5 věcí, které bych v blogování nikdy neudělala

Dneska jsem se rozhodla, že to nebude kosmetika ani outfit. V dnešním příspěvku se zaměřím na blogování, konkrétně věci, které v blogování nikdy neudělala. Myslím a doufám, že zrovna tohle by měla mít stejně každá blogerka.

Úplně první a jednoznačně nejdůležitější věcí je kopírování! Tuším, že jsem někdy (hoodně dávno) psala o kopírování nějaký článek. Zkrátka je to pro mě něco strašně ubohého. Bloger/ka, který/á tohle dělá, to nemůže nikdy nikam dotáhnout, i když se mu/jí to tak zpočátku může zdát. Uvědomuju si to víc i proto, že jsem zažila, když někdo kopíroval něco mého. Články, nápady, ale dokonce i název blogu. Někteří lidi, co to nezažili, tohle možná nepochopí. Paradox je, že na druhou stranu je to tak trochu pocta (heh:D), přece jenom to znamená, že se to někomu natolik líbí a chce být jako vy. Bacha ale, je veliký rozdíl mezi obdivováním někoho, inspirací a kopírováním.

Nikdy jsem nepochopila, jak může být nějaká blogerka schopná napsat nepravdivou recenzi. Za produkt zdarma? Za peníze? Upřímně bych se styděla sama před sebou. Mám nějakou sebeúctu a radši budu poctivá a bez jakékoliv spolupráce, než lhát. Je smutné, že to tak nemají všechny blogerky a ještě smutnější, že jim někteří věří a ony to vesele dělají dál.

“Sledování za sledování?”, “Koukneš se na můj blog? Oplatím!” Chápu, že každý chce získat nějaké čtenáře a nějak svůj blog zviditelnit. Škemrání o čtenáře ale podle mě cesta není a neudělala bych to. Vede to pak stejně jenom k tomu, že ostatní to sledování dají, abyste dali sledování jim, a stejně na váš blog chodit nebudou. Není daleko lepší prostě snažit se propagovat svůj blog a počkat, až si vás najdou ti opravdoví čtenáři?

Často si všímám pod články a videi slavných blogerek toho, jak se jim jiné, méně známé, blogerky snaží podlézat. Další věcí, kterou bych nikdy neudělala je logicky podlézání slavnějším blogerkám. Jeden příspěvek a v komentářích stádo “oveček”, které by pochválily cokoliv, i kdyby to bylo příšerné. Kdyby ty holky měly sdílet všechny méně známé blogy, tak by nedělaly nic jiného. Jestli jsou aspoň trochu inteligentní, tak jim dojde, o co se tyhle “ovečky” snaží a daleko víc si váží lidí, kteří komentují smysluplně a konstruktivně.

Nakonec je tu ještě psaní z povinnosti. Jak jste si mohli všimnout, na mém blogu je toho poslední dobou míň. Myslím si, že je to lepší takhle, než abych psala jenom proto, aby tady něco bylo, a nestálo to za nic. Blogování, podle mě, musí člověka bavit a ne být povinností. Na blogu se to potom strašně odráží a mám pocit, že i čtenáři to poznají.

Určitě by se toho našlo ještě víc, ale zrovna mě nic nenapadá. Nezapomeňte se k tomuto tématu v komentářích vyjádřit, protože zrovna u tohohle mě váš názor zajímá víc než jindy.

