CURRENT TREND | Knitted, Denim & Tube Dresses

Šaty – módní kousek, který si snad nelze nezamilovat pro jeho multifunkčnost. Vezmete si k nim křivák a tenisky a vykouzlíte pohodlí a ležérnost pro každodenní nošení, doplníte je podpatky a šperky a vznikne vám dokonalý večerní look. Variabilitu jim zkrátka nikdo upřít nemůže, obzvlášť v době, která v módě přeje kombinování různých stylů. V jakých šatech dle aktuálních trendů v ulicích zabodujete?

Chcete-li mít v šatníku trendy outfit na běžný pracovní den, možná vás potěší, že dle módních přehlídek pro sezónu jaro/léto 2023 je v kurzu denim, bez ohledu na střih či délku. Denimové šaty například jako šaty do práce jsou tak skvělou volbou. Stejně tak se nemusíte zdráhat obléci svetrové šaty, jakožto další kousek, který je právě v kurzu. Oceníte je zejména pokud jste na podzim a v zimě s oblibou nosili dámské roláky. Jakmile chladnějším dnům, a především ránům, odzvoní, teplejší hrubší materiály můžete vyměnit za ty tenčí.

Takzvané “tubusové” šaty, čili šaty rovného úzkého střihu bez ramínek, které byly populární v 90. letech minulého století, se také tuto sezónu dostávají na výsluní. Ostatně, v kurzu jsou holá ramena obecně. “In” jsou “tubusové” šaty jak v délce mini, tak midi, a pokud se nebojíte vyčnívat z davu nebo se chystáte na nějakou párty, můžete sáhnout po metalických odstínech či flitrech, díky čemuž budete trendy na druhou. Módní domy hlásají liquid shimmer, tedy v překladu tekutý lesk.

zdroj fotek: pinterest.com

Nevybrali jste si z těchto trendů úplně to pravé, ale nechcete odejít s prázdnou? Možností je zvolit u jakýchkoliv šatů asymetrický střih, zejména pokud jde o rukávy. Tento trend by pravděpodobně mohl být přirozeným vyústěním a navázáním na dřívější trend, kterým byly šaty s volánky. A když už vám nezbyde nic jiného, volte alespoň barvy jako je fialová, růžová nebo žlutá – královny této sezóny.

Máte šaty v oblibě, nebo spíš holdujete kalhotám? A které ze zmíněných volíte?

YOU MAY ALSO LIKE

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.