorem? Fantazii se meze nekladou! Z celebrit se toho nebály například Lizzy Caplan nebo Sienna Miller.

Nevýhodu tohoto trendu shledají snad jen ti, kteří si hlídají, jaké oblečení by je mohlo opticky rozšiřovat. Ti by se především silnějším látkám, kupříkladu kabátům, s těmito vzory nejspíše měli vyhnout. Stále ale určitě mohou sáhnout minimálně po šálách.

zdroj fotek: pinterest.com

Tip: Pokud se vám trend zalíbil a po přečtení tohoto článku máte v plánu rozšířit svůj šatník o nějaký nový kousek s kostkovaným vzorem, právě teď je k tomu ta nejvhodnější doba! Jak jistě mnozí vědí, nezadržitelně se blíží Black Friday a Cyber Monday, což znamená jen jedno – slevy. Největší šílenství vypukne v pátek, do kterého už někde netrpělivě odpočítávají dny, hodiny, minuty i vteřiny. Slevy se týkají jak kamenných prodejen, tak e-shopů. Jak jsem zmiňovala nedávno, slevy mám ráda a ráda také využívám portály, které mi z nákupu vrátí určité procento částky zpět. Jedním z takových portálů je bonusway.cz, kde se na Black Friday a Cyber Monday chystají samozřejmě také. V sekci “Black Friday” na jejich stránkách najdete spoustu slev už nyní a během následujících dnů jich bude nadále přibývat. Konečný počet slev bude nejméně 50 a jsou mezi nimi obchody jako Bibloo, Asos, Notino, Urban Store, Answear, Freshlabels, Baťa a mnohé další. Koneckonců zapojily se obchody zaměřené na módu, krásu, domácnost, cestování, sport, jídlo i elektroniku, takže pokud ještě navíc nemáte nakoupené všechny vánoční dárky, jako je nemám já, do toho. Výška slev je individuální podle produktů i obchodů, pohybuje se však až do 90%. Pořád přitom samozřejmě platí, že z nákupu získáte určitou částku zpět, mimořádné slevy na tom nic nemění. A pokud ještě na portálu nemáte svůj účet, při registraci přes tento odkaz získáte za první nákup bonus 75 korun. Tak hurá na nákupy!

Máte už v šatníku něco s tímto vzoremPlánujete využít Black Friday a Cyber Monday a vyrazit nakupovat?

YOU MAY ALSO LIKE

5 comments

  1. Tenhle vzor mi nikdy nebyl nijak blízko, ale čím jsem starší, tím víc se mi zamlouvá. Zatím ale žádný kousek s kostkovaným vzorem nemám, a slevy využiji spíše pro blízké… :-) Ale hned jdu mrknout na Bonusway, láká mě nákup na ASOSu :-D :-)

  2. Aktuálny sa po anglicky povie current. Actual znamená skutočný. Aj tak mám ale pocit, že tento vzor je nadčasový a v móde prakticky stále.

      1. Študujem prekladateľstvo anglického jazyka a jeden titul z angličtiny už mám. Vo význame momentálny, aktuálny sa slovo actual používa možno tak v 5 percentách prípadov, aj to sa mi zdá veľa. Veľmi silno odporúčam, aby si v tomto význame používala skôr slovo current, tak ako máš v napríklad v článku Current Reading List. Slovné spojenie actual trend evokuje, že chceš popisovať nejaký divný trend a zisťovať, prečo by niečo také ľudia vôbec nosili.
        Moje tvrdenie si môžeš overiť napríklad v slovníku Zrádná slova v angličtině od Josefa Hladkého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.