YOU MAY ALSO LIKE

52 comments

 1. Tak s tímhle vším souhlasím.. Takovéto sledování za sledování je fakt.. ubohý.. A nemám ráda, když někdo na můj blog napíše neupřímný názor, komentář, jen aby se zavděčil – pokud to dokáže vyjádřit slušně, tak jsem ráda za každý názor :) Ale se všemi body souhlasím, naprosto :)

 2. ahoj:)
  založila jsem si nový blog,a koukám na to tvoje menu,které prostě nedokážu udělat :D jak prosím tě,uděláš ty odkazy a tak? děkuju :)

  1. Celý design blogu jsem dělala ve Photofiltre studio x. Na internetu najdeš spousty návodů a jestli chceš poradit víc ode mě, klidně mi napiš do zpráv na facebookové stránce blogu:)

 3. Musím s tebou souhlasit. Člověk by ani nevěřil, co jsou ty lidi schopní udělat. Blbé je, že se jim to stejně nikdy nevyplatí a navíc třeba zrovna t kopírování nevydrží celý život. Kde jsou jejich osobní nápady, které přiblíží jejich osobu?

 4. Skvělý článek a hodně pravdivý, bohuřžel, asi nikdy nezapomenu na to jak jedna slovenská blogerka okopírovala můj článek, byla to docela sranda, protože se najednou pod mým článkem začali objevovat neskutečně drzé, a nemilé komentáře, jen už si ovšem nikdo nevšímal toho kdy byl článek zveřejněn, a proč vlastně slovenka píše česky? Ale chápu, že někdo má hold tak nudný život…
  škemrání o čtenáře? nevím co je to za dnešní dobu, hele dáš mě sledovat a já ti to oplatím, je mi fuk že tvuj blog mě vubec nezajímá, jen mi dej sledovat…prostě nechápu..

 5. Naprosto se vším souhlasím. Nemám ráda blogerky, které něco z toho dělají a hlavně mi nepřijdou jako pravé blogerky. Pravé blogerky mají všechno dělat proto, že je to baví a ne pro to, aby byly “slavné”, měly co nejvíce sledujících nebo aby nedej bože dostávaly něco zadarmo. Někdy je mi z toho až smutno a hlavně je nepochopím. No nevadí, většina to časem možná pochopí. :)

 6. Dobrý článok a v mnohom s tebou súhlasím. :)
  – kopírovanie? Je fakt, že ako začínajúca blogerka som nič iné nerobila, no vyrástla som z toho a ak aj niečo skopírujem uvádzam zdroj. :D
  – čo sa týka recenzií – do recenzie na knihy som zvyknutá písať svoje dojmy založené na pravde, čiže tiež súhlasím, že kvôli produktu zadarmo vychváliť ho do nebies nie je môj štýl.
  – to prosenie o čitateľov – áno, niekedy ma žerie, že nemám žiadnu odozvu, ale tak čo, snažím sa blog propagovať ako sa len dá, takže nejaký čitateľ si ma ešte určite nájde. :D
  – podlizovanie slávnejším blogerom… no, je fakt, že s takými komentármi som sa pod článkami slávnejších stretla. nepáči sa mi to.
  – a písanie z povinnosti? Beriem to takto: blog som si založila na spontánnom rozhodnutí a ak by som mala prispievať furt a kvôli tomu, aby na blogu niečo bolo, prestalo by ma to baviť. Hovorí sa “aj menej je niekedy viac”, a to platí aj u blogovania. :)

 7. Máš naprostou pravdu…
  Jen já třeba ty komentáře oplácím, když mi někdo okomentuje článek, automaticky koment plácím… proč to dělám? Nejspíš ze slušnosti, přijde mi to tak fér.

 8. Naprosto s tebou souhlasím, i když je fakt, že ten poslední bod už jsem párkrát zažila. Jsem zvyklá na blog dávat článek každý den a někdy (mám diagnostikované deprese) jednoduše na psaní článků nemám, ale přesto – právě z té povinnosti musím – aby tam ten článek byl a samozřejmě se snažím stejně, jako když ho píšu v kdykoliv jindy :)

  Jinak, měla bych připomínku. To zarovnání na střed se u článků s touto délkou absolutně nehodí, strašně špatně se to čte. Mnohem lepší by bylo buď zarovnání doleva, anebo do bloku :)

