4 jednoduché kroky k úspěšnému článku

Napsat opravdu úspěšný článek se může zdát jako hotová věda. Existují přitom 4 jednoduché kroky, které když dodržíš, máš vyhráno. Jaké to jsou?

Titulek a perex

Všichni lidé pohybující se v médiích moc dobře vědí, že článek prodává jeho titulek. Titulek, popřípadě perex, jsou důvodem, proč lidé na článek kliknou, nebo si časopis či noviny koupí, v případě tištěných médií. Důkazem toho je bulvár nechvalně známý svými lživými zavádějícími titulky, které mnohdy se samotným obsahem nemají mnoho společného, v těch horších případech dokonce nic. Proč by to dělali, kdyby to nefungovalo, že ano. Lidé zkrátka slyší na skandály a bulvár na tom vydělává. Tímto tě rozhodně nenavádím k tomu, abys v titulcích lhala, v žádném případě. Snaž se ale titulky psát tak, aby byly poutavé a nalákaly potencionální čtenáře. To stejné platí u perexu, v tom odhal ve zkratce, o čem článek bude, a nalákej k dalšímu čtení.

Tip č. 1: Místo „Naše dovolená v Itálii“ vyzkoušej například „Jak jsme se ztratili po cestě do Benátek“, místo „Léto 2018“ zase „5 mých zážitků letošního léta, které by měl vyzkoušet každý!“.

Tip č. 2: Statistiky dokazují, že větší úspěch sklízí titulky obsahující čísla a ještě větší ty, které obsahují lichá čísla. Co ti říkají titulky typu „3 důvody, proč…“, „6+1 způsobů, jak…“?

Téma a obsah

Jestli ti jde jen o čísla vyjadřující kliknutí na článek a na ničem jiném ti nezáleží, na další kroky už hledět nemusíš, obsah článků může být vlastně o ničem, protože ti nebude vadit, že všichni článek pár vteřin po otevření zase zavřou. Předpokládám ale, že tak to v tvém případě není. Proto je důležité zvolit téma, které bude zajímavé a právě tak i psát. Obsah nesmí čtenáře nudit. Používej překvapivá fakta, neboj se vyhledat si různé statistiky, protože ty lidi obvykle zaujmou, a neomílej pořád to samé dokola, ale udržuj určitý spád.

Celý článek zde!

YOU MAY ALSO LIKE