Věci, které nemám ráda na ostatních blogerech a jejich blozích

Možná se právě pohybuji trochu na tenkém ledě, možná vzbudím vlnu kontroverze nebo kritiky… Rozhodla jsem se nicméně sepsat věci, které nemám ráda na ostatních blogerech a jejich blozích. Berte prosím v potaz, že nemyslím nikoho konkrétního a všechno píšu obecně…

Nepřehlednost

Opravdu nemám ráda blogy, kde se nedokážu orientovat. Jsem tam třeba deset minut a pořád hledám, kde bych našla nějaké rubriky a podobně. Není tak těžké mít na blogu aspoň trošku přehled, ne?

Ignorování komentářů

Ano, chápu, že nějaký bloger nebo blogerka neodpovídá na všechny komentáře, to je pochopitelné a ani já to nedělám. Nemám ale ráda, když někdo neodpovídá na nic, obzvlášť, když se někdo na něco zeptá. Pak taky nemusím, když někdo neodpoví na pochvalu, ale to už ne tak moc.

Povýšenost nad ostatními

Nenávidím, když si blogerky nebo blogeři myslí, že jsou něco víc než ostatní! S pár takovými jsem se už setkala a je to hrůza. Obzvlášť, když ten jejich blog není na nějaké extra úrovni. Dobře, když to s blogem někam dotáhli, tak budiž, musí mít větší sebedůvěru, ale pokora je základ. První případ opravdu nesnesu a na blog už nikdy nezavítám.

Chyby

Tímto myslím chyby v textu. Jasně, každému někdy něco ujede, překlikne se a podobně, ale když je chyba v každé druhé větě? Pak mi to opravdu už vadí. Nevím, proč dělá některým takový problém si článek po sobě aspoň přečíst, a když už nejsou tak zdatní v češtině, zkopírovat ho třeba do wordu, který chyby sám najde.

Je něco, co vadí vám? A shodneme se v něčem?

YOU MAY ALSO LIKE

78 comments

 1. No dobře, tenhle článek jsem chtěla zveřejnit taky, má mho v rozepsaných:D
  Nepřehlednost-Hmm…jj, už se mi to stalo, hledala jsem si určitou rubriku, ale nemohla jsem ji najít, ale stejně jsem si ji našla..ale jinym způsobem.
  Ignorování komentářů-To mi nevadí, ale měl by ten určitý bloger odpovědět.
  Povýšenost nad ostatními-JJ!tO MI TAKY VADÍ, když někdo má na blogu třeba ´´Best Source about 1D´´ to mě dokáže opravdu vytočit!
  Chyby-To mi nevadí, je to zcela normální a když ten bloger pospíchá, tak co má dělat?Jasně, když je to krátký článek, tak proč ne, ale když je dlouhý…já si to po sobě načtu, protože kdybych si to přečetla, tak bych to opravila a ještě blbě!:D

 2. ja nemám rada keď niekto príde a napr má ja neviem 13 rokov ale na môj blog sa vyjadruje ako skúsená 25 ročná blogerka.. a taktiež keď niekto súdi len na základe dizajnu. jasné, každý normálny si cca vie spraviť na blogu niečo čo pekne vyzerá, ale napr ja dizajny až tak v PS nvm robiť a nemyslím si, že za to sa dá môj blog odsúdiť.. hlavne keĎ blog.cz stále blbne a raz mi dizajn sedí a raz nie.. -_-

 3. Celkom s tebou súhlasím. Nemám rada neprehľadné blogy, kedy napríklad hľadám fotky a musím sa preklikávať buď milión odkazmi alebo ich vôbec nenájdem. Niekedy normálne rubriky úplne chýbajú, takže nemám šancu niečo nájsť. Mám rada blogerky, ktoré odpovedajú na komentáre, to asi každý, ale na druhú stranu odpovedanie na komentáre nie je nutnosť. Ja by som to skôr považovala za slušnosť, ale každý má svoje blogovacie návyky. Ale tiež nemám rada, keď sa niekoho na niečo spýtam a neodpovie mi. Keď konečne nájdem niekoho, kto sa v danom odbore trochu vyzná a potrebujem radu, tak sa zbytočne ozývam, ale nájdu sa aj takí, ktorí poradia :)