  1. S tím zarovnáním je to tak trochu můj osobní problém :D vždycky nad tím přemýšlím a u tohohle článku bylo zarovnání původně právě do bloku, ale na poslední chvíli to vždycky změním. Hold je to o zvyku no:)

 9. Souhlasím do poslední kapky! (a už podlézám =D)… Blogování má jít od srdce, z vlastní zkušenosti a i mě to došlo. Sice občas přeložím svého oblíbeného autora, beru to však jako takovou vedlejší kolej, když bych jinak “musel” psát z povinnosti =)

 10. Kopírování úplně nenávidím, ale naštěstí se to moc často neděje. :D Já ráda píši,ale také přidávám z povinnosti, ale ne proto, že musím,ale protože já chci prostě něco napsat, takže se vždycky snažím tomu blogu každý den nějakou chvilku věnovat. :D
  -CrazyJull

 11. TAKY NESNÁŠÍM KDYŽ NĚKDO KOPÍRUJE ČLÁNKY přijde mi to ubohé sice na můj blog nechodí moc lidí ,ale určitě budu radši když mi někdo napíše jeden hezký komentář na svůj článek než abych tam měla sto komentů ,ale u okopírovaného článku

 12. Už se mi stalo, že mi někdo zkopíroval článek, ale nějak jsem to neřešila – jsou to prostě nedospělé děti, a jednou si to snad uvědomí, že by bylo lepší, kdyby takový článek byli napsali sami.
  Samozřejmě že JE daleko lepší propagovat svůj blog a nechat svou návštěvnost a komentovanost růst pomalu, ale jistě. Bohužel opět – děcka toto nepochopí a bohužel dnes na úrovni děcek přemýšlí třeba i 16-tiletí… a někdy i víceletí.
  Nevím, kdo to je “slavnější” blogerka, jak definuješ slavnou blogerku? To by mě docela zajímalo. Nejmenuj nikoho, jen napiš nějaké atributy slavných blogerů. :D
  A nakonec, ano, souhlasím i s tím, že lepší je nenapsat nic než podprůměrný článek.
  S tvým textem celkově souhlasím, a měli by si ho přečíst hlavně začátečníci. :)

 13. No, občas si sice připadám, jako kdybych na svém blogu trpěla samomluvou, ale přece jenom má se líbit především mně, tak co bych se snažila se komukoliv přizpůsobovat…

 14. Nikdy jsem nebyla dostatečně cool na to, aby ode mě někdo něco kopíroval, ale umím si představit, jak to daného člověka naštve. Optimisti to asi z části berou jako poctu, ale nic pozitivního na tom není.
  To už není recenze, to je reklama. Recenze na blozích moc nečtu asi i z toho důvodu, že by mě solidně naštvalo, kdyby byly podplacené.
  S tím souhlasím, pak mě ještě dostávají články “nevím, o čem bych dneska psala”…

 15. Více méně s tebou souhlasím, pěkně napsané :)
  Recenze čtu spíše na těch “méně slavných” blozích, kde bude asi každému jedno co napíšou, tudíž budou sotva podplacené. Články nekopíruju a nednáším to, na co to vlastně je, když to ani nenapíšete vy?
  Krom toho ještě články typu “Nevím co dělat tak sem dám pár hezouškých objázků! Mucq! + hora smajlíků

 16. Když jsem začala se svým blogem, inspirovala jsem se designem jiného blogu, ale majitelce jsem o tom napsala. :D A tím posledním se řídím – pokud nemám co psát, raději nepíšu nic. :-)

