Autumn shows how beautiful it is to let go | OUTFIT

Já a podzim máme takový dost komplikovaný vztah. Miluju ten podzimní kýč zbarveného listí na stromech, o to víc, když to doplňují sluneční paprsky. Babí léto je pro mě mnohem krásnější období než léto samotné. Na druhou stranu nesnáším déšť a sychravo a s každým dalším takovým dnem mám míň a míň energie, motivace a celkově chuti cokoliv dělat. A to i přesto, že když je takové počasí, je to úplně ideální pro zabalení se do deky, zapálení svíčky a čtení, což jsou všechno věci, pro které mám slabost. V tomhle tuším zdaleka nebudu sama, že ano?

Každý podzim tak svádím trochu boj se sebou samotnou a s nachlazením, které přichází ruku v ruce s nepřízní počasí. Letos mám pocit, že ještě o něco větší, protože některé roky jsou holt náročnější než jiné. Někde jsem jednou četla nebo slyšela, že člověk dostane naloženo jen tolik, kolik unese, přesně to si v takových časech snažím říkat. Nicméně jenom utěšovat se je dost málo. Kromě trávení času s kamarády, které je pro mě zaručený lék kdykoliv, jsem to letos vsadila na další dvě karty. Po pár letech jsem konečně překonala svou lenost a začala se pravidelně hýbat, hlavně cvičit jógu. Taky jsem pravidelně začala pít bylinkové čaje, což je něco, co jsem nedělala nikdy, a nevěřila bych, jaký takový malý každodenní rituál může mít vliv.

Pití čajů je pro mě něco jako nošení roláku – v dětství se mi to neskutečně zprotivilo a roky jsem si k tomu nemohla najít cestu. Že jsem obojí překonala a naopak si to zamilovala, je ale důkazem toho, jak se člověk v průběhu let vyvíjí a mění. Ač je zrovna tohle změna úplně banální, nutí mě to podotknout, že bychom se neměli bát změn tolik, jako to máme ve zvyku. Mohou nám otevřít množství nových dveří a o mnohonásobně zlepšit život. Sama si to často neuvědomuju dostatečně. Skoro úplně všechny kousky tohohle outfitu, vlastně všechny, když nepočítám sluneční brýle, už jste u mě mohli vidět, kombinuju je totiž na hrozně moc způsobů. Protože pro mě v módě není nic lepšího, než vytvořit si fungující šatník, ve kterém je pár základních kousků a kombinovat se dá téměř všechno.

Jeans – H&M | Sweater – Pink Woman | Shoes – CCC | Bag – Terranova | Sunglasses – H&M

Photo credits

YOU MAY ALSO LIKE

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.