 4. Hmmm upřímně s tebou souhlasím, z tohoto článku jsem se také ponaučila, napsala jsi to velmi přehledně, máš pravdu že někteří blogeři jsou velmi naivní, to také nemám ráda, nejsem zrovna moc na češtinu, ale poznám když se někdo velmi snaží a má velký talent na psaní, ti co tohle čtou by se měli stejně ponaučit jako já :) máš moc příjemný blog :))

 5. Zabudla som dodať, že nemám ráda, keď kliknem na nejaký odkaz čo je na blogu a neotvorí sa mi na novom okne ale v tom istom a potom musím hľadať kde som bola predtým…:/

 6. Já se teda musím přiznat že na komentáře moc neodpovídám. Když se někdo zeptá, tak odpovím a pochvaly – to většinou poděkuju v dalším článku.
  Jinak s tebou naprosto souhlasím :)

 7. Já třeba absolutně nesnáším, když je záhlaví nefunkční (není v něm odkaz na hlavní stránku), jelikož mě vůbec nebaví, něco takového jako je slovo Home hledat :/.
  Pak také nemám ráda, když je na blogu písmo takovou barvou, že nelze přečíst, nebo se v něm objevují různé blbostí jako “mucQ, PUSINKA!…”, to mě fakt štve :/ :D.

 8. To je opravdu stručné, já bych si postěžovala více :D. Ale s vypsanými body rozhodně souhlasím.

  Jsem perfekcionistka, nepřehledné blogy nemám ráda. Když do minuty nenajdu, co jsem hledala, mizím odtamtud.

  S ignorováním komentářů moc zkušeností nemám. Když už někde nějaký zanechám, obvykle na něj zapomenu. U sebe odpovídám na kvalitní komentáře, které něco řeknou. Ke komentáři “Pěkný článek, souhlasím.” nemám moc co říct.

  S povýšenými blogery jsem se také setkala. Nevšímala jsem si jich. Jen když se mě dotklo něco osobně, tak jsem jim to naservírovala pěkně zpříma. Jen ať zakusí pořádnou kritiku.

  Jsem celkem posedlá gramatikou. Co mě dokáže nejvíce vytočit je, když najdu skvělý článek nebo povídku a nedá se to dočíst. Trochu uklidňující je, že blogeři se po čase základní pravidla správného psaní naučí. Měla jsem kamarádku, se kterou jsem se na blogu seznámila asi před čtyřmi lety. Ze začátku psala katastrofálně. Jako její pravidelní návštěvníci jsme ji postrkovali a brzo se začala lepšit. Teď už píše skvěle :). A není to jediný příklad, z praxe jich mám několik :).

 9. Spamy a trapné otázky ignoruji :) ale taky nereaguji na všechno, raději se vyjádřím rovnou k článku, než chválit třeba u článku, na kterém si dal bloger záležet ;)

 10. Ahoj mám to skoro stejně jako ty ! Přesně. Jen ty chyby, na ty trochu kašlu ale když je to třeba : babyčka jako jsem viděla i jedné blogerky, to mi přišlo moc …….
  Jinak krásný blog :))

 11. Súhlasim so všetkými bodmi, ktoré si tu napísala :)
  Chyby v texte mi lezú na nervy, hlavne, keď má autorka blogu dostatočný vek na to, aby ovládala pravopis. Je jasné, že občas sa každému stane chyba, aj mne sa stáva, ale aby v 5 vetách bolo 20 chýb, to je veľa asi na každého, kto to číta :)

 12. No neviem, ty by si si tiež mohla zariadiť “domov”. na fb zdieľaš rôzne príspevky a keď to dočítam, tak chcem zobraziť celý domov .. ale neviem kde. hľadám a hľadám rubriku domov ale nenašla som ju. potom som prišla na to že treba kliknúť na ten obrázok, čo ma dobre vytočilo.

  1. Vážně? Podle čeho soudíš? Vážně by mě to zajímalo, protože nemám ten pocit, a upřímně, ani potřebu to dělat. Proč bych měla? Dokázala jsme snad něco, co ostatní? Jsem něco víc, než ostatní? Ne, jsem normální holka jako každá jiná a pokud tobě přijde, že se povyšuju, tak to bude pravděpodobně pouze tvůj osobní názor, který s tebou většina lidí, aspoň, co já vím, nesdílí:)

   1. heej, hlavne keď niekto má na blogu podobný príspevok jak ty, hneď začneš súdiť a pod., akoby si bola fakt taká slávna že každý musí opakovať len po tebe… lebo vážne neexistujú iné blogy kde ostatní môžu vziať inšpiráciu, áno, vážne je len tvoj taký výnimočný, určite -.-“.

