Don’t call me a blogger | OUTFIT

Nedávno ke mně přišla kamarádka a chtěla mě představit svému příteli. “Tohle je Deni, blogerka,” řekla tehdy. Já jsem se zarazila a okamžitě si uvědomila, že mě to označení urazilo. Později mi to nedalo, abych se k celé té situaci ještě nevrátila a nepřemýšlela nad ní. Nejprve jsem měla za to, že důvodem byl fakt, že toho dělám mnohem víc než jen blog. Pak mi ale došlo, že kdyby mě označila jen slovem editorka ba dokonce i studentka, vlastně by mi to nevadilo, a přitom by stejně tak opomenula všechno to ostatní. Proč mám tedy problém se slovem “blogerka”?

O několik dní později se to celé stalo úplnou shodou okolností tématem diskuze u piva s mým kamarádem. Už ani nevím jak, ale dostali jsme se k probírání situace na blozích, Youtube a obecně sociálních sítích. Mluvili jsme o tom, jak lidi dokážou být zaprodaní, že je smutná situace na naší scéně oproti zahraničí, mimo jiné protože v množství kvalitního obsahu silně pokulháváme…

Na základě téhle diskuze mi to najednou celé začalo dávat smysl. Člověk se může snažit něco dělat sebepoctivěji, ale jakmile existují lidé, kteří to dělají přesně opačně, a právě tito lidé mají velkou sledovanost a tím pádem vliv, může se snažit sebevíc a vždycky bude ve škatulce, na kterou není pohlíženo právě dvakrát pozitivně. Shodli jsme se tehdy, že označení “blogerka” je na tom vlastně ještě dobře oproti označení “youtuberka”. No a co s tím? Snad jen snažit se dál a doufat, že se ta naše scéna časem přeci jen zlepší. Koneckonců jsou tady i velmi sledovaní lidé, kteří to celé dělají dobře. (Viď, Kovy?)

Tenhle outfit patří k tomu, co momentálně nosím úplně nejradši a cítím se v tom nejlíp. Zamilovala jsem se totiž do svých nových highwasted ripped jeans z H&M a nosím je teď skoro pořád. Zaprvé jsou neuvěřitelně pohodlné a zadruhé si fakt užívám kombinovat je v tomhle stylu – s různými topy, mokasínami (popřípadě i lodičkami), elegantnější kabelkou… a ještě k tomu si hrát s jejich délkou, původně jsou totiž až ke kotníkům. Je to zkrátka kousek, se kterým vykouzlíte milion různých looků a stylů, a to mě baví.

Jeans – H&M | Top – H&M | Handbag – Sinsay | Trench coat – H&M | Shoes – H&M | Sunglasses – New Yorker

Photo credits

YOU MAY ALSO LIKE

6 comments

 1. Tyjo… Asi nikdy by mě nenapadlo, že se někdo bude stydět za to, co dělá. Víš, ono by se tohle dalo při troše snahy vztáhnout i na další povolání. Není to jen o sociálních sítích.
  Myslím si, že bysme na to naopak měly být hrdé a snažit se o to, aby lidé viděli i ty normální holky, které obsah na blog tvoří s láskou ❤️

  1. Jasně, dalo by se to vztáhnout na další povolání a vlastně asi nejenom povolání.
   Nutno napsat, že v ten prvotní moment, který popisuju na začátku, jsem na sobě nic nedala znát a snažila se působit tak, že jsem na to hrdá. Já ve své podstatě vlastně jsem, koneckonců blog mi přinesl neskutečně možností, je to něco, co mě vážně baví, snažím se to dělat svědomitě a tak, jak to cítím. Kazí mi to jen ten obecný negativní pohled na všechny online tvůrce, který, alespoň ve své sociální bublině, hodně vnímám a převládá nad negativní pohledy na kteroukoliv jinou “škatulku”.

 2. Zrovna označení “bloger” mi nepřijde v žádném ohledu špatné nebo zavádějící, samotné by mi to nevadilo, i když bych se nad tím asi musela zasmát, vzhledem k tomu jak “často” poslední dobou publikuju články. To už spíše ten “youtuber”, sama nahrávám na youtube videa (ačkoliv v angličtině), ale za youtuberku bych se sama nikdy neoznačila, i kdyby jen z principu.

 3. To je těžký, v každém oboru je někdo, kdo to střílí od boku a kazí oboru jméno. Já se třeba živím jako copywriterka, píšu texty na weby. A to by ses divila, kdo všechno si říká copywriter. Takže není lepší řešení, než na tyhle lidi kašlat, dělat svoje nejlíp, jak umím, a nestydět se za to, co jsem. :)
  Mimo téma musím říct, že stejně jako slečnu, která komentovala na FB, mě překvapila druhá nesouvisející část článku o džínách. Můžu se zeptat, jestli za tím je nějaký konkrétní úmysl nebo koncept článků? :)

  1. V rámci projektu BloggersRE jsem se už se spoustou copywriterek setkala… nedivila bych se, bohužel. A máš pravdu, nejenom ty, podobných reakcí mi přišla spousta, určitě je lepší na určité věci kašlat :) Já se to jen pořád učím a je hodně věcí, které si beru víc, než bych asi měla, a pak se kolikrát zbytečně trápím.
   A k tvému dotazu – je to outfit post, koneckonců je to i v titulku, takže proto ta pasáž :) Já jen nechci nikdy dělat článek čistě jenom o tom, co mám na sobě, vždycky se snažím k tomu přidat ještě nějakou svoji aktuální myšlenku atp. (mám podobných článků na blogu víc), ale primárně je to pořád outfit post, to je celé :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.