RECENZE | Renovality

Nemyslím si, že patřím k lidem, kteří by se snadno dali ovlivnit nějakou reklamou, v jakékoliv podobě. Dost to souvisí s mým minimalismem co se týče nakupování. Jestliže už dám na něčí doporučení na internetu, musí to být lidé, ke kterým mám opravdu důvěru. Když jsem na značku, které věnuji tuto recenzi, slyšela už nějaký čas samou chválu právě od spousty takových lidí, a to jich přitom na mém “seznamu” není moc, a ještě navíc v době, kdy jsem se rozhodla postupně přejít na přírodní kosmetiku a začínala vidět pozitivní výsledky, bylo jasno…

Nepochybuji, že spousta z vás už název Renovality minimálně někdy slyšela. Jde o českou firmu, která se specializuje na čistě přírodní rychle se vstřebávající oleje lisované za studena. Oleje obsahují množství bioaktivních látek a žádné syntetické látky, barviva nebo konzervanty. Co vám můžu zaručit, je, že vám bude trvat hodně dlouho, než se proberete celou nabídkou a podaří se vám vybrat ten pravý produkt či produkty právě pro vás. Doporučuju si nechat poradit, rady najdete i na oficiálních stránkách Renovality. Rozhodně je vždy lepší věnovat čas výběru, než používat něco, co pro vás není vhodné.

Je mi velice sympatická celá filozofie firmy. Nejen to, že jsou produkty čistě přírodní, celá jejich výroba probíhá v souladu se všemi etickými zásadami (což by dle mého měl být standard, ačkoliv často bohužel není), baleny jsou do fialového skla, které je chrání, a odesílány jsou v ekologickém balení. Pokud máte doma prázdné lahvičky, rozhodně je nevyhazujte. V momentě, kdy jich nastřádáte 10, můžete za ně získat nový produkt zdarma. Stačí připsat číslo jakékoliv své objednávky a odeslat na adresu uvedenou na stránkách.

Jojobový olej

Úplně logické mi přijde začít tím produktem, který si u mě své místo našel nejvíce. Používám jej totiž denně, což je také doporučováno. Jojobový olej je vyráběn ze Simondsie čínské, je vhodný pro všechny typy pokožky, protože stupeň komodogenosti je u něj 1 (zjednodušeně čím vyšší stupeň, tím méně vhodný pro mastnou pleť). Má pomáhat v péči o pleť se klony k akné, hydratovat, vyživovat, zvyšovat elasticitu, tlumit projevy stárnutí a regenerovat.

Tento olej se dá používat na tělo, pleť i vlasy, a to nespočtem způsobů. Výhodou je už výše zmíněné rychlé vstřebávání oleje do pokožky. Základní informace najdete už na lahvičce samotné (fotka níže). Co se aplikace na pleť týče, úplně nejčastěji se lidé tímto olejem buďto odličují (a to kompletně, včetně očí), anebo jej používají jako péči následující po odlíčení. Dobré je zmínit to, že má olej svou specifickou vůni, která na mě působí příjemným uklidňujícím dojmem.

V mém případě vyhrála druhá možnost, jojobový olej si u mě našel místo ve večerní rutině jakožto náhrada krému (ale může sloužit i jako sérum před aplikací krému, na to je moje pokožka moc mastná). Po odlíčení jej v přiměřeném množství nanesu na pleť a zároveň ji jím lehce promasíruju. Krásně se tak prokrví a olej se ještě lépe vstřebá. Pleť je ve výsledku hydratovanější a vyživenější. Z dlouhodobého hlediska pozoruji, že se její stav zlepšuje. Nemá takové sklony k tvorbě pupínků, v podstatě úplně zmizelo jakékoliv začervenání a celkově pleť vypadá svěžeji a zdravěji.

Cena za 100 ml tohoto oleje se pohybuje okolo 200 korun, a pokud jej budete používat jen na pleť jako já, po čase zjistíte, že vám olej téměř neubývá. Pozor ale, doporučuje se každý olej spotřebovat do 3 měsíců.

