CURRENT TREND | Puffer Coat

Pohodlně, teple, a přitom stylově a trendy i v zimě? Letos rozhodně žádný problém! Ať už jste milovníkem zimních měsíců a vyžíváte se i v zimní módě, nebo se je naopak každoročně jen snažíte přečkat zachumlaní v tom prvním nejteplejším, co najdete ve své skříni, tenhle trend si budete moct okamžitě zamilovat. Už jste objevili kouzlo “puffer coats”?

Bundy a kabáty jsou v zimě alfou a omegou všeho, to je jasné. Patříte taky k těm, kteří nechápavě kroutí hlavou pokaždé, když v mrazu vidí někoho, kdo radši riskuje omrzliny, než aby se vzdal svého perfektně vyladěného outfitu? A co takhle mít vyladěný outfit s kousky, které jsou právě v kurzu, a přesto být dokonale v teple? Ne nadarmo se tento trend nazývá tím nejteplejším a nejpohodlnějším, co aktuálně móda nabízí. A vlastně nejen aktuálně, “puffer coats” jsou tu s námi už pár sezón, teď jsou ovšem skutečně na výsluní.

Střih seženete dlouhý až pod kolena, cropped, nebo můžete jít zlatou střední cestou. Zemité odstíny, černá nebo bílá jsou barvami, ve kterých tento trend najdete nejčastěji. Ostatně není se čemu divit – bunda či kabát by rozhodně měla ladit s co největším procentem vašeho zimního šatníku. Občas se ale v obchodech vyskytnou i odvážnější odstíny, a tak pokud nemáte z barev obavy, směle do nich. Střih a barva nejsou vše, i povrch může být různý – aktuálně se v obchodech například vedle matné či lesklé klasiky hodně objevuje kožený vzhled těchto kousků.

Máte obavy, že v takovémto oversized střihu budete vypadat jako v pytli? Ale kdeže. Stačí nevolit příliš široké kalhoty. Dobrou volbou pro zdůraznění siluety je taška nebo ledvinka, některé kabáty tohoto typu mají dokonce pásek. Ve finále na okolí ale stejně vždy působíte tak, jak se sami cítíte – pokud se v bundě či kabátu budete cítit dobře, což s největší pravděpodobností díky její pohodlnosti budete, není co řešit.

zdroj fotek: pinterest.com

Co by to bylo za trend, kdyby nebyl k nalezení u světových značek jako Gucci, Jacquemus nebo Telfar. K dostání je ale už dávno hojně i na pultech běžných obchodních řetězců nebo na jejich e-shopech – zabrouzdejte například v H&M, Zaře, na Bibloo, ZOOTu nebo About You.

Sázíte v zimě na teplo a pohodlí, nebo zastáváte heslo, že pro módu se musí trpět?

YOU MAY ALSO LIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.