    1. Myslím, že přesně vím, kdo jsi a pokud si myslíš, že když se začnu bránit tomu, že někdo evidentně něco zkopíroval, tak je to, pro tvou informaci, úplně přirozená reakce a žádné povyšování, jestli to jednou poznáš, tak možná pochopíš.

 13. Ještě bych přidala ty druhy blogerů, kteří všude spamují s komentáři typu “podívej se na můj blog” a “necheš spřátelit”. :D Nehorázně mě to vytáčí. S tou přehledností je to nejspíš trošku individuální. Podle mě vnímá přehlednost každý jinak, ale pokud je v tom takovej guláš, že nic nenajdeš ani po pěti minutách, nejspíš to nebude to pravé ořechové.

 14. Své články do rubrik neškatulkuji, jelikož se mi vždycky stávalo,že jsem přidávala jen do jedné a ostatní zely prázdnotou. Takže fakt nevím, jestli je můj blog přehledný,(tím jsi mi nasadila brouka do hlavy) ale když je člověk šikovný, tak najde všechno. Co se ostatních neduhů týče, tak nemám ráda gramatické chyby, které opravdu bijí do očí a jsou v každé větě. S povýšeností jsem se naštěstí nesetkala. No a ignorace mi vadí, jak kdy, ale myslím, že je slušnost odepsat každému. I když chápu některý blogery, kteří mají komentářů hafo, že nechtějí každýmu odepisovat. Jinak by jim z toho asi škráblo.

  1. Tak já nemyslím, že je potřeba odepisovat na vše, k některým komentářům zkrátka člověk nemá co říct, ale vyloženě ignorování otázek apod. mi vadí :) Koneckonců to tak je vysvětleno i v článku :)

 15. V mnoha věcech s tebou souhlasím. K těm komentářům.. já například zásadně neodpovídám na mém blogu. Proč? No protože, neexistuje žádná aplikace, kdy ti pak připomene, že bylo odpovězeno na tvůj komentář. Já to z nám z mé zkušenosti. Během dne se začtu do více blogu a pořád zanechávám komentář. Někdy i z otázkou. Ale druhý den si pak nepamatuji, kde jsem všude byla. Proto já tedy na jejich otázku odpovím k nim rovnou do blogu. To pak hned uvidí :)

  1. Ono jde na blogu nastavit, že ti při každém novém komentáři přijde upozornění na mail a upozornění na odpověď na komentář si může nastavit i každý čtenář při psaní nějakého komentáře :)

 16. Tak to mám dobrý. I Krásná Anice tvrdí, že moje menu na blogu je velmi přehledné. Že ho najde, aniž by si musela brát lupu. :-)
  Povýšená asi taky nejsem. Vlastně ani nemám co, kvůli čemu bych měla být namyšlená.
  Článek si kopíruju do wordu téměř vždy. To kvůli překlepům.
  Leda akorát s tím ignorováním lidí, co mi napsali komentář. To se musím polepšit, až mi příště někdo něco okomentuje. Ale ignoruji zase jen některé lidi. Což mi přijde nefér, protože se ničím neprovinili. Snad jen, že mě jejich články nudí.

  1. Zrovna u tohohle mi přijde, že se lidi dělí na dva tábory, jedni pro, druzí proti a nic mezi tím. Osobně mám hrozně ráda angličtinu, jsem s ní tak sžitá, že v ní občas i přemýšlím a prostě mi připadá, že ten blog vypadá tak nějak líp, přestože články jsou v češtině. Už hodně dlouhou dobu plánuju, že bych články psala taky dvoujazyčně, tak i proto. :)

  1. Tohle mě asi nikdy nenapadlo řešit, donutila jsi mě k zamyšlení. Odjakživa mi přišlo nějak přirozené, že si na blozích všichni tykají, zřejmě i proto, že mi je většina blogerek a blogerů, které nějak sleduji, věkově blízko nebo jsou mladší. Ale je pravda, že kdybych psala komentář u někoho, komu je třeba kolem třiceti nebo i víc, to tykání by mi nejspíš připadalo nezdvořilé.