 17. Bohudík ode mně nikdo nekopíruje (asi nejsem tolik super… i když možná jsem, jen o tom nevím ^^).
  Já tedy recenzi, která by byla na knížku, která se mi nelíbila, prostě napíšu, tak že se mi ta knížka nelíbila. Rozhodně bych nenapsal k takové knížce, že byla dobrá a že se mi líbila.
  Škemrání o čtenář i podlézání slavnějším je dost ubohé, a podle mně i na docela nízké úrovni.
  Já jsem někdy před dvěmi měsíci blogoval z povinnosti, nicméně mě to teď chytlo a zase mně baví blogovat.
  Pak mě štvou takové ty komentáře (doufám, že se nikdy neuchýlím k tomu, abych něco takového napsal), ve kterých je “super článek, moc se ti povedl, podívej se prosím i na můj blog :*”. A články o ničem se spoustou pravopisných chyb bez čárek a ještě ke všemu s takovým smyslem, který vůbec nestojí za to, aby to někdo napsal kvůli článku… “promyňte že dneska nebude článek ale nemám čas :( omlouvám se mám vás rada muck :* :)”

 18. Osobne som sa ešte s kopírovaním nestretla a absolútne takých ľudí nechápem. Načo im je to dobré?

  S ostatným sa viem jakž-takž stotožniť a veľa krát som to videla. Teda, až na tie nepravdivé recenzie…. T mi tiež nejak nejde do hlavy. Tak akože vychválim produkt, ktorý je zlý len pretože…? Neviem, čo majú títo ľudia v hlave.

 19. To že se někdo inspiruje mím článkem ještěsnesu, ale když do každého řádku přidá moji myšlenku, tak musím mlátit do polštáře, aby se mi ulevilo :D
  Nepravdivé recenze jsem ještě v životě nečetla, ale nikdy bych si nenechala za nic zaplatit.
  Škemrání o čtenáře je hloupoučké. Lepší je, když lidé k článku napíší komentář k tématu – přece jen potěší autora a ten se díky tomu přijde na můj blog možná podívat.
  Psát z povinnosti je k ničemu. Raději nic než něco o ničem.

 20. Poslední dobou mě zavalila na instagramu hromada spamů typu “follow for follow”. Nechápu to. Proč bych měla sledovat někoho, kdo mě nezajímá, a na oplátku získat sledujícího, kterýho nezajímám já? To je jako blogy s hromadou SBéček, který obíhají s komentáři “obíháám”. Píšu svoje články pro to, aby si je lidi přečetli a vyjádřili se k nim, ne pro nic neříkající číslo v tabulce návštěvnosti.

 21. souhlasím, hlavně s pátým bodem. já osobně mám blog jenom kvůli sobě. píšu, občas víc, občas dost málo, ale když není inspirace, tak nebudu plácat něco dohromady, jenom aby bylo.

 22. Souhlasím, že podlézání je trapné, ale mnohem horší je právě to “koment za koment”. Nikdy bych se k tomu nesnížila a myslím, že blogeři, kteří tohle dělají nějak nepochopili podstatu blogu – nejde o komentář: “Super článek.”, ale o to, že někdo ten blog opravdu čte s tím, že ho to zajímá.

 23. Souhlasím, hlavně s tím podlejzáním slavnějším blogerkám. Já to taky nikdy neměla zapotřebí.
  A taky mě štvou takové ty “všeříkající komentáře”, po jejichž přečtení je patrné, že komentátor si článek vůbec nepřečetl (v nejlepším případě jenom nadpis).

 24. Kopírování je naprosto odporné, zvláště proto, že VY jste si dali tu práci článek napsat a ON “slízne všechnu smetanu”. O podlézání blogerským celebritkám ani nemluvě. Ještě bych něco napsala k pětce. Blog má být přece zábavou, radostí a ne povinností. Tak ať Vás baví blogování i nadále :)

 25. Já třeba komentuji jen to, co se mi hodně líbí :))) Proto je ode mne všude chvála :))) Když se mi nějaký článek nelíbí a chválit nemůžu, tak ho nekomentuji, protože by ne to nebavilo :D :D To je Gilin free style :D Ale dneska mi hrozně hrabe, neřešte :D ♥

