CURRENT TREND | Bike Shorts

Tento trend budete buďto milovat, nebo nenávidět. Za tímto tvrzením si stojím, není totiž podle mého žádná šance, že by vás mohly cyklistické šortky nechat zcela lhostejnými. Pokud máte pocit, že s tímto článkem přicházím pozdě a cyklistickým šortkám už s koncem léta odzvonilo, vyvedu vás z omylu – jejich hvězdná dráha pokračuje dál…

Devadesátá léta se poslední dobou čím dál více hlásí o slovo. Důkazem byl například velký návrat ledvinek anebo výrazných sponek do vlasů. I tento trend tzv. “bike shorts”, tedy cyklistických šortek, má své kořeny na konci minulého století. Dámou, která si tehdy tento módní kousek velice oblíbila a hojně jej ve svém volném čase nosila, byla všemi milovaná Lady Diana.

A právě Lady Di se módní návrháři inspirovali, když cyklistické šortky začali ve velkém zapojovat do svých kolekcí pro jaro a léto 2019. Na molech jste je mohli vidět kupříkladu u značek Fendi, Stella McCartney, Chanel nebo Gucci. Kdo ale jako by tento trend předvídal, byla Kim Kardashian. Ta začala cyklistické šortky nosit už v roce 2017, ačkoliv nad tím tehdy většina lidí nevěříčně kroutila hlavou. Dnes není z řad celebrit zdaleka jediná – Hailey Baldwin, Emily Ratajkowski, Miley Cyrus anebo Gigi a Bella Hadid budiž toho důkazem.

Cyklistické šortky jsou na trhu v nejrůznějších barvách a vzorech, i jejich délka se může trochu lišit. Nejčastější volbou všech bývá černá. Nevýhodou tohoto trendu je, že zdaleka nelichotí všem typům postav. Nejlépe šortky samozřejmě vypadají na ženách, které mají dlouhé štíhlé nohy, těm velmi lichotí. Ovšem výše byla zmíněna Kim Kardashian, což je důkazem toho, že ani výrazné křivky nemusí být překážkou. Výhodou tohoto trendu je, že jde o kousek neuvěřitelně pohodlný. Spousta žen jím nahradila legíny, což mluví samo za sebe.

zdroj fotek: pinterest.com

Jestliže si kladete otázku, jak a s čím tento trend kombinovat, můžete na ni rovnou zapomenout. Kombinování je totiž v tomto případě možné prakticky s čímkoliv. Nejlepší volbou je něco oversized, protože kontrasty v módě jednoduše fungují. Pokud usilujete o outfit ležérní, zvolte mikinu, tričko nebo crop top a celé to doplňte teniskami. Pokud má výsledek působit elegantně, vytáhněte ze skříně sako, to koneckonců k cyklistickým šortkám nejvíce doporučují i stylisté, a z botníku podpatky. Ať už jde o outfit pro jakoukoliv příležitost, zvažte ledvinku, která by vám mohla u oversized věcí pomoct zvýraznit pas.

Za předpokladu, že vás tento trend zaujal, dosud žádné cyklistické šortky nevlastníte a chcete to změnit, zkuste obchody jako H&M, ASOS či C&A.

Řadíte se k těm, kteří tento trend milují, nebo k těm, kteří jej nenávidí?

YOU MAY ALSO LIKE

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.