ENGLAND | Windsor & Oxford (2014)

Dneska už předpolední článek s fotkami z Anglie. Pokračuju dalším dnem, ve středu jsme navštívili královské město Windsor a univerzitní město Oxford…

Vlastně ani nevím, jak je město Windsor velké. Pohybovali jsme se jen kolem hradu, řekla bych, že to bylo centrum. Hrad se mi strašně líbil a zaujalo mě, jak je velký! Neměli jsme štěstí a královna zrovna na hradě nebyla.

Středa byla mimo jiné taky nakupovací den. Windsorem nás nejdřív provedla naše průvodkyně, pak jsme dostali rozchod. S holkama jsme si zase trochu prošly okolí, pak jsme zamířily na ulici Peascod, kde jsme navštívily pár obchodů, například Superdrug nebo Lush.

Po odjezdu z Windsoru jsme zamířili do Oxfordu. Přiznávám, do Oxfordu jsem se zamilovala, je to úžasné historické město. Na každém kroku jsme narazili na nějakého studenta a prošli jsme kolem několika kolejí.

Bohužel v Oxfordu nebylo zrovna ideální počasí, a tak jsme docela zmokli. Na chvíli jsme se schovali v jednom z kostelů a zároveň jsme si ho mohli prohlédnout.

Naším cílem v Oxfordu byla Christ church college, což je jedna z tamních největších kolejí a jedno z míst, kde se natáčel Harry Potter. Některá místa tam jsme opravdu poznávali, bylo to pro nás až neskutečné.

Fotky z Oxfordu ukončím slavnou jídelnou z Harryho Pottera. Přiznávám, zklamala mě a kdybych nevěděla, že je to opravdu ona, vůbec bych to tam nepoznala. Ve skutečnosti je mnohem menší a zajímavostí je, že studenti tam opravdu obědvají. I tak byl ale Oxford jeden velký zážitek!

Před odjezdem z Oxfordu jsme ještě nevštívili nákupní centrum, kde všichni naběhli do Primarku a začaly nekonečné nákupy. O tom ale chystám speciální new in.

Z dnešních fotek je to všechno, doufám, že se vám líbily! Příště přidám fotky z Londýna, čímž už to tak nějak uzavřu! :)

YOU MAY ALSO LIKE

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.