 26. So všetkým vymenovaným naprosto súhlasím.
  Kopírovanie som osobne nezažila – pretože nie som natoľko obľúbená a môj blog je zaprášený v hlbinách internetu :D ale neviem, hoci som sa vždy na to pozerala dosť negatívne na druhej strane, myslím, že je to potešujúce.. ako si napísala, znamená to, že sa im tvoje články páčia natoľko, že ich chcú mať na svojom blogu… keby tam dali aj link, že odkiaľ to vzali bolo by to síce úplne najsamsuper, lebo by ti tým preukázali úctu – ale povedzme si rovno to sa v dnešnej dobe už nenosí -.-
  Ono tu sú aj takí, čo píšu nepravdivé recenzie? O.o To by sa mi nechcelo :D na to musia mať (resp. nemať) chrbtovú kosť si myslím…. :D
  Hmm.. písanie z povinnosti je veľa blogerov čo píše, pretože sa to od nich očakáva, ale časom, to každého prestane baviť, pretože to proste nie je ono, keď píšeš pretože musíš a nie pretože chceš. Je to potom aj cítiť v článkoch, kedy je to nasilu a kedy je to pretože ťa to baví a istým zmyslom aj napĺňa

 27. Je mi to blbé, zvláště u takovéhoto článku, ale naprosto souhlasím. Tyto chyby jsem kdysi dělala, do jediné, ale to mi bylo kolem devíti let. Nyní příšerně lezou na nervy. Zvláště pak nesnesu kopírování.
  Vím, že některým blogerům to ani nevadí a berou to spíše jako poctu, ale mě to v některých věcech připadá spíše jako zneuctění.
  Také nenávidím nekonstruktivní komentáře. Sice na ně mile odpovím, ale jsem zklamaná.
  Jinak, i když mě téma módy opravdu nezajímá, máš hodně slušně vedený blog. Jen tak dále!

 28. Titulek na hlavní straně blog.cz tvrdí něco malinko jiného, než o čem je tenhle článek. Nechápu proč.
  Máš pravdu, ve všem. Úplně jsem nepochopila, co myslíš tou nepravdivou recenzí. Myslíš to tak, jako když někdo napíše o něčem, co nikdy nečetl, nezkoušel?
  S psaním z povinnosti se občas setkávám, a to u sebe, když dlouho nic nezveřejním. Mám pak pocit, že něco dlužím čtenářům. v normálních situacích ale píšu pro zábavu a pro lidi. :)

  1. Titulek jsem taky nepochopila, obzvlášť pak to, že jsem to sama dříve dělala, což není pravda, ale tak to už neovlivním :D A nepravdivou recenzí myslím to, když firma blogerce řekne, co má napsat a ona to udělá jen, aby jí za to něco dali (peníze, produkt zdarma…)

 29. Úplně s tebou souhlasím, akorát ze začátku blogování je nějaká ta reklama svého blogu trochu potřeba, jinak by se k němu nikdo nedostal. Ale je fakt, že smysluplné komentáře k věci potěší i autora blogu a tím spíš se půjde podívat na blog, toho kdo komentář napsal, než když napíše jen “Hezký blog, podívej se na můj.”

 30. Máš moc hezkýho bložánka, podíváš se na můj?
  Né, to byla sranda. Nijak extra nápaditá, ale přesto sranda.
  Podlejzání mě neba, já radši věci přelejzám. Počkat, to v kontextu nedává smysl… vlastně dává!
  Psát nepravdivou recenzi nemá cenu. Navíc, ten člověk oblbuje své čtenáře. To je dost špatný.

 31. Musím ze všemi body souhlasit, nejvíce však s kopírováním. Občas když se člověku něco líbí a zkopíruje to se zdrojem, proč ne, dělá reklamu, ale aby někdo čóroval bez zdroje, to je sprostota nesmírná. Navíc fakt, že všude bude to samé, je taky dost na nic. Lidi nechtějí aby se věci opakovali, chtějí možnosti a novinky. Takže všem kdo mají inspiraci a nápady, nechť se velká návštěvnost nevyhýbá, to přeji jak tobě, tak všem ostatním na blogu.cz. Hezký večer.