 17. já třeba nevím, proč bych měla na komentáře reagovat. tak nějak nepředpokládám, že by se dotyčný vracel pro odpověď (protože to sama nedělám, logicky).

  1. Nemusí se vracet, spousta lidí si zatrhne posílání upozornění na e-mail, aby se dozvěděli o tom, že dostali odpověď. A jakákoli reakce potěší, abych jako čtenář věděla, že mě někdo registruje a že ho můj komentář potěšil. Protože jinak se mu na to komentování prostě příště vyprdnu a totéž udělá každý další člověk.

   Odpovědí na komentář navíc zvyšuješ číslíčko “počet komentářů”, což pak funguje jako sociální důkaz, tedy dá to lidem znát, že tady se něco děje, tady má smysl taky komentovat. Lidi často chodí do diskusí proto, aby se družili nebo si udělali nějakým způsobem reklamu. Když uvidím nový blog a na něm nula komentářů, tak si hned pomyslím, že tady není nic zajímavého a nikdo sem nechodí, takže jdu pryč. Kdežto když tam vlezu a uvidím pod každým článkem komentářů dvacet, tak vím, že jsem kápla na něco zajímavého.

   A tím, že zareaguješ na každý komentář, si zdvojnásobuješ to číslíčko. Přilákáš víc lidí. Základní jednoduchá finta prostě. Ale hlavní je dát těm čtenářům vědět, že tě zajímají a že jim aspoň děkuješ za to, že strávili čas čtením tvých slov a komentováním, to je podle mě prostě základní slušnost.

   1. Já naopak nerada komentuju články s moc komentáři, mam pak pocit, že se tam ten můj uplně ztratí. To radši ty bez komentářů, ale samozřejmě když k nim mám co říct.

  1. GIFY jsou šíleně rušivý element, že jo? Na tohle narážím pravidelně na jednom nejmenovaném blogu ještě v kombinaci s pravopisnými chybami a podivným slovosledem, hrůza :D Na barevný text na barevném pozadí jsem už hoodně dlouhou dobu nikde nenarazila, naštěstí.

 18. Já si myslím, že i když to někteří blogeři někam s blogem dotáhli, aspoň na některé komentáře by se ze slušnosti reagovat mělo.

  No a ty chyby nemá cenu ani komentovat, když je vidím u lidí, kteří se honosí např. maturitou, tak je to docela síla.

  1. Naprosto s Vámi souhlasím. Mám VŠ, v níž čeština byla dost důležitá. Přesto napíšu “tuniský” špatně; čárky mastím, jak cítím, a když ta čeština není úplný průser v i/y, tak …je to skoro stejně jako se s/z případně mně/mě… Prostě tolerance. Pravda – ocaď až pocaď.

  2. Joo, on tu maturitu totiž dneska má kdekdo a nejenom maturitu, třeba i vysokou, je to smutný, ale je to bohužel fakt. Ale zase beru, že jsou obory, kde ta čeština není zdaleka na prvním místě a ti lidi vynikají zase v něčem jiném a tam to toleruju.

 19. Mně extrémně vadí, když má bloger na hlavní stránce jen jeden (nebo tři, pět, prostě málo…) článek a pod tím nikde není žádné “dál”, “další články”, a nikde ani viditelný odkaz na archiv. Jako dlouholetý uživatel sice vím, že stačí napsat za adresu /archiv, ale spousta lidí tohle vědět nebude a každopádně je to podle mě blogerská neslušnost, nutit čtenáře do toho, aby další články horko těžko hledal. Není mi přitom nějak jasné, o co se takoví blogeři snaží a proč si neuvědomují, že na jakékoli další čtení se jim tak spousta lidí totálně vykašle.

  Chybějící záhlaví nebo obrázek, co by fungoval jako odkaz na homepage, mi taky vadí, je to nešikovné, furt ale lepší i jen textový odkaz “Domů” než vůbec nic, to je na ránu.

