AUSTRIA | Vienna (2015)

Zdravím všechny a opožděně krásné Vánoce! Doufám, že jste si je všichni užili a strávili je se svými nejbližšími, protože to je nejdůležitější. Dneska se ještě naposledy k tématu Vánoc vrátím. V pondělí jsem totiž navštívila předvánoční Vídeň a řekla jsem si, že bych se s vámi mohla podělit o zážitky a nějaké ty fotky…

Výlet do předvánoční Vídně jsme si naplánovali s lidma z mojí třídy už loni, nakonec jsme to ale nechali až na tento rok. Protože jsme bohužel byli jedna ze škol, kde ještě 21. a 22. prosince neměli volno, rozhodli jsme se jet poslední pondělí před Vánoci, abychom ten den nemuseli být ve škole. Jeli jsme autobusem a vyjížděli jsme v šest ráno. Cesta utekla překvapivě rychle, první zastávkou byl zámek Schönbrunn.

Na prohlídku Schönbrunnu jsme nešli, jednak na to nebyl čas a jednak nás to ani moc nelákalo. Já už uvnitř navíc byla před pár lety. Hodinku času, kterou jsme měli, jsme tedy strávili na trzích před Schönbrunnem (kde bylo překvapivě strašně moc malých dětí, které byly, přestože mám děti ráda, dost otravné, heh) a v zámeckých zahradách. Jen škoda toho počasí, ani sníh ani slunce, ale zataženo a taková celkem deprese.

Od Schönbrunnu jsme se naším autobusem přesunuli do centra. Vystoupili jsme na Bellariastraße před přírodovědeckým muzeem a šli na Maria-Theresien Platz podívat se na další trhy. Tam jsme strávili zase asi hodinu a řekla bych, že všichni jídlem a svařákem. Já jsem si konečně koupila trdelník, na který jsem měla strašnou chuť už asi tři týdny, haha. Mimo to jsem koupila malý dárek bráchovi a jednomu kamarádovi.

Krátce po jedné hodině odpoledne jsme se z Maria-Theresien Platz vydali na Stephansplatz. Tam jsme měli spoustu času, který každý z nás využil jinak. My jsme se s holkama rozhodly, že si nejdříve projdeme okolí, a potom si půjdeme sednout někam na kafe, protože už jsme byly dost utahané. Nakonec jsme strávily asi půl hodiny ve Starbucks, pak jsme se vrátily na trhy u Stephansdom. V poslední necelé hodince jsme měly v plánu nakoupit ještě nějaké dárky pod stromeček, což se nám bohužel nepodařilo, a tak jsme aspoň nakoupily nějaké drobnosti příbuzným.

Naší poslední zastávkou ve Vídni byl Rathausplatz, kde se nachází, řekla bych, nejznámější vídeňské trhy. Přiznám se, že se mi ty trhy tam nelíbí až tak, jako ty jinde. Většina tamější výzdoby mi totiž přijde kýčovitá a odrazuje mě taky to ohromné množství lidí.

Kolem pěti odpoledne náš den strávený ve Vídni pomalu končil. Jeli jsme metrem ze zastávky Rathaus na zastávku Stadion, poblíž které nás čekal náš autobus. Cesta domů utekla ještě rychleji, než cesta do Vídně, hodně z nás zmáhala strašná únava. Domů, respektive ke škole, jsme dorazili po půl desáté večer. Celý den byl moc fajn, myslím, že jsme si ho všichni užili, jak nejlíp jsme mohli a máme skvělé vzpomínky.

Byli jste někdy v předvánoční Vídni, a pokud ano, na jakých místech jste se byli podívat? A jaké jste měli Vánoce?

YOU MAY ALSO LIKE

3 comments

  1. vo Viedni na vianočných trhoch som bola pred 2 rokmi a nikdy nezabudnem na tie spomienky, ktoré som tam zažila :) trhy boli nádherné a malo to tú pravú vianočnú atmosféru :)

    P.S: Chcela by som ťa poprosiť, či by si sa nepozrela na blog mojej sesternici je to ešte len začínajúca blogerka a bude veľmi šťastná ak získa pár nových odoberateľov :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.