CURRENT TREND | Fringe

Rok 2020 je rokem, kdy se v základech otřáslo snad vše, svět módy nevyjímaje. Ani ten pochopitelně nezůstal nezasažen celosvětovou krizí vzniklou v důsledku šíření koronaviru. Od jara, kdy koronakrize propukla, nebylo jasné mnohé, včetně toho, které trendy pro letošní podzim představené na počátku roku, se skutečně trendy stanou a které se místo do šatníků dostanou do propadliště dějin. Který trend se stal jedním z těch šťastných, pro které platí první možnost? Třásním! Kde se vzaly a jak s nimi naložit?

Konec zimy se každoročně nese ve znamení významných módních událostí, kterými jsou týdny módy v Kodani, New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Ty probíhají během celého února a předurčují, jaké trendy můžeme očekávat. Právě ve zmíněném Miláně se třásně objevily poprvé, a to na Rafa Simonse pro Pradu a Daniela Leeho pro Bottega Veneta. Následující týden se třásně objevily v Paříži na přehlídkách Dior, Rochas nebo Givenchy.

Třásně jsou prvkem typickým pro “kovbojskou módu” inspirovanou Divokým západem, která je spojována s poctivým řemeslným zpracováním a ke které neodmyslitelně patří džínovina a kůže. S těmito nadčasovými materiály také nelze šlápnout vedle, nejen letos na podzim. Kůže je navíc materiál, který se s třásněmi pojí snad nejčastěji – třásně se totiž nejvíce objevují na bundách, kabelkách a sukních. Dále je pak můžete najít na botách, šatech, svetrech, kabátech či šálách.

Tento trend je sympatický tím, že je vhodný jak pro ty, kdo si potrpí na extravaganci, tak pro ty, kteří se jí snaží za každých okolností vyhnout obloukem. První skupina lidí může směle zvolit kousky, které jsou třásněmi poseté celé, druhá skupina se zase může držet jen toho, co má třásně decentně na lemech.

zdroj fotek: pinterest.com

Pro ty, kdo po vlastnění něčeho s třásněmi touží, budiž skvělou zprávou, že takovéto kousky lze nalézt v bezpočtu běžných řetězců jako je H&M, Answear, ZARA, Tally Weijl nebo Bonprix. Kreativní duše jistě ocení, že tento trend patří k těm, které je možno si vyrobit doma například z již vlastněného trička, a milovníci second handů budou mít radost z faktu, že něco s třásněmi mohou zkusit pořídit i z druhé ruky.

Oslovil vás trend třásní a je to něco, co směle zařadíte do svého šatníku, nebo to v něm už dokonce máte?

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. Obvykle mě trendy obchází obloukem, ale tento se mi velmi líbí! Tuším, že to bylo trendy i před pár lety, protože jedny boty s třásněmi ještě doma mám.
    Moc se mi líbí i ten nápad s tou sukní, i když si často oblečení nekupuji, tak tentokrát nějakému kousku asi neodolám, otevřou li se teda obchody, protože si věci raději zkouším 😅

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.