FRANCE | Paris (2014)

Dneska (včera?!) kolem osmi hodin večer jsem se vrátila z Francie a Anglie. Jsem pořád ještě strašně nadšená, míchají se ve mně různé pocity a zároveň jsem příšerně unavená z celodenní cesty autobusem. Slíbila jsem, že sem na blog napíšu, jak celý můj výlet probíhal, a přidám taky fotky. Fotek i zážitků mám hrozně moc, proto jsem se rozhodla, že články přidám čtyři, každý z jednoho místa, které jsem navštívila. A protože první den mě čekala návštěva Paříže, tak je asi jasné, kterým místem začnu…

Jak možná víte z mé facebookové stránky, tak jsem odjížděla v neděli po poledni. Jeli jsme rovnou do Paříže, kam jsme dorazili hned ráno. Tuším, že bylo mezi osmi a devíti, moc si to už nepamatuju. Každopádně jsme rovnou vyrazili do centra, protože jsme měli hodně nabitý program.

Abychom se do centra dostali, museli jsme jet ještě tři zastávky metrem. Z Paříže jsme byli všichni unesení hned, je to vážně nádherné město. Strašně se mi líbí, jak k sobě všechno ladí, Paříž má nezaměnitelnou úžasnou atmosféru!

Na celý zájezd jsme měli průvodkyni, která s námi všude chodila a vedla nás. Když jsme se dostali na nějaké zajímavé místo, tak nám o něm něco pověděla. Někteří tohle pořádně neocenili, já jsem za to byla strašně ráda, protože když někam jedu, tak se o tom místě ráda taky něco dozvím.


Součástí naší prohlídky Paříže byla i projížďka po Seině. Z té jsem byla taky strašně nadšená, i proto, že už mě dost bolely nohy, a konečně jsem si mohla sednout. Díky projížďce jsme poprvé viděli Eiffelovku zblízka.

Naše poslední zastávka v Paříži byla právě Eiffelova věž. U ní jsme taky dostali víc jak hodinový rozchod, takže jsme se s holkama prošly i po parku a vedlejších ulicích. Úplně nahoru na Eiffelovku jsem nešla, chtěla jsem, ale odradila mě obrovská řada lidí, takže jsem nakonec byla “jenom” ve druhém patře. Přesto byl výhled úžasný, to ostatně můžete posoudit z fotek.

V podvečer jsme jeli čtyři hodiny autobusem do hotelu, který byl těsně u Euro tunelu. Byli jsme všichni strašně unavení, ale nadšení z Paříže a strašně jsme se těšili na další den a přejezd do Anglie. Já osobně jsem se do Paříže zamilovala okamžitě. Určitě bych se tam chtěla jednou podívat znova a strávit tam třeba týden!

Byli jste někdy v Paříži? Pokud ano, které místo či památka se vám líbila nejvíce a jak na vás působila celková atmosféra města?

YOU MAY ALSO LIKE

6 comments

  1. som rada že si si to užila :) mojej kamarátke keď bola v Paríži tak si na eifellovku kúpili zlé lístky a museli ich zaplatiť znova :D výhľad musel byť naozaj krásny :)

  2. Páni, tam bych se taky chtěla moc podívat :-) Zvlášť mě láká na Eiffelova věž! :-) Jsem zvědavá na tvé fotky z Anglie, taky tam tenhle měsíc jedu, tak bych byla ráda, kdybys na ně pak třeba mrkla i ty u mě :-) Ale jak chceš, jen zmínka :-) Máš moc pěkný blog ;-)

  3. Ahoj,
    zrovna ve zprávách dávali, že se ten most se zámky bude teď na nějakou dobu zavírat a zámky se budou sundavat, protože jich je tam tolik, že hrozí poškození mostu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.