CURRENT TREND | Bubble, Slip & Sheer Dresses

Jaro by se směle dalo nazvat obdobím šatů – obzvlášť když se teploty konečně vyšplhají do příjemných výšin. Trendy pro letošní sezónu jaro/léto udány módními návrháři šatům vyloženě přejí. V chladnějších dnech to mohly být denimové či svetrové kousky různých barev, a hlavně střihů, teplejší dny umožňují být ještě o něco kreativnější. Co v těchto dnech vynést do ulic?

Satén či hedvábí, ať už doplněný o krajku, nebo ne. Pojem “slip dress” už jste někdy slyšeli? Pravděpodobně ano, trend šatů ve stylu noční košile totiž není žádnou úplnou novinkou. Tuto sezónu s nimi zabodujete opět, a tak pokud je již máte ve skříni, rozhodně nedovolte, aby zůstaly zapomenuté někde vzadu. Nebojte se jich ani v případě, že jsou vaší první volbou dlouhé plus size šaty – i v takovém provedení si je lze pořídit.

U někoho i “slip dress” vyžadují dávku odvahy, někdo by naopak šel do něčeho ještě odvážnějšího. Jak je libo! Přehlídková mola známých značek jako Chanel, Fendi, Prada nebo Bottega Venega ovládly průsvitné šaty. Ty aktuálně rozhodně nejsou něčím, co si může dovolit vynést jen někdo jako je Rihanna či Emily Ratajkowski na červeném koberci. Průsvitný v ulicích nemusí znamenat laciný, s průsvitností se jednoznačně jde rafinovaně módně vyřádit.

Pod názvem “balloon”, “bubble” nebo taky “puffball” se skrývá další momentální módní hit. Širší nabírané šaty vyloženě balónového střihu, ideálně v celé své délce, byly v oblibě v 80. letech a nyní zažívají svůj comeback – například díky přehlídkám značky Valentino. Pro toto jaro platí, že “in” je jak délka mini, tak midi, zrovna u těchto šatů však mini přeci jen vede.

zdroj fotek: pinterest.com

Letošní jaro je pestré a dělá tak ze šatů ještě multifunkčnější a variabilnější kousek než obvykle – ať už hledáte šaty na pochůzky po městě, výlet, párty, anebo třeba šaty na křtiny, najdete ideální variantu odpovídající módnímu diktátu. Pokud jde o barvy, vsaďte na fialovou, žlutou či růžovou, a bát se nemusíte ani zvolit bílé šaty – v podstatě protikladem známých “malých černých” neuděláte chybu. Jestliže je pro vás nuda outfit v jednolité barvě, nemusíte se zdráhat vzdát hold vzorům 60. let minulého století, vyjít ven s oblíbenými květinovými vzory anebo s rozmazanými přechody mezi odstíny v podobě “ombré” nebo “tie-dye”.

Která barva či vzor vám nejvíc evokuje jaro?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.