RECENZE | Ecocera pudry

Před nedávnem mi doma zazvonil kurýr s balíčkem obsahujícím několik produktů kosmetické značky Ecocera. Konkrétně se jednalo o jeden kompaktní a tři sypké transparentní pudry, které mi nabídlo k testování PR zastoupení e-shopu elnino.cz a které mě zaujaly natolik, že jsem neváhala a na nabídku ihned kývla. Pojďme se tedy dnes společně na tuto, mně donedávna neznámou, značku a čtyři z jejích produktů podívat pěkně zblízka!..

Ecocera je 100% polská přírodní kosmetika. Neobsahuje jakékoliv syntetické látky, které by mohly měnit přirozené pH pokožky, zasahovat do sekrece kožního mazu nebo způsobovat alergie a které jsou výrobci užívány jen kvůli své cenně a snadné výrobě dlouhotrvající kosmetiky s příjemnou konzistencí i vůní. Ecocera používá pro své produkty látky odvozené z přírody. Ty by měly stimulovat fyziologické funkce pokožky, podporovat její přirozené procesy, jako je regenerace nebo regulace tvorby kožního mazu, a při dlouhodobém používání obnovit narušenou rovnováhu pokožky. Žádný z produktů samozřejmě není testovaný na zvířatech.

Co se týče balení všech produktů, hodně mi připomínají Ziaju, shodou okolností také polskou kosmetiku. Obaly jsou z pevného bytelného plastu, designem úplně obyčejné, řekla bych.

Ecocera Pressed Rice Matte Powder

Začnu kompaktním rýžovým pudrem, který je podle mě ze všech rozhodně nejpraktičtější. V balení s ním najdete zrcátko i labutěnku. Jediná drobnost, kterou bych tomuto balení vytkla, je ta, že se mi horní část trochu viklá. Nevím, zda je to vadným kusem, nebo je to tak u všech.

Složení s obsahem rýžových výtažků slibuje okamžité zmatnění pleti, pohlcení přebytečného mazu a odhalení svěží a jemné pleti, která by měla vydržet bez lesku a nedokonalostí po celý den.

Pudr je jemně namletý, na pleti velmi velmi jemný, lehký a přirozený, krásně ji vyhladí a zafixuje make-up. Oceňuji, že vůbec nepráší, nemám pocit, že by mi sebemíň ucpával póry a co víc, opravdu vydrží. I přes mou smíšenou pleť pozoruji vždy až k večeru, že by to chtělo přepudrovat, a to ne nějak zvlášť a jen v T-zóně.

Musím podotknout, že pudr nanáším štětcem, labutěnkám jsem nikdy nepřišla na chuť a přijde mi, že jsou vhodné spíše pro ty s opravdu mastnou pletí, do které je potřeba pudr více zapracovat. Zároveň pozor na to, abyste produktu nenanesli moc. Pudr je sice transparentní a dá se vrstvit, ale ve větším množství už by na pleti způsobil nepřirozenou bílou masku. To platí i u následujících sypkých pudrů.

Za mě tento produkt rozhodně ano! Přestože je ale určen pro všechny typy pleti, nedoporučila bych jej lidem s pletí extrémně suchou, protože má lehce tendenci zvýrazňovat suchá místa, na to pozor. Balení obsahuje 10 g produktu a jeho cena se pohybuje okolo 90 korun.

Ecocera Rice Powder Fixer

U rýžového pudru ještě zůstaneme, jen tentokrát tady máme jeho sypkou verzi. Rozdíl je v balení, které už neobsahuje zrcátko, labutěnka zůstává, a je uzpůsobeno tak, aby se pudr dal nasypat do víčka a následně něčím nanést na pleť.

