3 způsoby jak efektivně využít čas o prázdninách

Dva měsíce jsou dlouhá doba, během které se toho dá stihnout opravdu hodně. Krásné počasí, sluníčko, voda, relax… Jen málokoho by napadlo se o prázdninách učit, když nemusí. Jsou ale způsoby, jak se o prázdninách bavit, užívat si volna a zároveň využívat čas efektivně. Na tři takové způsoby se dnes spolu podíváme!

Jazykové pobyty

Jazyky jsou v dnešní době důležité, a kdo říká, že ne, ten kecá. Znalost angličtiny je u mladých lidí už brána jako samozřejmost. Bohužel ne vždy tomu odpovídá kvalita výuky ve školách a jsou mezi námi i takoví, kteří se chtějí dostat na vyšší úroveň, než běžná škola umožňuje. Právě proto jsou tady jazykové pobyty, které spojují jak výuku angličtiny nebo nějakého jiného jazyka, tak možnost strávit nějaký čas v zahraničí a poznat novou zemi a kulturu. Anglie, Amerika, Německo nebo snad Itálie? Na takových pobytech máš také možnost potkat lidi z různých zemí. Jazykové pobyty zprostředkovává spousta agentur a organizací, stačí jen trochu zapátrat na internetu. Dobré samozřejmě je porovnat nejdříve různé nabídky, zkušenosti ostatních, aby se předešlo případných nepříjemnostem.

Tábory

Další možností, jak a kde se naučit jazyky jsou jazykové tábory. Oproti jazykovým pobytům se jedná o méně finančně náročnou záležitost. Poznáš pravděpodobně více lidí než na jazykových pobytech, i když to nejspíš nebudou cizinci, a zapojíš se do více her a nejrůznějších aktivit. Vedoucími na takovýchto táborech bývají rodilí mluvčí.

Online kurzy

Třetí a rozhodně ne poslední možností jsou online kurzy. Dají se dělat odkudkoliv. Jediné, co potřebuješ, je připojení k internetu. Pak už je jedno, jestli zrovna ležíš někde u vody, sedíš doma v obýváku nebo se opaluješ na zahradě. Jednou ze stránek, která online kurzy nabízí je VímVíc.cz. Kurzy probíhají formou videí, což je obzvlášť v dnešní době jejich plus. Zkrátka si místo svého oblíbeného youtubera zapneš na chvíli něco jiného. Nikdo tě z ničeho nezkouší ani netestuje, každou lekci si můžeš pustit kolikrát budeš chtít. Nabídka kurzů je široká a vybere si určitě každý. Můžeš se zdokonalit ve svých počítačových dovednostech, zaměřit se na osobní rozvoj, marketing, jazyky a spoustu dalších odvětví. Na konci každého kurzu obdržíš certifikát o jeho absolvování. Ceny kurzů jsou různé, některé jsou zdarma, u jiných se ceny pohybují okolo tisíce korun. U všech kurzů je ale možnost vyzkoušet si první lekci zdarma, takže vždy víš, do čeho jdeš. Já sama jsem si nedávno jeden z kurzů vyzkoušela a jsem za to moc ráda. Zapsala jsem si odvětví, o kterém už něco vím, proto mě zajímalo, jestli mě i přesto dokáže kurz obohatit. Odpověď? Rozhodně ano. Dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavých informací.

YOU MAY ALSO LIKE

2 comments

  1. Pěkně jsi to napsala, ale ani jeden bod není zrovna moc pro mě. Ale ten jazykový pobyt bych zkusila, ale moje angličtina je na čtyřku. A nevím jak se to mám správně naučit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.