CURRENT TREND | Tracksuit

Konec koronavirové krize je zatím v nedohlednu, pojďme si to přiznat. Jen těžko se hledá odvětví, které by tímto smutným faktem zůstalo nezasažené. Módu pandemie zasáhla nepochybně. Jak byste reagovali, kdyby vám před rokem někdo řekl, že teplákové soupravy budou největším módním hitem na nejednu sezónu?

Ti, kteří teplákovou soupravu neváhali povýšit z domácího úboru na hlavní prvek svého outfitu do města už před loňským březnem, se dnes mohou směle označovat za vizionáře. Kdo by tehdy tušil, jak moc se může změnit celý svět a že pohodlnost a univerzálnost bude hrát v módě prim víc než kdy dřív. Teplákové soupravy bývaly známé jako hit 90. let 20. století, nyní už je ale nad slunce jasné, že se do historie módy nejvíce zapíší ve spojitosti s roky 2020 a 2021, a to i přesto, že je módní legenda Karl Lagerfeld považoval za projev rezignace.

Svět jako by se na nějaký čas úplně zastavil, lidé trávili a tráví doma mnohem více času než kdykoliv předtím. Začali sice ve velkém nakupovat online, ale nejistota, co bude dál a kdy, nebo jestli vůbec, se vše zase vrátí do starých kolejí, většině z nich nedovolila pořizovat si módní trendy, jejichž životnost je pomíjivá. K čemu jsou kousky, které nám jen budou ležet ve skříni? A právě tak se dostaly na výslunní teplákové soupravy, jejichž využití bylo jisté.

Jak už bylo zmíněno, vyhrává pohodlnost – oblíbené jsou tedy především oversized střihy. Vedle klasické teplákoviny je v kurzu i velur, úplet a dražší materiály jako hedvábí, satén nebo kašmír. Na trendu teplákových souprav můžeme pozorovat i to, jaké barvy jsou aktuálně v kurzu – jsou to zemité odstíny jako šedá, rezavě červená, hnědá, béžová nebo hořčičně žlutá a pastelové odstíny jako modrá, fialová či zelená.

zdroj fotek: pinterest.com

Váháte, s čím teplákovky kombinovat? Inspirovat se můžete například u zahraničních celebrit jako je Jennifer Lopez, Emily Ratajkowski, Irina Shayk, Hailey Baldwin, Selena Gomez, Rihanna nebo Kim Kardashian. Teplákové soupravy jsou jako dělané pro kombinování ležérního s elegantním. Nejčastější kombinací, kterou jsme koneckonců mohli hojně vídat celý podzim a zimu, je tepláková souprava s kabátem klasického střihu a teniskami, popřípadě kotníkovými botami. Na jaře budou k teplákovkám jako dělané blejzry a křiváky. Ledvinky, které už svou největší slávu sice mají za sebou, ale rozhodně nejsou zapomenuty, se zase skvěle hodí pro zdůraznění vaší siluety. No a ti odvážnější, kterým móda není cizí, mohou sáhnout i po páskových sandálech na podpatku.

Jestliže svou teplákovou soupravu ještě nemáte a chcete to napravit, zamiřte prakticky na kterýkoliv oblíbený e-shop s oblečením. Na své si určitě přijdete kupříkladu na Answear, Bibloo, Zalandu, About You, ASOSu nebo Reserved.

Jak to máte v této době s módou? Také jste podlehli trendu teplákovek?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.