Vím víc díky VímVíc.cz?

Než začaly prázdniny, dala jsem si předsevzetí. Na tomto faktu jsou zvláštní dvě věci – od určité doby nemám ráda předsevzetí a nikdy si nedávám předsevzetí. Každopádně jsem to udělala. Řekla jsem si, že tyto prázdniny sice opravdu potřebuji odpočinek, ale zároveň se nesmím celé dva měsíce jen tak bezcílně poflakovat. Moje předsevzetí bylo zkrátka to, že musím aspoň nějaký čas využít efektivně a smysluplně. Shodou náhod jsem hned na začátku prázdnin objevila web VímVíc.cz

Pokud jste četli jeden z mých nedávných článků, o tomhle webu už něco víte. Nabízí online kurzy z nejrůznějších odvětví. Když jsem všemi kurzy procházela, zpočátku jsem se nemohla rozhodnout. Přeci jen jsem člověk nerozhodný, který se navíc zajímá o mnoho různých odvětví. Nakonec mě po dlouhém přemýšlení nejvíce zaujal kurz s názvem “Jak psát blog, kam se lidé vracejí v zástupech”. Měla jsem k jeho zvolení hned dva pádné důvody. Jednak se ve světě blogů pohybuji již několikátým rokem, takže jsem mohla skvěle posoudit, jestli kurz vůbec k něčemu je a případně poradit ostatním. Pak si také si myslím, že člověk nikdy neví vše, vždy je se co učit a rozšířit si vědomosti, i když se nejedná o neznámé odvětví, nemůže být nikdy na škodu.

Celým kurzem provázel Jan Merkel, což je profesionální bloger s 11 lety zkušeností. Jednalo se celkem o 15 lekcí, každá v délce přibližně 7 minut. Lekce se věnovaly opravdu snad všemu, co je v blogování důležité. Od prvního dojmu z blogu, přes články samotné, až po komunikaci se čtenáři. Musím říct, že ani jedna lekce mě nenudila, o to víc, že jsem mohla být v pohodlí domova a nesedět v nějaké učebně. Přestože jsem měla tu možnost, ani vteřinu kurzu jsem nepřeskočila a celý jsem ho zhlédla opravdu poctivě.

A mám nakonec pocit, že vím víc? Nepochybně ano. I po 4 letech blogování jsem se dozvěděla spoustu nových užitečných informací, které v praxi určitě využiji. Při předpokladu, že bych tento kurz absolvovala jako začínající blogerka, dalo by mi to s největší pravděpodobností úplně nejlepší základ a vyhnula bych se velkému množství začátečnických chyb. Kurz můžu vřele doporučit!

YOU MAY ALSO LIKE

10 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.