CURRENT TREND | Boyfriend Blazer

Matthew Perry alias Chandler Bing v kultovním seriálu Přátelé a Richard Gere alias Edward Lewis v Pretty Woman – víte, co tyhle dva spojuje? Pro oba z nich je typický kousek, který je žhavým trendem letošního roku, především letošního jara, jen přesídlil z pánských šatníků do těch dámských. Který? No přeci sako…

Pánská saka, respektive saka pánského střihu – další člen “oversized rodiny”, která je stále v kurzu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Tenhle kousek z konce 80. let, ale hlavně z let 90. s ramenními vycpávkami a prodlouženým volným střihem s sebou přináší spoustu důvodů, proč jej milovat. Právě prodloužený volný střih a ramenní vycpávky pomohou dosáhnout toho, po čem touží každá žena – opticky protáhnou nohy a zvýrazní ramena, čím zakryjí potenciální problémové partie. To ocení především ženy s postavou typu hruška.

Saka se bezpochyby v žádném šatníku neztratí, patří koneckonců mezi jeho naprostý základ. Obzvlášť pokud sáhnete po klasické nadčasové a univerzální černé barvě, popřípadě po uhelné šedé nebo neutrální pudrové, které jsou letos v kurzu. Aktuální trendy v barvách ale přejí také milovníkům pastelových odstínů nebo kanárkově žluté. Ti, kteří si netroufají na barvy zrovna u tak dominantního kousku, jako je sako, ale přesto se jich nechtějí úplně vzdát, nemusí vůbec váhat zařadit je do svého outfitu díky botám či kabelkám.

Pánské sako rozehrává zábavnou, rozmanitou a snad nekonečnou hru v kombinování. Ti, kteří chtějí ještě více podpořit efekt dlouhých nohou, sahají po klasických úzkých džínách a botách na podpatku. Ti, kteří milují kombinaci ležérního s elegantním zase po krajkovém topu, roztrhaných džínách a teniskách. Pánské sako představuje skvělou možnost, jak “shodit” princeznovský efekt romantických šatů i jak dodat odvahu vzít si crop top a džíny s vysokým pasem. Co takhle kožené kraťasy nebo doplněk v podobě šátku, dalšího aktuálního trendu? Zkrátka, pojďme si hrát.

Poslední nepopiratelnou výhodou tohoto trendu, kterou lze zmínit, je, že jej seženete prakticky kdekoliv vás napadne. Ať už rádi nakupujete na VEMZU, SHEIN, ZOOT, Answear, Bibloo, nebo kdekoliv jinde, určitě najdete svůj vysněný kousek.

Co vy na to, že čím dál více kousků z pánských šatníků nosí ženy a dostávají je tak do kategorie “unisex”?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.