Procházka Prahou | PRAGUE (2014)

Začalo mi období, kdy mám hroznou chuť do psaní, focení a celkově blogování. Paradoxně zrovna teď na to nemám čas. Pondělí a úterý jsem byla celý den pryč, ve středu dopoledne jsem měla nějaké vyřizování kvůli školy a od čtvrtka předělávám pokoj. Ve středu odpoledne jsem si ale našla čas a snažila se toho udělat co nejvíc dopředu. Tenhle příspěvek je teda logicky přednastavený. Ve zmiňované pondělí jsem byla celý den v Praze. Původně jsem tenhle příspěvek neměla vůbec v plánu, protože mi to přijde tak trochu nezáživné, což je ale proto, že v Praze jsem docela často. Pak mě ale napadlo, že by tohle mohlo zajímat lidi, kteří takovou možnost nemají a vaše kladné reakce mě definitivně přesvědčily tenhle příspěvek udělat.

Naše procházka začala v deset ráno, kdy jsme vystoupili z vlaku v Holešovicích. Nejdřív jsme se byli podívat u výstaviště.

Šli jsme směrem k Letenským sadům, kolem Zemědělského muzea. Tam už logicky ke kyvadlu. Já jsem totiž byla v Praze mockrát, jezdím tam několikrát do roka už od tří let, ale přesně tam jsem nebyla nikdy a vždycky jsem se tam chtěla podívat. O tom, že ten výhled je prostě krásný, nemůže být pochyb.

Z Letenských sadů už na Hradčany. Přešli jsme teda do Chotkových sadů a pokračovali směrem k Pražskému Hradu.

Když už jsme byli skoro na Pražském hradě, vpravo jsme míjeli Belveder, vlevo věž Daliborku.

Pak už byla v dálce vidět mimo jiné Katedrála svatého Víta.

A za chvíli už jsme vcházeli do prostorů Pražského Hradu.

Upřímně, na Pražském Hradě prostě Čecha nepotkáte, měla jsem pocit, že jsme tam jediní. (:D)

U Katedrály svatého Víta bylo opravdu dost lidí a to bylo úterý, nechci si ani představovat, kolik lidí tam musí být třeba o víkendu.

Nechám vás taky nahlédnout dovnitř. Stejná krása jako venku, myslím, že pokud vás takové věci jenom trochu zajímají, stojí za to se tam jít podívat.

Z Pražského Hradu jsme odcházeli bočním vchodem.

Opět výhled na celou Prahu. Ten z Hradčan se mi možná líbí ještě víc než z Letné.

Dál jsme pokračovali po Nerudově. Kolem domu U Dvou slunců nebo italské ambasády například.

Z Malostránského náměstí jsme odbočili doprava směrem na Smíchov. Odtamtud už fotky nemám.

Vyšlo nám skvělé počasí. Bylo příjemně teplo, nepršelo. Domů jsme jeli ve čtyři odpoledne. Byl to příjemně strávený den. Pokud máte tu možnost, určitě si nějakou podobnou procházku Prahou naplánujte, stojí to za to, tohle město prostě má své kouzlo.

YOU MAY ALSO LIKE

6 comments

  1. V Praze jsme byli letos se školou :) Bylo to moc super! Taky jsme vystoupili na Výstavišti a pak šli na Křižíkovu fontánu :)

  2. Praha je nádherný město! Taky tam jezdím často, ale radši mám procházky mimo centrum. Není tam tolik turistů a i tak se tam dají objevit parádní místa a vyhlídky! :)) Mimochodem, super fotky! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.