Připrav se a zvládni přijímačky levou zadní!

Nedávno jste si tady mohli přečíst článek o výběru střední školy. Dnes jsem se k tomuto tématu rozhodla vrátit, zaměřím se ale na přípravu k přijímacím zkouškám…

Příprava na přijímací zkoušky je nepochybně hodně důležitá a určitě by se neměla podcenit. V dnešní době existuje víc možností, jak se připravit.

  • Přípravné kurzy na středních školách

Některé střední školy nabízejí přípravné kurzy z češtiny a matematiky. Pokud si myslíte, že to potřebujete, určitě si zjistěte, jestli něco takového nenabízí střední škola, na kterou chcete jít, případně nějaká jiné škola ve vašem okolí. Tyto kurzy se vám budou nepochybně hodit, ale také se platí! Proto je důležité si vše pořádně promyslet a také prodiskutovat s rodiči. Ceny jsou různé, podle toho, jak časté kurzy jsou, jak dlouho trvají a podobně.

  • Přípravné kurzy na základních školách

Některé základní školy nabízejí přípravu pro žáky devátých tříd. Záleží to hodně na ochotě učitelů a na domluvě s nimi. Někteří učitelé vám toto nabídnou automaticky, jindy se s nimi budete muset domluvit vy sami. Rozhodně to stojí za zkoušku.

  • Knížky pro přípravu s testy

Každý má také možnost koupit si knížku, která mu pomůže se připravit. Existují knížky se zaměřením na matematiku, češtinu, ale i všeobecný přehled. Tyto knížky jsou k dostání v každém dobrém knihkupectví i na internetu, ceny se pohybují od 100 Kč do 150 Kč za jednu. Najdete v nich spoustu úloh, které se objevují na přijímacích zkouškách.

  • Pomoc kamaráda

Někteří z vás mají možná kamaráda nebo kamarádku, který/á už přijímačky absolvovala a může pomoct s přípravu. Stojí to za zkoušku už jenom proto, že ve dvou se to lépe táhne a kamarád nebo kamarádka se s vámi podělí o své zkušenosti.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv přípravu, rozhodně ji nepodceňte! Určitě není dobré nechávat vše na poslední chvíli, protože týden před přijímačkami už opravdu nic nedoženete. Nejlepší je, učit průběžně. Určitě je lepší obětovat nějaký čas s kamarády, než si pak celý život vyčítat, že jste se nedostali, kam jste chtěli, protože jste se na to jednoduše vykašlali.

Doufám, že článek aspoň trochu pomohl a přeju hodně štěstí a pevné nervy, pokud Vás letos také čekají přijímačky!

YOU MAY ALSO LIKE

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.