RECENZE: Tři mince pro Charona – Franck Ferric

Už jsi někdy četla historický román, nebo dáváš přednost jiným žánrům? Já jeden nedávno přečetla a chci se s tebou podělit o své dojmy!

Děj

Několik historických událostí posledních dvou tisíciletí spojuje jedna postava – Sisyfos. Hrdina řecké mytologie je za neodpustitelnou urážku potrestán bohy, a tak je znovu a znovu zbavován paměti a musí procházet nejrůznějšími událostmi dějin. Aniž by věděl, kdo je nebo odkud pochází, prožívá dobrodružství i nekonečné utrpení. Zbaví se Sisyfos svého prokletí?

Úryvek

Zvedám se. V mých svalech praská a moje kosti vržou. Vidím svoje paže., nohy, trup. Moje kůže je pokrytá zelenošedým lišejníkem. Jsem Lidský Strom a prohlížím si jednotvárnou pláň, která mě obklopuje. Země je jediným, ohromným zoraným polem pod bezbarvým nebem bez jakéhokoliv nebeského tělesa. Nekonečné, rovnoběžné brázdy běží od jednoho obzoru ke druhému a setkávají se pouze s bílými balvany a se zlomky kostí. Jediné, co narušuje vodorovnost této krajiny zbavené života, je olše, která se tady pochmurně a osamoceně tyčí uprostřed ničeho. Ale vím, že už moc dlouho nevydrží.

– strana 151, kapitola 6

Celý článek zde!

YOU MAY ALSO LIKE