  Nepřehlednost, neaktuálnost, milion rubrik, dlouhé přeplácané sloupky, blikátka, reklama na další blogy, která často generuje chybu a kazí dojem, chybějící viditelný odkaz na info o autorovi, neestetické, špatně čitelné designy, články o ničem nebo o tom, že “jsem dlouho nic nenapsala”, fotočlánky bez jakýchkoli popisků (to pak není blog, ale galerie) a ještě často s dvaceti stejnými nepodařenými makrovýcvaky kytiček (někteří ještě pořád nepochopili, že na to, aby to vypadalo fakt hezky a umělecky, by se museli přece jenom o něco víc snažit…), nemožnost komentovat nebo nereagování na komentáře, a taky používání cizí neozdrojované grafiky, fotek atd. nebo používání cizojazyčných názvů rubrik tam, kde to člověk neumí nebo kde to nedává žádný smysl (protože jeho blog určitě není tak zajímavý a známý, aby měl zahraniční čtenáře, a jde tedy jen o snahu vypadat “hustě”).

  Blogů jsou statisíce. Člověk, když bloguje, tak by měl koukat, aby blogoval pořádně. A aby myslel na čtenáře. Nejvíc mě vždycky otráví bloger, kterého když na něco takového na jeho blogu upozorníte, tak vám na to odsekne, že píše pro sebe a ne pro druhé. To je největší hovadina. Když to píšeš na internet, tak to do háje nepíšeš pro sebe.

  1. To hledání nesnáším! Po pár minutách se na to vždycky vykašlu. Se vším vyjmenovaným úplně souhlasím a k těm cizojazyčným názvům apod. jsem se už vyjádřila výše :)

 20. Naprosto souhlasím, co se týče těch chyb. Pokud má bloger v textu mnoho chyb, především potom ty základní jako i/y, tak mě to odradí od čtení a už nemám chuť se na blog vracet, ač by jinak mohl být zajímavý… :-/

 21. Jinak, u tohohle článku jsou věru zajímavější komentáře než článek samotný, ten by mohl bejt delší. Stížnosti jsou na čtení zábavný.. xD

 22. nejsnazší by bylo psát článek ve Wordu, a pak ho hodit do blogu. Jenže text pak vypadá…. like shit. A za boha se mi nepovedlo text slušně upravit bez toho, aniž bych ho celý přepsal…. nevím, proč spolu tyhle dvě kódování textu tak bojují.
  Celkově prostě blog.cz není grammar friendly enviroment. Už jen ta buzerace za špatnou gramatiku :(

  1. Nejjednodušší řešení je vložit kopírovaný text do HTML zdroje – tím se ti nepřenese žádné formátování (písmo, velikost, barva, nic). Pročež si potom musíš dodatečně odřádkovat text, kde je potřeba. Ale pokud tu Wordovou kontrolu potřebuješ, je pak pár ťuknutí do Enteru jako nic, ne?

   1. to je možnost, ale dle mne ne dobrá možnost. Samozřejmě záleží, kolik asi v průměru děláš chyb.

    Napíšeš to ve Wordu a hodíš do html. No dohledat kam mají přijít nové řádky mi nepřijde o moc lehčí.
    Moje varianta je nahrubo napsat vše do blogu, pak zkopírovat do Wordu a dohledat chyby. Následně opravit na blogu.

    U mne to funguje, protože mám relativně málo chyb v poměru k tomu, kolik bych musel dopsat řádků.

    Na druhou stranu… pointa je celou dobu, že by to šlo mnohem snáz. Vždyť fb ti dovede kontrolovat gramatiku, když píšeš post. Stejně tak když píšu komentář….

    Stačilo by aktualizovat blog.cz

    1. Reagovala jsem na tvé:

     “nejsnazší by bylo psát článek ve Wordu, a pak ho hodit do blogu. Jenže text pak vypadá…. like shit. A za boha se mi nepovedlo text slušně upravit bez toho, aniž bych ho celý přepsal….”

     – netvrď mi, že si myslíš, že je jednodušší kdovíkolikrát něco přepisovat, než párkrát ťuknout do jedné jediné klávesy.

     Nehledě na to, že když rovnou nakýbluješ pár novořádkových tagů do onoho HTML kódu, dokud v něm vidíš původní odstavce kopírovaného textu, nemusíš nové řádky ani nijak složitě hledat. (Snad jen pár výjimek, co se zákeřně schovají.)

     (U mě to takhle nefunguje, protože píšu rovnou do blogu. Ale o tom teď řeč není.)