Kávový olej

Pokračujeme kávovým olejem ze zelených semen kávovníku. Tento olej je vhodný pro všechny typy pleti jakéhokoliv věku, použít se dá opět jak na tělo, tak i na pleť a vlasy. Jeho hlavním účinkem má být zklidnění, pročištění a udržení přirozené vlhkosti pokožky. Tu má zanechat sametově jemnou. Často se používá jako základ v anti-celulitidových a zeštíhlujících směsích. Obsahuje enzymy, vitamíny a hodně kofeinu, proto vás jistě nepřekvapím tím, že jeho vůně je poměrně výrazná a nezaměnitelná, něco úžasného pro všechny milovníky kávy.

Přes jeho všestranné využití jej já používám jen jedním způsobem, a to nijak neředěný na části těla, na kterých se nějak projevuje celulitida anebo jednoduše potřebují zpevnit. Efekt, který vidíte téměř okamžitě po aplikaci, je dokonale zklidněná sametově hebká pokožka. To je něco, co pokud nemáte citlivou pokožku, a tak je vám v podstatě jedno, co používáte, možná tolik neoceníte. Pokud ji ale máte, nepochybně budete jásat.

Druhým efektem, který je více viditelný až z dlouhodobého hlediska při pravidelném používání, je opravdu viditelné zpevnění pokožky. Všichni dobře víme, že v boji s celulitidou hraje svou roli množství faktorů, s genetikou se bojuje těžko a špatný životní styl vám taky dvakrát nebude hrát do karet, tento produkt je ale velmi dobrým triumfem na vaší straně.

Cena za 100 ml tohoto oleje je zhruba 350 korun.

Renohair

Proč jsem ani jeden z výše zmíněných olejů nepoužívala na vlasy, vyjde najevo právě teď. Na vlasy jsem si totiž pořídila speciální produkt na ně určený. Pod názvem Renohair se skrývá směs dýňového, ricinového, serenového, levandulového, cedrového a rozmarýnového oleje, kterou můžete použít na masáž vlasové pokožky. Jak víme, ta už sama o sobě je prospěšná, protože pomocí jí pokožku prokrvíte, ve spojení s touto olejovou směsí byste ji měli ještě navíc udržovat v dobrém stavu, stimulovat, vaše vlasy posílit a celkově navodit větší psychickou pohodu.

Aplikace tohoto oleje určeného přímo na vlasy se od výše zmíněných dvou liší. Zatímco jojobový a kávový olej se aplikují na pokožku i vlasy, zabalí do ručníku a po 10 minutách opláchnou, Renohair se vmasíruje jen do pokožky hlavy a následně se nechá působit celou noc, až poté přichází na řadu jeho opláchnutí.

Přiznám se, že to je něco, co mě od používání trochu odrazovalo. Obecně totiž nesnáším pocit mastných vlasů, kterému se logicky s takovouto kůrou nevyhnete. Minimálně v mém případě dost se mastících vlasů ne. Je to také důvodem, proč olej nepoužívám úplně každý den. Ne vždy jsou totiž podmínky k tomu, abych si ráno myla vlasy. Každopádně se snažím, jak jen to jde, a to proto, že jsem si jednak zamilovala vůni, kterou klasicky nedokážu popsat slovy, ale alespoň o ní dokážu říci, že je neskutečně výrazná a svěží, hlavně jsem si ale zamilovala účinek tohoto oleje.

Moje dost zničené vlasy dřívějším častým žehlením jsou už na první pohled viditelně zdravější, lesklejší a vyživenější. Obecně mě dost trápí jejich padání, to se zmírnilo. Taky se už dlouhou dobu snažím hledat produkty, které by urychlovaly růst, tento k nim mohu zařadit.

100 ml balení Renohair koupíte za asi 350 korun a jedno balení vám při pravidelném používání tak, jak je doporučeno, vydrží 3 měsíce.

Sečteno a podtrženo, doporučuji všemi deseti. Všechny tyto produkty jsem zařadila mezi své “zlaté grály” a momentálně si moc neumím představit, že by je něco nahradilo. Moc děkuji e-shopu Elnino za to, že mi tyto produkty poskytl k recenzi!

Už jste objevili kouzlo přírodních olejů? A pokud ano, jaké u vás vedou?

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. Tak nejvíc mě zaujal ten kávový olej a rozhodně o něm popřemýšlím. Na oleje sice moc nejsem, ale na tělo by mi to vadilo asi nejméně. Navíc miluju vůni kávy :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.