 32. Tohle všechno je součástí jednání, kterým si projde velká část dětí mezi blogery. Ukázkovým místem, kde to všechno najít, jsou prostě pubertální třináctiletý blogy. Tak to prostě bohužel je. Velká část jich z toho naštěstí vyroste (uf), část bude natvrdlá vždycky. Ale nějak se ta populace rozdělit musí, že jo :D.
  Osobně taky nesnášim všechno, cos v článku zmínila a nikdy jsem to nedělala. Psala jsem vždycky podle toho, co jsem uznala za vhodný (ať to bylo debilní sebevíc), nikdy jsem nic nekopírovala a vždycky jsem četla jen blogy, které mě zajímaly. A jsem za to všechno ráda, protože moc dobře vím, že jsem taky jednou byla ten tupej puberťák. Díkybohu za naše dlouholetý vytáčený připojení a velmi pozdní přístup ke stálýmu internetu :D To mě možná zachránilo :D

  Jinak už se mi třeba stalo, že nějakej chytrák chtěl zkopírovat můj článek a eště mi to napsal do komentáře, že na mě jakožto na autora kašle. Asi to byl troll, ale co já vim. Nějak jsem to neřešila.
  Stejně tak nechávám všechny “jů, hezl blog, koukneš na můj?” “Hlasuj” a “jestli si do půlnoci neolízneš loket, prijede Samara na bílém koni a oběsí tě na chlupech na nohou” komentáře viset mezi ostatními dál pro jejich vlastní ostudu. A taky pro mojí lenost je mazat :D

  Každopádně, přeju, ať se se zmíněnými jevy z článku setkáváš, co nejmíň, mně už se to naštěstí začíná vyhybat :D

 33. Musím souhlasit. Hned od začátku jsem se ale snažil být autorský, nic nekopčit, fotky dělat sám, i když třeba nestály za nic, ale byly moje.
  A komentáře typu “koukni na můj blog” jsou pravděpodobně nejvlezlejší a nejméně zajímavé pro všechny blogery. Dobrý bloger může být jen ten, kdo vydrží, hodlá se zlepšovat a psát lepší a lepší články a tím mu poroste i návštěvnost. Tito čtenáři se pak i vrací, sdílí na sociálních sítích. Málo kdy se někdo vrátí na vnucený blog, kde pravděpodobně bude něco ve stylu: “dneska vám pisánkuju z bazénku a protože nemám nic konstruktivního či zajímavého, popíšu vám svou náladu a pěkného kluka, kterýhojsem si právě vymyslela” :-)

 34. 1)Souhlas, i když to, že někdo nekopíruje, ještě nezaručuje, že to někam dotáhne. I když nepopírám, že některý částečně autorský blogy (např. s vlastníma ppovídkama a zkopírpvanejma obrázkama) nemůžou působit na pohled hezky. (Ne, fakt si svoje oblíbený blogy podrobně nelustruju, jestli tam nemaj staženej obrázek bez povolení.) A dobrá připomínka, že se vyplatí tvořit ošklivě, aby to lidi nelákalo kopírovat ;).
  2)Jo, morálně s tím nesouhlasím. Na druhou stranu v situacích velké nouze, když někdo počítá každou korunu, nemá pomalu co jíst a má to jako přilepšení, bych to hned neodsuzoval. Takové odsuzování v nouzi bych bral asi jen od lidí, co se do ní někdy dostali a přece to neudělali.
  3)Taky souhlas. To co popisuješ, je ještě vyhraněnější “nucené navštěvování” než affs. Vracející se čtenáři/čtenářky/čtenářata by se měli vracet (případně komentovat) protože chtějí, ne proto, že je někdo nutí.
  4)To nechápu, k čemu by to mělo být. Ke zvednutí návštěvnosti? I když někdo radši nenapíše komentář vůbec, než aby do něj napsal něco negativního.
  5)Na jednu stranu souhlas, že psát by mělo být proto, že to autora baví. Na druhou stranu při delší neaktivitě v tom nevidím zas tak problém, když se autor donutí “něco” napsat. Kvůli delší neaktivitě mi vypadla rubrika Srpen 2014, a to si říkám, že už nikdy – radši se donutím něco sepsat, než mít další chybějící měsíc v rubrikách. (A upřímně, při delší neaktivitě odpadne i to malé množství vracejících se čtoucích lidí, které zajímám já nebo můj blog.)