     Nehádám se ve věci, že by to šlo snáz. Jasně že šlo. (Dokonce mám dojem, že kdysi dávno se při psaní článku neznámá a nesprávná slova po wordovsku podtrhávala i v administraci blogu… Ale kdo ví, třeba si to s něčím pletu.)
     Ovšem tu pointu, o kterou jde “celou dobu”, z komentáře 46 vyčíst nedokážu. (My bad?) A reagovala jsem na obsah onoho komentáře, ne na to, co si kdo mohl při jeho sepisování zrovna myslet…

 23. Je ale jedna věc, která dráždí i mě. Nikdo, opravdu téměř nikdo nemá nastavené žádné pozadí komentáře a tak když člověk najede na číslíčko, aby člověk si přečetl zpětně komentář, na který někdo reagoval, tak to nejde. Je to průhledné a text je nečitelný. Člověk by čekal že aspoň na Srdci blogu to budou mít v pořádku, ale ani tam ne. Je to smutné.

 24. Nepřehlednost mě taky vytáčí a ještě hlavně,když někdo kombinuje část textu česky a anglicky dohromady…tak ať to napíšou buď tak nebo tak..nebaví mě půlce textu rozumět a půlce ne….

 25. Tvrdím! Hodit do textu deset-dvacet tagů, nebo si opravit tři pravopisné chyby? Jak jsem řekl, je to o povaze textu, který píšeš. :)

  Upravování textu byl první z pokusů a ten nejhorší. Nakonec jsem se nějak přizpůsobil, stejně jako ty.

  Hlavní pointa je shrnuta na konci:
  Celkově prostě blog.cz není grammar friendly enviroment. Už jen ta buzerace za špatnou gramatiku

  :)

  není to řečeno explicitně. Jedná se o parafrázi na výraz user friendly. Který odkazuje na problémy, na které myslím. :)

  Mně nejde o to, že to nejde nějak poupravovat a dosáhnout kýženého cíle, ale kolik práci ti dá se k tomuto cíli dostat. A že ti tuhle práci blog úplně neusnadňuje :)

 26. Zajímavý a řekla bych i originální článek. Se všemy čtyčmi body souhlasím, ale za sebe bych ještě dodala, že mi vadí když je blog v několika jazycích. Pokub by byl celý blog (včetně článků) v Angličtině, nemám s tím problém. Ale když je část blogu v Angličtině a část v Češtině, také to nevypadá zrovna nejlíp.

 27. Taky to tak mám, moc hezky shrnuté, k těm chybám, mě třeba vadí i takové věci, jako když před tečky, čárky a pod. dávají mezeru. A které blogy zavírám už po prvních 5 vteřinách, jsou ty, kde ze všech stran blikají gify, nejlépe ze záhlaví, zápatí, lišty s menu i ze samotného článku…

 28. S tou přehledností si nejsem tak úplně jistá… Každý vidí přehlednost jinak. Jo některé blogy jsou někdy nepřehledné, ale určitě nebudu za to toho dotyčného odsuzovat. :)
  Já se snažím celkem komentáře neignorovat, ale pokud jsou napsané tam kde mají být. Na všechny dotazy mám rubriku “Reklamy”. Je tam pravidlo do očí bijící, že pokud nebude dotaz napsaný zde, tak jej prostě smažu. Nesnáším, když někdo komentuje článek mimo téma, třeba “nechceš se spřátelit?, máš moc hezký blog…”
  A s těmi chybami. Jo to mi taky vadí. A nejvíc mě to vadí, když mě na ně někdo upozorňuje. Ano jistě nikdo není z nás bezchybný, což znamená, že není bezchybný ani ten kdo na tu chybu upozornil. Kdysi na starém blogu jsem měla pravidlo, aby mě na mé chyby nikdo neupozorňoval, stejně bylo k ničemu… :)

 29. Mně osobně nejvíc vadí chyby v textu. Já se taky dost často překlepávám, to uznávám. Ale nemám chybu v každé druhé větě. A jakmile začnu číst článek, kde je gramatická chyba už v první větě, obvykle ztrácím chuť článek dál číst.
  Pak se nemůžeme divit, že děcka neumí psát, pokud narážejí na netu na podobné články, kde je chyba vedle chyby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.