Pudr slibuje v podstatě to samé, co v kompaktní verzi a stejně jako ona to také plní na jedničku, žádné odlišnosti jsem nenašla v působení na pleti ani výdrži. Rozdíl je v tom, že tento pudr práší, a podle mě víc, než je u sypkých pudrů nutné, což mi osobně hodně vadí. Také jako jediný ze všech produktů této recenze lehce voní – příjemně a nevtíravě.

Obecně nejsem velkým zastáncem sypkých pudrů. Tento i nadcházející dva jsou v pohodě na domácí použití, na běžný den s sebou do kabelky nebo dokonce na cestování ale hodně nepraktické a pro mě nevhodné.

Balení sypkého rýžového pudru obsahuje 15 g produktu a stojí kolem 130 korun. Poměr ceny a kvality opět absolutně skvělý.

Ecocera Bamboo Powder Absorbent Sebum

Přesouváme se k produktu, který se od předchozího taktéž neliší tím, co slibuje, jen by to měl plnit nejvíce. Trochu jiné je složení obohacené o bambusové výhonky, které by mělo pleť navíc hydratovat a vyživovat. Vhodný je zejména pro smíšenou a mastnou pleť.

Tento pudr mi přijde konzistencí trochu jemnější než ostatní. Jinak jsem mezi ním a sypkým rýžovým pudrem, co se týče vlastností, nenašla vůbec žádný rozdíl a přijdou mi téměř totožné.

Bambusový sypký pudr za mě tedy opět ano. Balení má nejmenší obsah produktu ze všech, pudru je 8 g, cena se pohybuje, jako u všech sypkých pudrů této značky, okolo 130 korun.

Ecocera Powder Banana Story

Úplně na konec tady máme produkt, který mi přijde ze všech zmíněných nejzajímavější. Je to pudr banánový obsahující výtažky z rýže a kukuřice. Jeho zvláštností je, že na rozdíl od ostatních není bílý, ale zabarvený do žluta. Pokud máte snědou olivovou pleť, můžete jej použít normálně na celý obličej. Nijak zvlášť jej nezabarví, spíše jen rozzáří a dokáže navíc neutralizovat červené skvrny. Pokud ale máte pleť světlou, svůj účel u vás najde při konturování, a to především v případě, že si nepotrpíte na nic výrazného, ale chcete spíše jen něco, co přirozeně podtrhne vaše lícní kosti.

Znovu se budu opakovat, protože musím napsat, že i tento pudr plní svůj účel skvěle, a kromě obecných věcí týkajících se všech pudrů již zmíněných výše, nemám, co bych mu mohla vytknout. Balení obsahuje 15 g produktu, cena je rovněž okolo 130 korun.

Na závěr musím říct, že mě tato značka opravdu velmi mile překvapila a mohu vám její vyzkoušení doporučit. Kompaktní rýžový pudr teď používám každodenně a nedám na něj dopustit. Až jej dopoužívám, určitě jej v mé ranní rutině nahradí buď sypký rýžový, nebo bambusový pudr. Banánový si šetřím na letní období, kdy budu mít pleť snědší.

Značka má v nabídce kromě těchto čtyř pudrů ještě různé druhy pleťových masek, které rovněž najdete na e-shopu elnino.cz. Na oficiálních stránkách firmy pak můžete najít ještě přírodní oleje, soli nebo kvítky růží.

Slyšeli jste dříve o této kosmetice, nebo je pro vás nová, stejně jako pro mě, a zaujala vás?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. Ten banánový pudr se mi líbí asi nejvíc. Určitě by mi sednul jako rozjasňovač. A ten druhý pudr je také zajívavý, myslíš, že by šel pr suchou pleť(na rozdíl od tohi prvního?).

    1. Takhle, já si myslím, že pokud nemáš pleť suchou nějak extrémně a nepoužiješ toho pudru tunu, ale fakt jenom lehce, tak půjde i ten první, vyjde to nastejno s těma dvěma podle mě :) Ale jak jsem psala, já mám pleť smíšenou, takže je to jenom moje domněnka a stoprocentně ti to říct nedokážu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.