 35. Prvních prá dní potom, co jsem začala blogovat, jsem kopírovala. Ne však z jiných blogů, spíš jen blbosti z wikipedie. S blogem jsem se seznamovala, nejdřív jsem nevěděla, co psát, ale postupně jsem se to učila. Blog jsem chtěla už dávno předtím, co jsem si ho založila díky kamarádce, která mi řekla jak na to. Protože já byla přes internet naprosté pako. :D

  Nepravdivou recenzi bych nenapsala nikdy. Ono i když člověk napíše negativní recenzi na knihu, čtenáře může přesto zajímat díky anotaci. Nebo prostě chtějí zjistit, jestli to opravdu stojí za starou bačkoru, jak jsem psala v recenzi. :)

  Své oblíbené blogy sleduji přes Bloglovin. Je pravda, že mám na blogu něco jako “SBéčka”, ale zatím se mi to nechtělo dávat z toho menu pryč, takže to tam zůstává. Zatím. Ale sleduji jen blogy, které mě baví, jejichž autory ráda čtu. :)

  Když se mi něco nelíbí, napíšu to. Nač podlézat? Prostě napíšu konstruktivní kritiku a bude to lepší. :)

  Souhlasím, člověk by neměl psát na blog z povinnosti. Člověk by měl psát ze tří důvodů – že ho to baví, že má inspiraci a že se potřebuje vypsat. :)

  Jak se tak dívám do menu, koukám, že jsem tu na blogu našla někoho dalšího, kdo by chtěl být žurnalistou. :) Původně jsem chtěla napsat, že jsem našla další konkurenci, ale co už,.. hodně štěstí! :)

 36. Kopírovat něčí nápady je pod úroveň, v tom s tebou souhlasím.
  Jak se dá poznat nepravdivá recenze? Tak, že jinde to samé pohaní…?
  Škemrání o čtenáře – mám v záložce své oblíbené blogy, mám i bloglovin. Je tohle škemrání? Není! Prostě chodím na ty blogy, kde je mi fajn.
  Mám pocit, že naprosto všichni s nimiž udržuji blogový kontakt jsou slavnější než moje maličkost, přesto nepodlézám. Když napíší něco, co se mi líbí, okomnetuju jim to, když se zrovna netrefí do mého vkusu, jen si to přečtu.
  A k psaní z povinnosti. Co to je??? Mám blog, kam si píšu co chci a kdy chci, tak jaká povinnost. Je přece blbost psát každý den jen proto, aby tam bylo něco, co nikdo nečte….

 37. Kopirovani.. to delaji deti nejen na zakladce.. prijde mi to nelogicke.. mam v zalozkach sve oblibene blogy a kdyz ndkoho strasne dlouho znam a on me, chodime k sobe x krat do tydne na blog, tak si navrhneme, jestli si vzajemne nedame nejake ,,prav.ctenare,,. To mi prijde normalni

  Pekny blog :-)

 38. Souhlasím asi se vším.
  Radši napíšu komentář na blog o tématu, co mě zajímá a počkám si na komentář ke mně. Většina blogerů komentáře “vrací”.
  Nějak už nevím, jak se dál vyjádřit, lel. :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.