BLOGERFEST

Spousta zajímavých přednášek, workshopů, dobrého jídla i pití a blogeři s blogerkami doslova na každém kroku – to byla akce s názvem Blogerfest, která se konala 9. června v pražském divadle Venuše ve Švehlovce. Jaký byl první blogerský festival?

Všechno to začalo v 9 hodin ráno, kdy se otevřely dveře místa konání a dovnitř začali přicházet první návštěvníci, převážně tedy samozřejmě blogerky a blogeři. U vstupu každý dostal visačku, kam si mohl napsat své jméno. My s Tess, Terkou, Ivem a Sebastianem jsme si tam napsali taky BloggersRE, vyrazili jsme tam totiž jako zástupci našeho týmu. Tímto bych ráda za sebe ještě jednou poděkovala Ivě z agentury GetFound, která měla celou akci na svědomí, za pozvání. Pokud náš projekt ještě neznáte, určitě mrkněte na náš web, Instagram nebo Facebook. Ve zkratce je naším cílem především propojovat československou blogerskou komunitu, pomáhat s propagací a dávat šanci i začátečníkům, ale dnešní článek je o něčem jiném.

Program Blogerfestu byl nabitý. Celé dopoledne i odpoledne probíhaly 45 minutové přednášky už známých blogerek na zajímavá témata týkající se blogování.

První přednáška začala v 9:30 patřila Veronice Tázlerové z blogu Stylish Coffee a nesla název “Jak na Instagram: fotky, stories a proč se vykašlat na algoritmus”. Za mě to byl začátek na jedničku s hvězdičkou, protože tuhle přednášku za sebe řadím k nejlepším celého dne. Hned po Verči přišla na řadu Tereza Dvořáková, známá jako La Tereza, s přednáškou “Z blogera copywriterem, aneb jak psát lepší články”. Tereza byla také skvělá, jen pro mě subjektivně nebyla přednáška až tolik záživná z důvodu, že téměř vše, o čem mluvila, znám, i když je pravda, že některé věci nedělám, protože zastávám názor, že vlastní styl je v blogování jedna z nejdůležitějších věcí. Každopádně věřím, že pro velkou spoustu lidí mohla být přednáška hodně přínosná.

Pak přišla první “coffee break” a hned po ní přednáška Lukáše Rady, jednoho ze dvou autorů blogu Two Gentlemen, “Jak na neplacenou propagaci článků”. Ta pro mě byla v některých věcech zase jako přednáška Terezy, myšleno tak, že dost věcí jsem znala, ono za ty roky blogování se není čemu divit, ale odnesla jsem si taky spoustu nových poznatků a tipů. Po téhle přednášce následovala pauza na oběd, kterou jsme jsme s Tess a Terkou využily nejen k tomu, abychom se najedly, ještě předtím jsme skočily k Žižkovské věži nafotit outfity (ten můj na blogu už tento týden).

Přednášku Andy Pavelcové z blogu Fitfab.cz se zajímavým názvem “Od kdy jsme přestali psát blogy jen tak pro radost” jsme s holkama vynechaly. Další, co jsme si ujít nenechaly, byla Gabriela Bartošovská z blogu Recepty Dětem se svým tématem “Jak budovat svou osobní značku a komunitu”. Musím říct, že Gabča byla naprosto perfektní a to jak samotným obsahem přednášky, tak svým vystupováním. Před Blogerfestem jsem ji neznala a teď po něm hltám každý její nový příspěvek. Úplně mě totiž dostala tím, jak je otevřená, vtipná a na nic si nehraje, velký palec nahoru!

Po druhé “coffee break” dostaly prostor Tereza Salte a Sandra Ježková za Elite Bloggers. Tereza odvykládala svůj vlastní příběh a Sandra pak na ni navázala s tím, jak navázat smysluplné blogové spolupráce. Nutno říct, že ač se rozhodně neřadím k těm, kteří by kývli na cokoliv jen, aby měli nějakou spolupráci, tahle přednáška zapříčinila to, že jsem si ještě o dost víc uvědomila svou vlastní hodnotu a to, jaké chyby jsem v minulosti udělala. Chybami se ale člověk učí, za všechny zkušenosti jsem vděčná a věřím, že mě každá z nich posunula zase o kousek dál.

Na co jsme jako tým BloggersRE čekali celý den, byla přesně ta část programu, která následovala poté. Součástí Blogerfestu byly totiž také krátké 10 minutové přednášky, kde dostali šanci vystoupit také méně známí lidé, kteří o to projevili zájem. Byli to Dana Halušková, Eliška Pivrncová, Michal Majgot, Lukáš Konečný a na závěr Ivo Veselý, který odprezentoval náš projekt.

Po poslední “coffee break” dostala slovo Kristýna Dolejšová, kterou můžete znát díky jejímu projektu Za normální holky. Její přednášku už jsem bohužel nestihla, protože jsem musela běžet (doslova) na vlak, což mě moc mrzí.

Co jako milovník jídla prostě musím zmínit a vyzdvihnout, je skvělý catering. Bageterie Boulevard jako partner akce poskytla občerstvení v podobě bagetek, tyčinek a pití. K zakoupení byly na místě dobroty bez lepku a cukru od MoMo Veg Café a všichni návštěvníci si mohli dát kávu nebo čaj od BirdSong Coffee.

Teď už k dalším lákadlům akce. Jedním z partnerů byla také Pražská čokoláda, což je rodinná firma s krásnou filozofií, na kterou určitě mrkněte. Díky této firmě jsme se na místě seznámili s Terezou Bass, která nás oslovila s tím, že zná, sleduje a hlavně má ráda náš projekt, což nás neskutečně potěšilo.

Něco naprosto krásného byl fotokoutek dalšího z partnerů akce s názvem Kytky od potoka. S holkama jsme neodolaly a musely se tam vyfotit a rozhodně jsme nebyly jediné. Během celého dne i večera se tam střídali další a další lidé.

Součástí akce byly také nejrůznější workshopy. První tři proběhly během pauz mezi přednáškami. Byl to workshop s Míšou Napíšu_, pak vyrábění čelenek s Došito a workshop s Tamarki. Po skončení poslední přednášky pak proběhl workshop fotografování se zrcadlovkou s Terezou Veselou a workshop na téma spolupráce s Elite Bloggers, kterého se zúčastnila i Dominika Lukášová.

Sečteno a podtrženo, akce byla naprosto skvělá a to nejen pro začínající blogery a blogerky, i když ti si museli odnést úplně nejvíce. Doufám, že na sebe nějaká další v podobném duchu nenechá dlouho čekat a hlavně, že tento 1. ročník Blogerfestu nebyl poslední. Ráda bych poděkovala agentuře GetFound za to, že uspořádali něco, co na naší scéně chybělo, a dali možnost zúčastnit se úplně komukoliv bez ohledu na to, kolik má čtenářů nebo sledujících, ač samozřejmě i kapacita této akce musela být s ohledem na prostory omezená.

Vyrazili jste také na Blogerfest, a pokud ne, slyšeli jste o něm? Co říkáte na celou akci nebo celkově blogerské akce a jejich dostupnost?

YOU MAY ALSO LIKE

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.