NA VLASTNÍ KŮŽI: Rovnátka od začátku do konce

Rovnátka jsou v dnešní době naprosto běžnou záležitostí, přesto se kolem nich točí pořád spousta mýtů. Rozhodla jsem se s tebou podělit, jaké byly a nebyly mé dva roky s nimi!

První pohovor

Na prvním pohovoru ohledně rovnátek jsem byla asi ve třinácti. Navštívila jsem tehdy několik ortodontistů, abych porovnala, co mi který z nich řekne. Každý ortodontista to má přece jen trochu jinak, ať už jde o léčbu samotnou nebo o cenu. Tehdy jsem se rozhodla, že si rovnátka nasadit nenechám. Jednalo se pouze o kosmetickou záležitost. Během následujících dvou let se mi ale zuby začaly křivit čím dál víc, ačkoliv mi stomatologem bylo řečeno, že se to nestane. Pohovory jsem měla za sebou z dřívějška, proto jsem u jednoho z dříve navštívených ortodontistů absolvovala jeho zkrácenou verzi, která se skládala více méně jen z rychlého prohlédnutí mých zubů a otázek typu “Proč ses rozhodla pro rovnátka?”.

Rentgen a otisky

Přibližně za měsíc od pohovoru mě čekal rentgen a otisky. Byla jsem trochu nervózní, protože jsem nevěděla přesně, co mě čeká. Jak se ale později ukázalo, veškerá nervozita byla úplně zbytečná. Nejprve jsem šla na rentgen, kde mi sestřička nasadila ochrannou vestu a udělala několik snímků mých zubů. Poté jsem se přesunula do ordinace, kde mi zubař udělal otisky. Šlo o to, že mi dal do pusy hmotu, kterou bych konzistencí přirovnala třeba k plastelíně a otiskl do ní nejdříve horní, a pak spodní patro. Od hodně lidí jsem slyšela, že jim z otisků bylo špatně. Rozhodně je to nepříjemné, to ano, ale špatně mi nebylo a není to nic, co by se nedalo v pohodě zvládnout. Nakonec mi bylo položeno pár dalších otázek, byla jsem objednaná na příště a to bylo vše.

Druhý pohovor

Za další přibližně měsíc jsem šla na další pohovor. Dozvěděla jsem se výsledky rentgenu a otisků, jak bude léčba probíhat a tak dál. Bylo mi také řečeno, jestli kvůli rovnátkům bude potřeba vytrhnout nějaké zuby. K mému štěstí se žádné trhání nekonalo. Definitivně jsem se tedy rozhodla, že rovnátka chci a podepsaly se nějaké papíry.

Celý článek zde!

YOU MAY ALSO LIKE