SUMMER must haves & favorites 2017

Je to už opravdu dlouho, co jsem na blog naposled psala o čistě kosmetických oblíbencích. Dnes se to změní, mám pro vás článek o produktech, které si zmínku zaslouží, protože se staly mými oblíbenci tohoto léta…

Nejsem typ člověka, který se na slunci snadno spálí. Vlastně se mi to ještě nikdy úplně “nepodařilo”, i když mi kůže výjimečně zrudne, stejně se nesloupe, ale zhnědne. Proto jsem dlouhé roky dost podceňovala opalovací krémy a používala jsem je úplně minimálně. Čím jsem starší, tím víc si ale uvědomuji vliv slunce na zdraví pokožky, a tak se snažím v teplých dnech, kdy se pohybuji na slunci, opalovací krém nevynechávat. Mým favoritem je Bioderma Photoderm Bronze s SPF 30. Nemám totiž ráda opalovací krémy, které na pokožce zanechají bílý film, lepí a nekonečně dlouho se vstřebávají. Nic z toho přípravky na opalování od Biodermy nedělají.

U značky Bioderma ještě chvíli zůstaneme. Ačkoliv se v létě nemaluji tak často jako po zbytek roku, pleť je stejně potřeba pravidelně čistit, nejlépe ráno i večer. Před pár lety jsem moc ráda používala micelární vodu Bioderma Sébium pro smíšenou pleť. Teď se ke mně dostala micelárka z řady Sensibio pro citlivou pleť, kterou jsem si oblíbila stejně tak. Je to produkt, u kterého mám jistotu, že pleť opravdu vyčistí, zklidní a zkrátka se na ni můžu spolehnout. 500 ml balení navíc vydrží opravdu dlouhou dobu.

Obzvlášť během pobytu u moře potřebovala moje pleť pravidelně a dobře hydratovat. Už delší dobu používám krém Nutritic Intense od La Roche-Posay. Je lehký, příjemný na pleti, stačí ho málo a rychle se vstřebává, což oceňuji hlavně ráno, když ho používám jako podklad po make-up.

Jak už jsem zmínila, v létě se moc nemaluju. Když už ale udělám výjimku, moc jsem si oblíbila míchat BB krém Bioderma Sensibio a make-up Rimmel Stay Matte. Jeden byl na mě moc tmavý a olejovitý, druhý zase moc světlý a vytvářel nepřirozený až moc matný efekt, tak jsem se rozhodla dát je dohromady a vznikla z toho kombinace, která konzistenčně mé pleti výborně sedla, perfektně kryje a vydrží.

Řasenka Avon Big False Lashes je produkt, který mě nejprve nijak nezaujal. Samotnou značku jako takovou neřadím k mým oblíbeným a její produkty používám jen, když se ke mně dostanou náhodou v nějakém balíčku jako dárek nebo k recenzi. Jakkoliv jsem ale byla k tomuto produktu zpočátku skeptická, teď je to má nejoblíbenější řasenka z těch, které doma mám. Především proto, že opravdu drží, nerozmazává se, a to ani v horkých letních dnech. Zároveň vykouzlí krásně dlouhé řasy a neslepuje.

Nakonec se s vámi chci ještě podělit o dva produkty značky Frais Monde. Když cestuji, nerada s sebou tahám velká balení produktů, ač třeba můžu, protože neletím letadlem. Do Itálie jsem si vzala parfemovanou vodu Fiori di Melograno, přesně z tohoto důvodu a více méně náhodou, protože byla zrovna po ruce. Moc jsem si ji poté během používání oblíbila, strašně krásně voní po pomerančích, květinách a zároveň svěže. Je to přesně taková vůně, jakou si vybavím, když se řekne léto. Není to parfém, ale parfemovaná voda, tudíž je nutné ji párkrát za den obnovit, ale to není nic, co by nebylo běžné. Ještě krásnější vůni, kterou jsem teď vyloženě posedlá a kvůli které ten produkt používám několikrát denně, má krém na ruce Fiori di Ciliegio. Přísahám, že krém, který by mi voněl víc, jsem snad ještě neměla. Oba tyto produkty můžete sehnat například na e-shopu elnino.cz

Jaké produkty v létě nejraději a nejčastěji používáte vy?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.