CURRENT TREND | Balloon Sleeves

Módní trendy se neustále vracejí. Některé častěji, jiné si se svým “comebackem” dávají načas. Trend balónových rukávů, které jsou někdy označované také jako nadýchané, patří do druhé kategorie. Zaznamenat jste jej mohli již na loňských módních přehlídkách pro podzim a zimu, stihl se dostat i do ulic a letos jeho “hvězdná dráha” pokračuje, a to v ještě mnohem větší míře…

Když se řekne balónové rukávy, někomu se možná vybaví princeznovské šaty či lidové kroje. Historie tohoto trendu sahá opravdu až do dob takto minulých. Oba uvedené příklady by ve vás mohly vyvolat dojem, že se balónové rukávy hodí pro slavnostnější příležitosti. Ono je tomu skutečně tak, příkladem budiž lednové udílení Zlatých glóbů, na kterém se mnohé celebrity v modelu s balónovými rukávy objevily. Rozhodně ale nejde o trend, který by nebyl určen pro každodenní nošení, právě naopak.

Už je vám patrně jasné, že se balónové rukávy objevují na šatech. Nezaostávají ani nejrůznější topy, košile, svetry nebo halenky. Poslední zmíněný kousek se často navíc objevuje v průsvitném provedení a s puntíky, které jsou dalším velkým aktuálním trendem. Zda jsou rukávy dlouhé, či krátké, nehraje roli. Pokud si kladete otázku, s čím kousky s balónovými rukávy kombinovat, věřte, že nejlépe budou vypadat s obyčejnými úzkými džíny nebo sukní. Kontrasty v tomto případě fungují.

Balónové rukávy mají jednu obrovskou výhodu, kterou ocení každý, kdo není spokojen s tím, jak vypadají jeho paže. Ty totiž mohou šikovně zakrýt. Působí navíc samy o sobě ženským a elegantním dojmem. V nevýhodě mohou být naopak ženy s větším poprsím, jejich outfitům by balónové rukávy mohly velice uškodit. Pozor si dejte i na efekt širokých ramen. Pokud se mu chcete vyvarovat, volte střihy, kde se rukávy rozšiřují až níže.

zdroj fotek: pinterest.com

Zaujal vás tento trend, byť je mnohými považován za příliš extravagantní? Pak vás jistě potěší fakt, že jej najdete snad v každém obchodě, bez ohledu na to, jestli je kamenný, nebo internetový. Jako příklad lze uvést H&M, Lindex, ZARU, Tally Weijl, Reserved, Answear nebo Bonprix. A pokud se vám nechce procházet každý obchod zvlášť, můžete vyzkoušet módní inspirátor Modio, kde naleznete tisíce produktů z nejrůznějších obchodů přehledně na jednom místě.

Jak moc extravagantním shledáváte tento trend? Už jste se s ním setkali na ulici?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.